Pomoć za sljedeći put

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.12.2011
28
28
13
34
Kali je napisao(la):
Ova tema je FAIL!! Koje gluposti majke mi...

EDIT: zadnji tvoj post je deformacija lista, a protiv prirode ne ide.

Kali je napisao(la):
Ne, naravno da ne. Mislim da je tema glupost.
Nakon ovakve pomoći sam shvatio da mojim biljčicama nije ništa. Uvijek umislim da problem postoji, a njega zapravo nema. Evo i novih slika "veselih" biljčica koje to potvrđuju.

http://www1.picturepush.com/photo/a/12539424/img/12539424.jpg
http://www1.picturepush.com/photo/a/12539434/img/12539434.jpg
http://www3.picturepush.com/photo/a/12539446/img/12539446.jpg
http://www4.picturepush.com/photo/a/12539452/img/12539452.jpg
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
Fino to izgleda,,,fino,,
vec je neko napisal,,,,u cvjetanju je manje vise normalno da listovi izgledaju kao kod tebe,,,,
like it
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
sorry buraz ali imas nekakav problem...daleko od toga dali ce tu biti za rizlu ili ne ..sigurno da hoce. Ali ako cemo biti iskreni pa malo bolje pogledamo slike shvatit cemo da ipak tu postoji problem koji se sigurno nije pojavi u zadnja dva tjedna.ja bi rekao da je on tu jos od vegetacije i nikako nije normalno da tako izgledaju i pred samu berbu.Slazem se da lisce zuti i propada kada se harvest blizi ..ali ne na ovaj nacin..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
tesko je sada nagadati sta bi moglo bit....moze biti Ph ali je najvjerovatnije nedostatak fosfora;)Za u buduce vege.moze proci bez prehranjivanja ali cemu onda Hesi!? U cvijetanj trebaju vise hrane i vise vode....tesko je generalizirati ,nisu sve iste..vazno je promatrati biljku.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sargus

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Samo osvrt na Hesi P+
upload
Vise je zelenkast nego plav..... ja sva gnojiva drzim na sobnoj temp. Ova boca sa sirokim otvorom ima sigurno 3 g. i nju sam koristio citavu proslu godinu ... jos uvijek je istog izgleda ,mirisa i gustoce kao ova nova boca ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and Sargus

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Sargus je napisao(la):
Hvala, napokon se slažemo da problem postoji. Evo starijih slika od kraja vegetacije pa do sredine cvjetanja, otprilike. Ja tada nisam ništa loše vidio na njima..

Vege sve super. Cvjetanje je krenulo sa problemima. Nedostatak nutrijenata. Slabo si hranio.
Paljenje hranom se manifestira sprženim rubovima lista, nedostatci promjenom boje. Tebi je krenulo nedostatkom mikro elemenata, a kasnije je pofalilo i N-P-K.

:wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sargus
19.10.2012
14
10
3
38
drugar nije ovo samo fosfor u pitanju nabavi helatirano gvozdje resices problem !! Sad je kasno da eskperimentises, mogao si da probas da spustis ph do 6, da nateras migraciju jona gvozdja. Najbolje je organsko helirano gvozdje kao ferofumarat ili nesto slicno, ima najbolji procenat apsorpcije i najbrze migrira. Imao sam slican problem i resio sam sa tableticama gvozdja :) . I pusti da ti ph ide gore dole,opseg od 6 do 7je oke, uglavnom sprecava deficijenciju, razlog je upravo razlicita apsorpicja minerala pri razlicitim ph. Pozdrav!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Puff Puff Pass
16.12.2011
28
28
13
34
Za željezo stvarno ne znam, ako je u njemu problem vjerovatno mi je kasno za korekciju. Što se tice vode i ec-a od Cetine tu su mi nastli upitnici. Sada sam prvi put citao o tome, te sam odlucio kupiti jeftini tds mjerac sa njuskala, ima li smisla? Ne znam koliko je pouzdana informacija, ali na nekom forumu sam pronasao da Cetina ima oko 200 ppm-a sto je, koliko sam ja shvatio, u redu. Uglavnom, sve mi je to novo te ubuduce osim ph, mjerim i ppm vode. Takoder me zanima, da li je ova informacija u vezi ph na mjestu, da kombiniram vise i nize vrijednosti jer mi se ideja sviđa..
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ph je svakako bitan...ako imaš mogucnost da ga koregiraš svakako to napravi....slažem se i za željezo,premda u indooru se nisam susretao s problemom nedostatka željeza no nije uvijek nedostatak N i PH krivi za žutenje listova...ponekad je to upravo željezo ja u outdooru koristim tekuće željezo,svkako dodaj biljkama škoditi nece može samo pomoci....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sargus

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
Sargus je napisao(la):
Za željezo stvarno ne znam, ako je u njemu problem vjerovatno mi je kasno za korekciju. Što se tice vode i ec-a od Cetine tu su mi nastli upitnici. Sada sam prvi put citao o tome, te sam odlucio kupiti jeftini tds mjerac sa njuskala, ima li smisla? Ne znam koliko je pouzdana informacija, ali na nekom forumu sam pronasao da Cetina ima oko 200 ppm-a sto je, koliko sam ja shvatio, u redu. Uglavnom, sve mi je to novo te ubuduce osim ph, mjerim i ppm vode. Takoder me zanima, da li je ova informacija u vezi ph na mjestu, da kombiniram vise i nize vrijednosti jer mi se ideja sviđa..

Sadis u zemlji prema tome tebi je bitan samo Ph vode i Ph zemlje u kojoj sadis..ako se nevaram u pitanju je teramagma znaci ph je idealan na tebi je da odrzavas ph u granicama.Znaci 5,9-6,5 odredeni elementi kao (Mn,Zn,Fe,Cu) nevole previsok ph sto je kod tebe vjerovatno slucaj a neki nevole prenizak(P,K,N,Mg).Najbolje je odrzavati ph na 6,5 vec na 6,4 pokazat ce se deficit Mg,K itd.Bolje je preci gornju granicu nego donju.U svakom slucaju zaboravi ppm.Mjeris Ph i nema filozofije.Izguras ovo do kraja bez previse natezanja oko viska ili manjka a u sljedeci grow ides sa novim iskustvom;)pozz
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Cek, cek...Ova tema je jos ziva?! WHAT?
Nis mi nije jasno... Bolje teme od ove zavrsavaju u smecu... NIsi valjda zensko? Primjetio sam da kad zena napise nesto sto je 100 puta prozvakano da se to dozvoljava...
 
16.12.2011
28
28
13
34
Hvala, nadam se da sljedeci put necu imati problema sa zeljezom pa nece niti biti potrebe za korekcijom. Kupiti cu tds mjerac tek toliko da vidim da mi je u redu koristiti Cetinu za zalijevanje. Inace, ph korigiram sa onim zutim, kineskim mjeracem u koji nemam previse vjere pa ga cesto kalibriram. Razmisljam o kupnji skupljega, ali sam negdje procitao da mi to i nije neka garancija. Ph vode mi je u rasponu 6.3-6.5 uvijek. Ph zemlje mjerim na temelju ph vode koja iscuri nakon zalijevanja ili na neki drugi nacin? Imao sam onaj ph mjerac za zemlju koji se zabije te strelica pokaze vrijednosti. Nije mi se pokazao tocnim stoga ga ne koristim..
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Odradio sam par grwa do sad i jedno sam nauco ...ni jedan grow nije bio isti ;) ovaj ti je bio ovakav sljedeci ce moza poptuno drugi problemi doci ...polako s vremenom dode i iskustvo ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname