Pomoč oko germinacije sjemena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.03.2009
36
0
0
48
Prvo veeeeeeliki pozdrav svim "vutromašima", ovo je moj prvi post, ali eto već neko vrijeme pratim ovaj forum i fino grow-am po treći put.
Eto i imam jedan problem.
Dobio sam sjemenke neke domačice sa dve strane, dakle dva puta po nekoliko sjemenki, nemaju veze jedne s drugima.
Stavio sam neke u vatu, neke odma u zemlju i sve lijepo, kao i uvijek, zaljevam, držim na prozoru, sobna temperatura (oko 22*C), a ove u vati držim u mraku i svaki dan lijepo malo nakapam. Ali neće pa neće, evo, već je prošalo 10-ak dana i ništa, niti zemlja (6 komada), niti vata (5 komada).
Jedna je iz zemlje (slučajno sam vidio) maaalo pukla i pustila repić. onak 1-2mm i to je sve...
Sav sam očajan i neznam gdje griješim, pogotovo jer mi je to već treći grow i prije je sve bilo ok. Nakon dan, dva ili tri već bi bacije klicu ali sada niš.
Naručio sam i "prave" sjemenke (5 x DARK widow) i one mi prošli tjedan stigle, ali sada me sve to skupa malo izbediralo i frka mi je da ne za***** i sa njima pa da mi i one propadnu.
Dali netko ima da su mu sjemenke proklijale i nakon desetak dana???
I koj je najsigurniji način za posadit (čekanje mi nije frka), meni je samo da proklijaju sigurno.

Inače koristim MH 250W za veg i HPS 400W za flow.

Hvala!
 
28.01.2009
45
6
0
41
Frulica brate mislim da si dobio malo bajate semenke....ali nije ni cudo da proklija i za 15 dana...normalno..a ove sto si narucio moraju proklijati i uspeti....jos ako ti je treci grow...vec imas malo iskustva:)...moja metoda je da stavim seme direktno u zemlju kod outdoora, i to uvek vise u jednu rupicu....a za indoor, narocito ovo seme sto si kupio,stavi nek proklija prvo....mada na ovom forumu ima mnogo indoorovaca,tako da ces dobiti sigurno opsirniji odgovor.....

p.s. I za outdoor nemoj nikada sejati seme koje nije provereno...npr.koje si dobio ..mogu biti bajate...i bezveze gubis vreme...i ostalo....:))
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pozzzdrav care..
neznam meni je to sa semenkama cimanje ja nekoristim nikada foru sa vatom nego odma sadim u zemlju u kojoj ce biti od pocetka do kraja i veruj mi uvek upali :) sad zavisi od semenki do semenki al ako imam mlade semenke (one keoje nisu stare) :) one mi niknu za dva do tri dana malo starije do 7 dana... to je neki max al to meni verovatno moze da prodje i mnogo vise vremena ... primer u prirodi nikne cim otopli a kolko su u zemlji cak i hladnom vremenu snegu ko zna cemu da nenatezem sad... imas o klijanju na forumu..
sad ja to radim tako kao sto sam vec naveio odma direkt u zemlju samo sto navucem na saksiju celofan onaj providni i stavim pored nekog grejnog tela npr. radijator.. cak ni neotvaram dok nenikne al onda treba pogoditi vlagu da izdrzi do nicanja al mozes i otvarati fora je da dobijes nesto kako staklenik ilti plastenik...
nekad semenke imaju toliko tvrd oklop da joj je tesko probiti ga.. zato je potrebno dosta vlage da omeksa sto neznaci da je treba zalivati da istrune ...valda si skontao sta sam hteo reci jednostavno daj im vlage a da nebude dugo mokro pozdrav,.....
 
09.03.2009
36
0
0
48
Ma niš držat ću još par dana ove domačice (izvađene su iz travulje koja je bila,mmmm... finjak... ;-) Pa ako one ne krenu budem probao s ovima kupljenim.
Nego, koja je najbolja temperatura za kad ih stavim u vatu???
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nenzam to za vatu necu ni da ti preporucujem nek neko drugi objasni ja se bojim tako klijati zato to nikad ni neradim posto mi se tako desilo da semenke prpadnu od vmnogo vlage pa sam batalio to sacekaj bice jos preporuka od ljudi mnogo njih klija tako.....
 
28.01.2009
45
6
0
41
Ne znam....ja nekada cak stavim semenke u casicu od rakije ili bocicu od filma i sipam vodu do pola....stavim semenke i taman dok voda neispari skoro sva 3-6 dana,seme proklija.ali je bitno da je u mraku,i ja stavim casicu pored radijatora...npr...........temperatura nije pozeljna ispod 15c za klijanje...
 
09.03.2009
36
0
0
48
E još nešto me zanima, kada bace klicu pa ih stavim u zemlju, dali mogu odmah ići pod svjetlo 24/24 ??? barem dok ne narastu koj centimetar, onda bi ih stavio na 16/24???
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
čitaj malo Frulice

nije baš dobro zezat previše biljku s tim režimima svjetlosti , jer joj je to nepotrebni stres , možeš lako dobit hemafrodite . ma da i nemoraš , igra tu ulogu i genteika
idi odma 18/6 ili 24/0 i onda bacaj na 12/12 i to je to! :costumed-smiley-027

što se tiče germinacije ja sam imo neku svoju metodu , ko što vidim svi imaju :icon_lol: , inače nije to raketni inženjering ,stavi ih na vlažno mjesto nek imaju zraka i topline(ne previše :eek:hno:) i to je to , osim ak su baš loše sjemenke i neklijaju ili imaju slab postotak klijavosti

nego da se vratimo na moju metodu , uzmem onu limenu kutijicu od cigarilosa , unutra stavim 2-3 ona jastučića od vate ubacim sjemenke , navlažim , zatvorim i stavim blizu radijatora
znale su proklijat za 10-12 sati :bis:
inače nije loša metoda zabijanja direkt u zemlju 1-1,5 centimetar duboko , i onda održavat tu zemlju vlažnom ja sam znao prekrit s najlonom i na toplo stavit , netreba ni zaljevat osim prvi put dobro namočit i onda prekrit. to je dobro ako si početnik da nebi nekako ujebo proklijalu sjemenku , ozljedio ju :icon_lol: , tako izbjegavaš potencijalni početni stres , a i te klice su dosta osjetljive pa zato
:pat:
 
09.03.2009
36
0
0
48
E jes jes!!!
Sjemenke (pet komada) sve su pukle i vidi e mali repić. Stavio sam svaku u svoju teglu na oko 1 cm.
I sad mene zanima na kojoj temp da ih držim dok ne izrastu iz zemlje i koliko svjetla???
Jel ok ako ih stavim pod neonke na 16/24 prije nego su izašle iz zemlje ???
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
kako to mislis 16/24? stavi 24/0 (24 sata svijetla,0 sati mraka)i to je to....a temp brijem da je oko 23-25*C najbolja...
i ok je neonka..na 2 cm od vrha tegle ju stavis..i gledaj pod koju neonku,nisu sve iste(imas temu o tome,search)....
a ako nemas neonke slobodno pod hps ili mh stavis...samo dignes dovoljno lampu da ih ne sprzis...

pozz