Pomoč zaglavila koverta u posti carinjenja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
ma bre...ako hoces da budes paranoican i pesimista nemoj narucivati...pa bre covece,sta ako ti sad upadnu panduri u stan,nedaj boze,i nadju ti biljke...ti ne razmisljas ili se pravis lud...
nista ne menja da te neko ubedjuje celu noc da ce sve lepo proci...e pa nemoze tako...od nicega ne zavisi...mogu te provaliti a i ne...to je to...rizikujes ili ne...
pa eto...moras i na to misliti...imash biljke u stanu...moze te neko odrukati itd...sta znam..to je rizik koji moras prihvatiti ako zelis uzgajati...

To je to momci...ili da ili ne...i tacka .
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Nisam pesimista,veruj mi...ali ono sto sam rekao su samo opcije koje stoje i nema ispravke...
Za grow cuti,nikom ni reci...nema tu najbolji drug,tra la la...ako rizikujes svoju slobodu nek bude s dobrim razlogom...

Semenke obicno stignu bez problema...eto,desavaju se i ovakve stvari kao sto pise u naslovu teme,ali morate na to racunati ako ste vec resili da uzgajate i narucujete s neta...

Zelim vam puno srecnih growowa i puno masnih hedina...Lu
 

Lucifer

Aktivan Član
13.06.2008
56
0
0
40
mene je radi ovoga prilicna frka uhvatil,hebo ja alien, sacekat cu bolje neku dobru vuvu i onda se bacit u grow, ovak to putuje uzduz i popreko a najebes zato sto se postaru koverta nesvidja
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Ako te pere paranoja ili čisto ne želiš riskirat ni tih 1% (ja bih isto postupio), onda najbolje do slovenije se zaletit ako si u tom dijelu hrv, ako ne ima se dole dalmacija...na jedan izlet jedan dan, uzme se nešto još za pušit i ugodno s korisnim se spoji:) usput se gnojivo kvalitetno kupi, a sjemenke ipak bolje provjerenu genetiku nabavit jer ove domaje kad se uzgoje pod hps-om, nije da su loše, to je nemoguće, ali dan i noć naspram nekog hibrida jakog ili možda kvalitetnog landrace-a... dan i noć.
 
01.10.2008
28
1
3
50
Seme naruceno kod Aliena 2.10.08. Placeno kreditnom karticom.
Izabrana opcija stizanja Seeds - Graines - Zaden.
Mislio sam da je minimalno vreme za koje ce stoci od 14 dana pa na vise. Nisam bio vise dana kod kuce, i kad sam stigao prvo pogledah u sanduce.
Dobio sam obavestenje o prispegloj posti, od poste koja je pored carine.
Oci su mi ispale kad sam video datum.
Pismo je stiglo 10.10.2008. a datum kad sam otvorio sanduce je 16.10.2008 u 18:00 uvece.

Brzo u taxi i pravac posta. Najveca briga mi je bila da li se 5 dana koliko moze da stoji posiljke racunaju od dana stizanja ili od prvog narednog dana.
Drzim sipke da je ovo drugo, tako da o otvaranju pisma pred njima i svemu ostalom nisam bas imao vremena da razmisljam.
Na posti dam obavestenje koje sam dobio i licnu kartu. Posle malo cekanja ljubazna tetkica mi da moje neotvarano pismo.

ZIVELA POSTA :)
 
01.10.2008
28
1
3
50
Seme naruceno kod Aliena 2.10.08. Placeno kreditnom karticom.
Izabrana opcija stizanja Seeds - Graines - Zaden.
Mislio sam da je minimalno vreme za koje ce stoci od 14 dana pa na vise. Nisam bio vise dana kod kuce, i kad sam stigao prvo pogledah u sanduce.
Dobio sam obavestenje o prispegloj posti, od poste koja je pored carine.
Oci su mi ispale kad sam video datum.
Pismo je stiglo 10.10.2008. a datum kad sam otvorio sanduce je 16.10.2008 u 18:00 uvece.

Brzo u taxi i pravac posta. Najveca briga mi je bila da li se 5 dana koliko moze da stoji posiljke racunaju od dana stizanja ili od prvog narednog dana.
Drzim sipke da je ovo drugo, tako da o otvaranju pisma pred njima i svemu ostalom nisam bas imao vremena da razmisljam.
Na posti dam obavestenje koje sam dobio i licnu kartu. Posle malo cekanja ljubazna tetkica mi da moje neotvarano pismo.

ZIVELA POSTA :) :b_bow::b_bow:
 
28.11.2008
3
0
0
41
bratic je napisao(la):
Narucio sjemenke putem neta i trebala je doci koverta kuci. Odabrana je kod narudjbe opcija seeds za postarinu od 5 E da dođe na kucnu adresu a nije!! Ostala je u posti carinjenja i kuci je stigao papir na kojem pise da dojem u ponedjeljak od 10-12h. Koji se vrag desava ako je nisu otvorili morat cu ja pred njima otvarati a carinici nisu blesavi i dobro znaju sta je. Dali je neko imao taki slucaj i ocemu se kvragu radi?

hello, novi sam, proucavao forum i krenio u narucivanje,
i ista stvar mi se desila.. pregledavam net da vidim sta da radim, i sad naisao na ovu temu,
cini mi se da ne idem ni blizu carine..... shit.
 
