pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.03.2009
14
0
0
34
Lijep dan svim clanovima foruma...
ovako, pratim vutru vec nekoliko godina, slabo sam post'o ali procito sam skoro cijeli forum...
prije malo manje od 3 mjeseca odlucio sam se za svoj prvi grow, do tada sam imao samo nekoliko pokusaja...
moje znanje o uzgoju je nastalo samo citajuci i slusajuci, i odlucio sam svoju prvu biljku zasadit da ne postavim niti jedno pitanje tu, ali mislim da imam problem...
najme, stvari stoje ovako...
uzeo sam feminizirano sjeme, NEFERTITI ( White widow & Black widow), 25% indica i 75% sativa. uz sjeme narucio sam i gnojivo za brzi rast i za poboljsanje korjena (Hesi super Vit)
zemlju sam kupio, sa idealnim PH vode, sa stiroporom i svim elementima koje su joj potrebni. posuda u kojoj se nalazi je od 10 litara
lampe, obicne stedne, 3 philipsove 23 W, 1450 lumena...
ventilacija je postojala, sto se tice zraka sve je bilo pod kontrolom....
i kad sam kreno...prvih 28 dana je bila pod rezimom 18/6, nakon 16 dana prvi put pognojena i poslje toga gnojena je svakih 7 dana (svake srijede)...voda s kojom sam ju zalijevo je bila iz gradskog vodova, ali je prvo stajala minimalno 24 sata u plasticnoj boci...
i sve je izgledalo super (slika nakon 28 dana vegetacije)
nakon 28 dana prebacena je na 12/12 sve do dana danasnjeg ( 55 dana cvjetanja ), i to izgleda ovako...
http://img703.imageshack.us/g/07022011499.jpg/
kao sto vidite, cvjeta jos nigdije....
gnojio sam ju sa hesi super vitom sve do prdprosle srijede, a prosle prvi put sa gnojim za cvjetanje ( N/P/K 4/5/7 )...sve ukupno fali 8 dana da joj je tocno 3 mjseca...
u fazi cvjetanja je prbacena u obicni ormar za garderobu i dodano je jos 2 stedne zaljurulje od 23 W i 1500 lm...znaci sve ukupno 5 stednih zarulja = 7450 lm
u ormaru je vec 3 tjedna i nemam nikakvu ventilaciju...
ako me je itko skuzio, molio bi ga lijepo objasnjenje zasto se cvjetovi na biljci jos nenadziru? pokoji savijet i komentar je dobrodoso...
hvala
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Biljka izgleda super zdravo na prvoj slici...ne znam zasto si isao bacati u ormar bez ventilacije...cisti zrak je isto kao i hrana... :S
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
hmm, da nemaš premalo svjetla.. hmm

*5cfl na koliku površinu, ja recimo to nigdje nisam vidio? napiši dimenzije?
*kolka ti je velika ova crvena posuda... korijen možda nema mjesta?
*napuni ju zemljom do kraja i promijeni posudu ako je premala!
*kako ti je riješena ventilacija, o tome recimo nemaš ništa napisano!

kolka ti je temp, možda joj je prehladno, nešto joj fali definitivno a to nije gnojivo!
 
31.03.2009
14
0
0
34
kad je režim mraka - mrak je, osim sto tu i tamo otvorim ormar kako bi ju škicno...
prebacena je u ormar iz razloga sto je prerasla prvi box, koji je ustvari bio predviđen i za fazu vegetacije a i za fazu cvjetanja... (slike:eek:ko 40 dana cvjetanja)
http://img535.imageshack.us/i/17012011430.jpg/
http://img190.imageshack.us/i/17012011429.jpg/
znaci, bio sam prisiljen mjenjati box...

