Pomoč zaglavila koverta u posti carinjenja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.02.2008
16
1
0
41
Narucio sjemenke putem neta i trebala je doci koverta kuci. Odabrana je kod narudjbe opcija seeds za postarinu od 5 E da dođe na kucnu adresu a nije!! Ostala je u posti carinjenja i kuci je stigao papir na kojem pise da dojem u ponedjeljak od 10-12h. Koji se vrag desava ako je nisu otvorili morat cu ja pred njima otvarati a carinici nisu blesavi i dobro znaju sta je. Dali je neko imao taki slucaj i ocemu se kvragu radi?
 
19.02.2008
16
1
0
41
Ja mislim da se desilo sljedece. Ja sam ljepo poslo novce i naruđbu. Cijena je bila 35.5E zajedno sa postarinom pa sam ja njima poslao 40E jel nisam htio stavljati kovanice u pismo. Mozda su zakljucili da je ta lova za slanje preporuceno pa su mi tako i poslali. Ljepo u naruđbi pise seeds i postarina 6E u pismu tj ne preporuceno. Nije bitno uglavnom sam dobio preporucenu posiljku,tako pise na papiru koji sam dobio kuci da me ceka preporucena posiljka iz nizuzemske i da ju dođem podici u ponedjeljak od 10-12 u posti carinjenja. Sve mi je to sumljivo, zasto bas u ponedjeljak od 10 - 12 a ne svaki dan kad posta radi?
Da me nebi sacekao neko iz MUP-a RH. Mislim da bi bilo najbolje da ni ne odem po to pa nek se vrati ljepo njima tamo. Neznam postupak pa ako neko zna neka mi to malo pojasni. A alien cu nazvati sutra iz poste posto ne zelim da zovem sa fiksnog telefona da ne ostavljam nikaki trag u slucaju da me nekako prokuze.
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Moj savjet je da se ne uzrujavaš. Ako je poslano preporučeno, a poštar ti došao na vrata kada tebe nije bilo, normalno je da se pošiljka vrati u Poštu. Lijepo se operi, namiriši, počešljaj, i smireno(kao da ideš po kruh i mlijeko) kreni po pošiljku u navedeno vrijeme. Na kraju krajeva, ako je i u pitanju to da je pošiljka otkrivena(što ne vjerujem), uvijek postoji mogućnost da se praviš GLUP.
Nizozemska? Sjemenke? Ne znam ništa o tome. Naravno da nisam ništa naručivao...itd...SRETNO!
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Pa ako si sposoban za sledece onda nemas problem...odes u postu i ako nesto pocnu da te smaraju ti lepo kazes da ne znas o cemu se radi i bas te briga.Niko ne moze da dokaze da to nije neko poslao napamet,ili da npr. nisam ja to narucio na tvoju adresu.Mada ako si porucio obicno onda je moralo da ti ostave kuci.
 
27.09.2007
2
0
0
35
:cool44:ma opusteno sigurno je vracena meni stalno stizu preporucena pisma iz suda ako je preporuceno moras sam da podignes to ne donosi postar samo donosi onaj papir da odes da pokupis to:thumb:
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
Malo sam se pozanimao tim pitanjem na legalisu i tamo kazu
da je za sve posiljke odgovoran posiljaoc, osim ako se moze
dokazati da je primaoc posiljke znao za sadrzaj posiljke.
To mogu eventualno ako si placao karticom, sto nisi,
ili pretragom racunala.
 
19.02.2008
16
1
0
41
Pazite ljudi to nije obicna posta u mom selu nego u gradu i to posta carinjenja.(...pošiljke za koje je poštanski ured carinjenja poslao Obavijest o podnošenju isprava na carinski pregled)... ovo sam izvukao sa stranice hrv poste. Znaci da je to paket koji je ostavljen u toj posti za carinski pregled. Mislim da je posiljci sudjeno da bude otvorena od strane carinskih sluzbenika jedino sto je na moje ime preporucena i mozda cu je ja morati otvarati pred njima.
 
19.02.2008
16
1
0
41
34. Djelatnik pošte carinjenja otvara poštansku pošiljku u nazočnosti carinskog djelatnika koji obavlja pregled pošiljke.

Ako carinski djelatnik zahtijeva, poštanska se pošiljka prije otvaranja mora ponovno vagnuti i utvrđenu masu usporediti s podacima iz poštansko-carinske prijave.

