Pomoć - trudnoća

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Protiv sam svakoga pušenja u trudnoći....pa tako i trave.
I mislim da nebi trebalo savjetovati nikoga kako je to zdravo....jel nije.
Zavaravanje je i laganje same sebe da je dim koristan,bilo kakav pa tako i taj.
To su samo izgovori za majke koje se nisu u stanju odreći svog zadovoljstva na to kratko vrijeme.
Pa traže opravdanja kako je nešto zdravo.
Ako imaš problema u trudnoći sigurno nije riješenje napušavati se....postoje doktori za te stvari
 

harihoudini

Aktivan Član
28.08.2016
143
863
93
Planet Zemlja
Doktor neće riješiti svaki tvoj loš dan.Kava,cigarete,šećer,masnoće,šamponi,sapuni,aditivi,konzervansi...sve to dođe do djeteta u trudnoći.Pravo pitanje je što sa djetetom kad ugleda svijetlo dana?šopat ga smećem,držati ga u stanu da igra igrice cijeli dan,učiti ga jednakosti dok je iz dana u dan sve deblji i bolesniji?Možda je izvan teme,ali postavlja se krivo pitanje...
 

harihoudini

Aktivan Član
28.08.2016
143
863
93
Planet Zemlja
Imam i ja.Uzimanje kanabisa u trudnoći još uvjek je neistraženo područje,a mišljenja su podjeljena.s jedne strane THC navodno oštećuje psihomotoriku,dok s druge strane čak pozitivno utječe na razvoj mozga.Ja ne tvrdim da nije štetna,jer to ne znam,ali u umjerenim količinama nebi trebala biti...
Žena mi je u prvoj trudnoći povraćala prvih 5 mj svaki dan,na žalost ne duva,ali si je mogla rješit muke sa 1-2 dima
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
moja supruga je dimila... nije puno,kako kad... i bilo je sve ok... tako da nznm cemu cim oko svega ovoga... al mi zanimljivo pratit,uvazavam svako misljenje,u mojoj porodici tako stanje se odvijalo,sad yebem li ga... deca su nam zdrava,fala bogu... nadam se da ce i svacija biti,ne bitno dimili or ne dimili... ja sam vise bio za to da supruga ne dimi,al zasto da ja zabranim nekome da dimi... ja sam za legalizaciju,ko sam ja da zabranjujem konzumiranje biljke u bilo kom vidu... heh elem odo daleko... :) carobnjak skonto sam te sta spikas,malo bio u pingu ;) :razvaljen:::vozdra: stej haj
 
  • Sviđa mi se
Reactions: harihoudini

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
budalin sry ali se ne slažem s tobom.To je ljekovita biljka ,koja između ostalog služi za opuštanje(a sam znaš da omjer spojeva u biljci utječe na način djelovanja na konzumenta),tako da...sorta i količina su presudni u tome ,dali je kanabis štetan ili dobrotvoran kod trudnica...peace

Ne znam sa cim se ne slazes, jer mi odgovaras na nesto o cemu uopste nisam pisao.
Stojim iza svega sto sam napisao u poruci iznad ove tvoje. A stoji i mnogo njih :)
 

harihoudini

Aktivan Član
28.08.2016
143
863
93
Planet Zemlja
Ne slažem se s tim da se vutra puši isključivo kad si u dobrom raspoloženju.Koja je onda svrha medicinskog kanabisa?
Da naglasim,ja govorim o ublažavanju neželjenih simptoma u trudnoći,ne o napušavanju ko deva...
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Gdje sam rekao da se pusi iskljucivo u dobrom raspolozenju? Naveo sam primjer samo da je tada bolje pusiti jer ima mnogo bolje dejstvo na psihu, od onoga kad si smoren, nervozan, i slicno.
Sta sam puta pusio neraspolozen, ljut, nervozan i slicno i samo padnem u jos veci bedak. Ovako, kad zavrsim obaveze, istusiram se, opustim se, ocistim glavu od nekih misli i pljusnem se buksnom i niko srecniji i raspolozeniji nego ja.
 

harihoudini

Aktivan Član
28.08.2016
143
863
93
Planet Zemlja
Nije da se ne slažem s tobom po pitanju gušta,mada meni super kad sam živčan,i mnogima koje znam,ali ipak mislim da je trudnoća stanje za sebe i tu govorim o vutri kao lijeku koji ublažava mučnine,poboljšava apetit i ponavljam rješava stres,koji je loš za plod.ne postoje bez razloga mnoge sorte kanabisa.I sumnjam da će se trudnica odlučiti konzumirat kanabis,ako joj radi loše.:spliff:
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
pa ja mislim da bi trudnica povukla i liniju ne znam sto bi prestala raditi nesto sto joj godi resit ce je svih problema po tvojoj prici harihodini.sad ces ti reci testirana je koka i djeca i lose bude.e pa jedina razlika izmedu vutre i koke u trudnoci je sto vutra nije ispitana
otiso sam daleko sa kokom ali shvatit ce te sta pokusavam reci.