posuda u kojoj se nalazi vec sam spomenuo da je od 10 l...povrsina koju ona zauzima u ormaru je 30x40x120cm.. http://img39.imageshack.us/i/08022011514.jpg/
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Dobro nam došo za početak!
Ovako od svega pročitanog mogu iznest neka moja viđenja situacije.Ko prvo ču ti reč da kad je mrak u fazi cvjetanja mora bit mrkli mrak bez nikakvih škiljenja u ormar.Jer je biljkama u fazi cvatnje najbitniji dio baš taj mrak!
Ko drugo šta bi mogo zaključit je da nemaš klimacke uvjete unutar boxa.
Šta to znači!Temperatura u fazi cvatnje ne ispod 25C* pri radu svjetla.U fazi mraka može do 10C* ispod od fate dana ili svjetla.
Box mora bit ventiliran pod OBAVEZNO!I to tolko da se zrak unutar njega izmjeni bar svakih 4,5min.
Več kad kažeš da si toliko čitao nije mi jaso kako misliš da biljka može cvjetat bez ventilacije.Nije to faza vegetacije di biljka nije tako osjetljiva.U fazi cvjetanja biljka je najosjetljivija i ako joj se ne pruža osnovne uvjete ništa od toga.
I još šta bi mogo dodati je da za ovakvu veličinu biljke imaš definitivno malo svjetla.
Po mom mišljenju več kad si se načitao i kad si znao kakvim boxom raspolažeš i opremom.Trebao si koristit neku od tegnika treniranja kao što je LST.Sad imaš biljku koja zahtjeva veliku količinu svjetla i svježeg zraka a koje joj ne možeš pružiti u uvjetima u kojim je držiš.
Pre velika je a tih 5 štednih je samo škakilja i kolko mogu primjetit sve su plavog spektra.
A znamo svi da za cvatnju su poželjne lampe sa crvenim spektrom.Mislim da je staviš pod neki HPS bi doslovce poludila.
Možda nisam nešto dobro skopčao al ti češ znat šta imaš u boxu a ja sam ti napiso šta ti treba.
Sretno dalje i gledaj da joj pružiš maksimum kolko je u tvojoj mogučnosti.
Pozdrav!
 
31.03.2009
14
0
0
34

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Malo vise detalja nam treba... Na kojoj visine je zarulja, koji je period svjetla/mraka, kakva je zemlja, koju vrstu prihrane koristis, dodatni supstrati, ph i slicno?

Ne boj se pisati...samo bacaj sto vise detalja...

Ovako mi biljka izgleda jako lose...mrsava, blijeda...nesto opasno ne stima...
 
31.03.2009
14
0
0
34
zarulja je na visini od 30 cm, sto se tice svijetlo/mrak, tu sam se mozda malo zajebo...kada sam ugradio hps stavio sam na 10,30 svijetla, a prije dva tjedna sam ju vratio na 12/12. kazem vratio jer je prije hps bila pod stednima na 12/12 isto 2 mjeseca....zemlja je odlicna, u to sam siguran....prehrana - vitamini hesi super vit mjesan sa gnojivom za cvjetanje (4/5/7), jednom tjedno. sa ph vode se nikad nisam zajebavo ali isto tako mislim da je odgovarajuci, jer kroz cijeli period zaljevanja (to je sad vec 5 mjeseci) nije pokazivala da joj ista smeta.
kazes mrsava, kazes blijeda????? ja se nebih slozio...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
a joj...
Ovako...prvo i osnovno,moraš ph mjerit.
Moraš dobrano isprati,sa što više vode.
Ovo izgleda u najmanju ruku jadno...sorry na iskrenosti,ali pogledaj malo dnevnike uzgoja.
 
16.12.2011
28
28
13
34
Molio bih te, ako je ikako moguće, da napišeš kako je na kraju uzgoj završio pošto sam ja namjeravao probati sa Nefertiti. Inače, odradio sam već tri "recimo uspješna" uzgoja ( u ormaru malo većem od tvoga) gdje uopće nije bilo ikakve ventilacije, nikakav ph..