Pomoć za sljedeći put

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.12.2011
28
28
13
34
Dobar vam dan, otvaram temu u svrhu toga da probleme ovoga growa na prenesem i na sljedeći. Počelo je tako što su u 4. tjednu cvjetanja počeli žutiti donji listovi, dodao sam malo N-a. Žutenje je nastavilo s tim da su se počele pojavljivati smeđe fleke na listovima cvjetova. Tražio svugdje, ne znam da li je do fosfora, kalicija, magnezija? Nigdje nisam našao indentične slike. Nisu gljivice ni pljesanj, mislim da mi je korjenje ok. Nisam previše gnjojio, pola Hesi doze, prije svakog zaljevanja namještam ph. Pomirio se sa situacijom, malo eksperimentirao sa melasom i gorkom soli. Grow je trebao odlično završiti, ovako će biti ok s tim da će berba biti ranije, oko 60. dana jer sam već prestao sa gnjojenjem. Inače radi se o potomcima Tutankhamona i domaćice. Znači trebali bi mi savjeti za sljedeći put, a ne pametovanje što sam krivo napravio. Još da napomenem da mi je usis 180 m³, jednako i ispuh. Između svjetla i biljki mi je staklo zbog temperature.


1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? Sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ? 30 dana vegetacije + 50-ak dana cvjetanja
3.Koliko su visoke vaše biljke ? 60 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 11 L
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) Substral Terramagma plus perlit
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? Svaki 4. dan, kupovna izvorska voda
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? 6.3 - 6.5
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? Sve Hesi
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? 400W MH/HPS
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? 80 cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 0,48 m² 80x60x180 cm
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? Temperatura ( svjetla 26 °C, mrak 18 °C) Vlaga ( svjetla 50% , mrak 60%)
13.Koliki je ph zemlje ? Ne znam
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? Ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? Ništa posebno


http://www1.picturepush.com/photo/a/12536659/img/12536659.jpg
http://www5.picturepush.com/photo/a/12536683/img/12536683.jpg
http://www2.picturepush.com/photo/a/12536685/img/12536685.jpg
http://www5.picturepush.com/photo/a/12536688/img/12536688.jpg
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Izvorska voda ..cisto sumljam da ima ph ispod 7.....Hesi dajes svako zaljevanje ,punu dozu.Druga stvar ..nije mi jasno dodavanje N u 4.tjednu cvjetanja ako je i bilo nekakve greske onda je to dodavanje N.........90% dijagnoza su -nedostatak N-jbt ko na psihijatriji..svi istu dijagnozu.ima tu jos nekih elemenata koji znaju nedostajati;)Epson sol-gorka sol..cemu to?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r
16.12.2011
28
28
13
34
Izvorska voda Cetina. Svaki treći put peroksid. Inače kada vodu pognjojim ili stavim H202, zadnje što radim je korekciju Ph sa ph minusom. Sumnjam da sam neku veliku grešku napravio dodavanjem N-a. Umjesto Hesija Bloom sam jednom dodao Hesi Tnt, opet pola doze. Da li bih, inače u uzgoju, trebao davati punu dozu gnjojiva? Dodao sam gorku sol ( žličicu na 7l vode) tek toliko, ako mi se posreći da je magnezij u pitanju. Inače, za sljedeći grow ću dodati par puta CaMg+ ili gorku sol (jednom u vegetaciji, dva puta u cvjetanju preventivno).
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
peroksid svaki treci put,znaci ubijao si zemlju svako trece zaljevanje.ili imas neki drugi razlog zasto si ga sipao fucking cesto....naravno da si napravio gresku dodavajuci N u cvjetanju.Ti si njoj trebao dodavati sve ako vec imas Hesi...Znaci u cvjetanju Bloom,Power Z i Super V a od 4 tjedna kada si dao N ....F+ pa do kraja.Gorka sol nije zahebancija kao ni peroksid.Epson s dodajes ovisno o korigiranom ph ili nekorigiranom ...folijarno ili kroz vodu.Nikako "ako ti se posreci"
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ma bice tu sta da se zapali ;) poslednja fotka je odlicna, sledeci put manje bespotrebnog maltretiranja u cvetanju i gnojenje po preporucenoj tablici
 