nije sve od cega ti je dobro i zdravo.
a pogotovo zapaljena materija koja ulazi u pluca zene koja taj isti dim prenosi u dječiji krvotok

djete ce se roditi i biti zdravo i normalno ali nikada neces znati da li je moglo biti bolje ili gore da se nije pusla vutra u trudnoci.mogu se svi zadovoljit sa tim da kazu nije mu nista ali ja ako nista zelim izvuc maksimum iz njega da bude sto bolje u zivotu
 

harihoudini

Aktivan Član
28.08.2016
143
863
93
Planet Zemlja
razumijem što hoćeš reći.Poanta ovog foruma je osvijestiti se po pitanju vutre,znati njena dobra i loša svojstva.Ako si pročitao link koji sam stavio,onda razumiješ da su mnoge buduće majke pristale na testiranje.dali su to loše majke?Takva testiranja se i rade zbog dizanja svijesti,između ostalog...mi ljudi smo podložni kojekakvim reklamama i krojimo svoj život na osnovu mišljenja većine.Baš zbog shvaćanja njegovog potencijala, kanabis se legalizira sve više i više.Ako je osoba sposobna brinuti se kvalitetno za sebe,onda može i za dijete.pametna trudnica koja hoće duvat će se i informirati o tome,a na kraju će i donijeti odluku dali duvati ili ne.Ako je jednoj trudnici dovoljan odgovor DA od nepoznatog harihoudini-ja,onda nek se propuca...Peace!
 
Poslednja izmena:

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
pa ja mislim da bi trudnica povukla i liniju ne znam sto bi prestala raditi nesto sto joj godi resit ce je svih problema po tvojoj prici harihodini.sad ces ti reci testirana je koka i djeca i lose bude.e pa jedina razlika izmedu vutre i koke u trudnoci je sto vutra nije ispitana
otiso sam daleko sa kokom ali shvatit ce te sta pokusavam reci.

nije sve od cega ti je dobro i zdravo.
a pogotovo zapaljena materija koja ulazi u pluca zene koja taj isti dim prenosi u dječiji krvotok

djete ce se roditi i biti zdravo i normalno ali nikada neces znati da li je moglo biti bolje ili gore da se nije pusla vutra u trudnoci.mogu se svi zadovoljit sa tim da kazu nije mu nista ali ja ako nista zelim izvuc maksimum iz njega da bude sto bolje u zivotu
Stop hemijskim drogama----jel treba clana,koji je duze od mene na forum,podsecat na pravilnik...
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Ovde niko nije doktor, ili barem nije adekvatna vrsta istraživačkog doktora koji bi mogao da ti pruži objektivan odgovor.
Ovo što su ljudi pisali su pretpostavke uglavnom zasnovane na drugim savetima za trudnoću a neki i na osnovu morala.
Odgovor koji je tebi potreban zahteva ozbiljno istraživanje, verovatno i sa kliničkom studijom slučajeva. Ja mislim da se tako nešto nije vršilo, a i ako neko školovan jeste nešto radio naćićeš na internetu.

A u slučaju kada nema konačnog odgovora mislim da je logički najsigurnija varijanta da ne puši. Možeš da imaš slučajeve i kada ništa nije bilo, ali kako ne postoji adekvatno istraživanje možda je najbolje ne konzumirati. Kada dođe dete roditelji moraju da se odriču mnogo bitnijih stvari od par meseci trave.
 

pasword

Aktivan Član
13.05.2012
201
379
63
42
Pricao sam sa nekim od da kazemo najstrucnijih ljudi sto se suplementacije i dodataka ishrani tice, ja sam to jos malo u svojoj glavi dopunio koliko se razumem-ne razumem i dosao sam do sledeceg zakljucka... Rekli su mi da bilo kakve dodatke tipa mama care, prenatal, vitamine, minerale, proteine....ja u to svrstavam i alkohol, marihuanu, cigare i ostale vrste uzivanja treba izbegavati u toku trudnoce i dojenja.

Zasto?

Zato sto kao sto je neko gore napisao sve je to jos nedovoljno istrazeno da bi sa 100% sigurnosti mogli reci ej uzimaj slobodno to i to.

Zasto?

Zato sto niko hebeno nece da eksperimentise i isprobava neke stvari na tako dragocenoj stvari kao sto je trudna zena! ona nosi u sebi nesto najvaznije sto moze da postoji a to je vas zajednicki genetski miks, po mom misljenju ne treba nikako dovoditi u pitanje da ili ne (da se razumemo, ja sam uvek za da ali u ovom stanju kao sto je trudnoca sam definitivno ne) nego jednostavno bataliti koliko god volite vuju na neki period-u toku trudnoce i tokom dojenja
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
razumijem što hoćeš reći.Poanta ovog foruma je osvijestiti se po pitanju vutre,znati njena dobra i loša svojstva.Ako si pročitao link koji sam stavio,onda razumiješ da su mnoge buduće majke pristale na testiranje.dali su to loše majke?Takva testiranja se i rade zbog dizanja svijesti,između ostalog...mi ljudi smo podložni kojekakvim reklamama i krojimo svoj život na osnovu mišljenja većine.Baš zbog shvaćanja njegovog potencijala, kanabis se legalizira sve više i više.Ako je osoba sposobna brinuti se kvalitetno za sebe,onda može i za dijete.pametna trudnica koja hoće duvat će se i informirati o tome,a na kraju će i donijeti odluku dali duvati ili ne.Ako je jednoj trudnici dovoljan odgovor DA od nepoznatog harihoudini-ja,onda nek se propuca...Peace!

pa i sam si napisao da ima linkova koji kazu super je za djecu i ima istih linkova koji totalnu suprotnost pisu oboje strane su izvrsile detaljna testiranja.
ja vise vjerujem u ove linkove sto kazu da ne valja.
uglavnom sva testirana su dovela do zakljucka da dolazi do promjena u mozgu, koliko se sjecam nesto sa sivom materijom.sad da li je to dobro ili lose ne znam ali znam da je promjena naspram onoga ko ne pusi u adolescenciji