19.05.2008
47
4
0
42
GreenMan...moram da kazem da te potpuno podrzavam..taj lik je Full of Shit,i vrjedja moj&nas "intelekt"...sam me bacio u los trip....bas sam pljugo Svoj No Mearcy Duble Fun kad sam cito vaj topic...a juce narucio semenke....(prvi put da iz aliena narucuem tak da)...




 

dogo argentino

Aktivan Član
22.01.2009
122
0
0
35
Weedran je napisao(la):
E ljudi ja ne kužim koja je fora s ovim: http://www.***********/?p=p_26&sName=growshop
izgleda da je ovo hrvatski sajt i zato ne kužim na koju foru im ovo može proć.



Koja bedarija, rofl



pa ćuj ja sam naručivao od tamo damianu nekih 100 grama moj frend 400 za ekipu svoju i sve čisto bilo.. a oni su ti iz koprivnice.. al mislim sve je u redu prošlo bar kolko ja znam..
mislim znam da to nije al samo kažem..
a za ovo ja ne znam.. uopće nisam ni kanio naručivat.. mislio sam si neš dal da naručim.. al ipak ak bum naručivao rađe odem do slovenije nego prek neta pa se za*****..
 

krasta-zg

Aktivan Član
03.07.2008
335
43
28
35
@zorg555
Tko neovlasteno pravi,nabavlja,posjeduje ili daje na uporabu opremu,materijal ili tvari za koje zna da su namijenjene za proizvodnju droga,kaznit ce se sa kaznom zatvora od jedne do pet godina
-mislim da sjemenke spadaju pod to :sun2:
 

zorg555

Aktivan Član
20.08.2008
69
1
8
43
rasta-zg je napisao(la):
@zorg555
Tko neovlasteno pravi,nabavlja,posjeduje ili daje na uporabu opremu,materijal ili tvari za koje zna da su namijenjene za proizvodnju droga,kaznit ce se sa kaznom zatvora od jedne do pet godina
-mislim da sjemenke spadaju pod to :sun2:
sjemenki cannabisa ima i u hrani za ptice i nemože se dokazat šta je osim ako se posadi i onda izmjeri količina THC-a u biljci
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
@ zorg555 : To kad te ne daj Boze uhvate ti objasni pandurima da je seme za ptice.Ako nisi odsad primetio jako cesto na ovim prostorima ne vazi ono "nije kriv dok se ne dokaze suprotno" nego vazi "dokazi ti bre da nisi kriv,a mi zanmo da jesi...". A tih semenki ima ne samo u hrani za ptice...Ja sam prosle godine video u prodavnici opreme za ribolov pakovanje od 0,5 kg semenki.Zamislisljam samo sta bi bilo da nekog "sumnjivog" murija nahvata sa tom kolicinoim...dok ne dokazes da nisi kriv vec si najebao...
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
ja sam već jednom pao na istu šemu kao i gospodin koji je napravio ovu temu,meni je bila šema da dođem u poštu carinjenja od 10-12 pa sam i došo i podigo paket,izšeto iz pošte i taman eto krim policije u uhapsili me i eto ti sranja,jebo naručivanje iz drugih država i sve to skupa,ako očete sadit za sebe čekajte neku dobru vuvu ili rađe odite preko u sloveniju a ako ništ ostaje vam kanabis za koje dajem moje najjače pohvale svaka naruđba stigla u roku 2 dana i stvarno su super,sve original a sad možda sam ja samo imo sreće ali svako naručivanje je uvijek 50-50 posto šansa da najebeš i pusti ti sve priče...eto to je moje!
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
e da a vidiš u čem je problem,ako ti imaš semenke u hrani za ptice onda češ ih i hranit pticama a ne nosat u đepu i imat u posebnoj vrečici ili pakovanju 10 semenki odvojenih a dobro ti piše u novom zakonu da nesmiješ ni semenke industrijske konoplje posadit jer si kriv za gajenje osim ako ne prijaviš da imaš gomilu ptica i da sam sebi proizvodiš sjemenje za njih pa eto tako,a dobro oni znaju koje je koje sjemenje a ti nemaš šta vadit iz hrane za ptice sjemenje osim ako ne želiš najebat
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
I da ja mislim da bi moderatori trebali da ukinu razglabanje o kanabis org. i o tim stvarima i da brišu postove u kojim se oni spominju jer jbt oni su tu na jebenom riziku i to je sve mutno a nemora vutra org bit krivac njihovog padanja,nek to ostane interna šema i bit će bolje i za njih i za nas,prvi koji padne i odruka i ode ti kanabis u ***** zato neznam brišite postove i sranja i nemojte da svaka mula čita o tom po forumu!