16.12.2011
28
28
13
34
Tražim konsturktivne savjete, a ne prigovaranje. Ovo mi je 4. grow i svaki put koristim peroksid ( 2-3 ml po L). S obzirom da ne zalijevam često, reako bih da sam ga koristio 5 puta tokom svakog uzgoja.Ako je to greška, prestati ću sa tim. Napisao sam da imam sve Hesi, tako da pri cvjetanju prima Bloom, Phosphorus, Powerzyme te Supervit. Ok, greška je što sam dodao N, mene zanima što je utjecalo da listovi oko cvjetova posmeđe (također su i postali ljubičasti, to mi odgovara, vizualno). Što god stavim u vodu, zadnje je korekcija ph. Zalio sam sa gorkom soli. Gorku sol inače ne koristim.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
a koji razlog je sto koristis 5x peroksid i zasto gorka so... ja ni jednom do sada nisam koristio ni jedno ni drugo... i napisao si pola doze hesija, zasto pola, jel tako stoji u uputstvu
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
nije progovaranje..krivo si shvatio kao i dodavanje peroksida i GS...htjeo sam reci da nemozes dodavati takve stvari napamet;)A fleke na listovima-vjerovatno ph trebas korigirati i biti siguran koliki je.Ljubicasti listovi.temperatura u boxu je malo niza vjerovatno nocna....Suhi listovi u hedu..gladne su buraz bile o tome ti pricam vjerovatno i zedne,Evo ti jedan konstruktivan savjet..izbjegavaj dodavanje bilo cega napamet..
 
16.12.2011
28
28
13
34
Za peroksid sam davno pročitao, pa sam ga tako i primjenjivao (nikada nisam vidio da loše utječe). Ako ne valja, neću ga više koristiti. Gorka sol nije ni bitna, ni nju neću više koristiti ( probao zbog magnezija). Draže mi je staviti manje gnjojiva nego više, ubuduće punu dozu. Sve što radim sam negdje pročitao, nije da ja izmišljam stvari pa radim to bez razloga. Mene samo zanima zašto su listovi oko cvjetova posmeđili, da li je netko imao slično iskustvo? Ne vjerujem da je zbog peroksida, N-a u vegetaciji te gorke soli što ste mi do sada komentirali. Za sada jedino prihvaćam mogućnost da sam ih izgladnjivao zbog premalog unosa nutrijenata..

Biti će tu i više nego dovoljno za zapaliti s obzirom da imam 7 biljki.

http://www2.picturepush.com/photo/a/12537065/img/12537065.jpg
http://www2.picturepush.com/photo/a/12537075/img/12537075.jpg
http://www5.picturepush.com/photo/a/12537093/img/12537093.jpg
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ne vidim cemu galama...headovi su prekrasni...ocito da ti ide dobro....pokoji sheban list u visokom cvijetanju je normalna stvar...ako te toliko muci otkini ga....ja ne vidim ni greške ni probleme.....WTF?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Gladne su bile i zedne to je razlog zasto su ti se susili listovi u hedu;)iako ja to kod tebe nevidim;. Dobar je peroksid dobra je Gorka sol...ali samo ako se pravilno primjenjuju u protivnom samo dobijes jos vise problema.Puna doza ,tako je. Hesi je odlican dok se drzis propisane doze...Power Z dajes jednom tjedno ne svako zaljevanje.I sto kaze Kapetan...odlicno to izgleda
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ova tema je FAIL!! Koje gluposti majke mi...

EDIT: zadnji tvoj post je deformacija lista, a protiv prirode ne ide.
 
16.12.2011
28
28
13
34
Phosphorus Plus sam počeo dodavati nakon 3. tjedna cvjetanja. Kada su počeli izraženiji problemi, dobile su jaču dozu fosforu, ali bez učinka. Sada slijedi, možda glupo pitanje. Gnjojiva čuvam na hladnom i mračnom. Bloomu i Phosphoru mi ima negdje 3 godine. Bloom je isti, a Phosphorus mi čudno izgleda. U glavi mi je bilo da je oduvijek plavkaste boje tekućina, a kada sam ga izlio bio je gotovo proziran. Da li je moguće da mu se nešto dogodilo??
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Sargus je napisao(la):
Gnjojiva čuvam na hladnom i mračnom. Bloomu i Phosphoru mi ima negdje 3 godine. Bloom je isti, a Phosphorus mi čudno izgleda. U glavi mi je bilo da je oduvijek plavkaste boje tekućina, a kada sam ga izlio bio je gotovo proziran. Da li je moguće da mu se nešto dogodilo??

Nova gnojiva slijedeći put i bit će bolje. Ovo je već staro, puno je 3 godine.
Hesi je odlićno gnojivo, al moj stav je da je rijedak :) ja sam uvijek stavljao full dozu i nikad problema. Recimo, ova trokomponentna gnojiva poput Jungle Juice-a su puno zeznutija, iako se meni ni tu ne dešavaju problemi, a uglavnom stavljam po vlastitoj procjeni, a ne po tabeli.
Što Jack kaže, ne sekiraj se oko pokojeg smeđeg lista, jer bitan je ukupni dojam ;)

:wave:
 
16.12.2011
28
28
13
34
Ma nije panika već ne želim da mi se to ponovi jer slike ne mogu prenijeti što moje oči vide ( slikati ću za sat vremena aktualno stanje jer mi se svjetla pale u 20h). Hvala, za sljedeći put ću osvježiti zalihe Hesija uz dodatak Bud Candya i Overdrivea.