39. Ako carinarnica prilikom carinskog pregleda utvrdi da pošiljka sadrži robu čiji je uvoz zabranjen, postupit će po članku 203. Carinskog zakona tako što će pošti carinjenja rješenjem naložiti da pošiljku vrati u inozemstvo u roku koji ne može biti duži od osam dana, uz upozorenje da će roba biti oduzeta ako ne bude vraćena u inozemstvo. Pošiljke iz stavka 1. ove točke, osim pošiljaka koje sa drže+++ D R O G U+++, promiđbeni materijal i sl.. pošta carinjenja vraća preko izmjenične pošte u inozemstvo. Po vraćanju pošiljke u inozemstvo, carinarnica razdužuje poštansko-carinsku prijavu brojem carinske popratnice.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
majstore pozdrav ! :p

nemoj se toliko znojiti u vezi toga :)

na carini imaju pravo otvarati PAKETE i PAKETE SAMO ! !

Nisam placao na nacin kao i ti, nisam narucio sjemenke od kuda i ti ...ali inace ide ovako :

sjemenke se salju kao preporucena posiljka ili dar i to u koverti tj. kao pismo .

na carini se mogu jebati sa svojim pravima , ali oni pisma i koverte ne smiju otvarati ! !

tako da...nemas beda :p

kiks moze biti jedino da ako si osim sjemenki narucio jos nesto i to se poslalo u paketu .

javi kako se to svrsilo !

sretno ..pozz .
 
19.02.2008
16
1
0
41
Jednostavno ako ti u prijemnoj posti(a to ti je ona glavna posta u gradu iz koje se upucuje posta prema lokalnim postama) uzme neki ***** u ruku pismo kao u mom slucaju kovertu sa sjemenkama i procita nizuzemska i zna da se u takim pismima i salju sjemenke moze lupiti zig da podljeze carinjenju. Smiju otvoriti razlog sam napisao gore. Nisam narucivao nista vise osim sjemenki i to nacinom seeds od 6 eura i nisam stigao nazvati alien da pitam tog konja zasto mi je poslao preporuceno pismo. Sumljam da je vec i nisu otvorili zbog sljedecih razloga:
1-dobio sam kuci plavu kovertu u kojoj je bila ona ceduljica koju ti postar obicno samu ubaci u sanducic.(to je normalan postupak jel su pismo slali iz poste carinjenja)
2- na toj ceduljici ti inace pise da posiljku mozes preuzeti od do i datum.
3-u mom slucaju ta su polja prazna i na poledjini pise neraspisanim rukopisom Molimo da dodjete u postu carinjenja u ponedjeljak od 10 do 12 sati.
4-Cim je ona u posti carinjenja znaci da je tamo iz jednog razloga a to je da je ocarine i otvore

Smrdi gadno na sranje
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ja mislim isto tako i na tvom mjestu nebi otišao po to, međutim oni ti nemogu ništa ako rečeš da neznaš šta je, pa bi možda bilo dobro da vidimo kako će završiti slučaj i da ljudi nauče iz toga kako ne naručivati sjeme.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
bratic je napisao(la):
Smiju otvarati pisma ako oblikom ili tezinom izgledaju da bi mogle sadrzavati robu za carinjenje.


ovo jos stavrno nisam cuo .

zasto mi je cudno ? jer pismo niti oblikom niti tezinom ne moze sadrzavati nikakvu robu za carinjenje .

oblik ? normalno pismo .... tezina ? koliko teze sjemenke ili normalni list papira ili novac ? :)

mislim, jednostavno mi je cudno...ali eto, jos jedna nova stvar koju znam .

ja sam mislio da je 95 % sigurno .....a u biti moze biti da je i ti si se bas nasao u 5 % .

sorry buraz . nadam se da ces rjesiti to nekako, ali samo bez panike .

teoretski ti ne mogu nista .

peace .
 
19.02.2008
16
1
0
41
Evo vam odgovor koji ste cekali. Prijatelj je isao po sjemenke i dosao u postu. Ljepo dosao na salter i primio kovertu krenio prema autu i na pola puta puf. U muriji 5 sati -posjedovanje. Cekali su da je digne i onda ga opalili tako da nema vise cije je i od koga je nego je bilo kod njega i to je posjedovanje. Nemojte se varati kad ubuduce budete narucivali sjeme jel oni vrlo dobro znaju sta je to i nije jedini koji je pao po njihovim pricama bude toga cesto. Pretres kuce sa psima i sve ostalo nije nista pronadjeno. Sto se hrv tice policija i postanski sluzbenici su vrlo dobro upoznati sa kovertama iz amsterdama. Uvjerenje da pismo nesmiju otvarati si mozete nabiti doslovno up your ass i trebalo bi dobro ljude upozoriti oko narucivanja tih sjemenki. Nikom netreba taj rizik i po mogucnosti bi ljudi trebali sami sjemenke od dobrih gandji ostavljati sa strane a ne narucivati pod laznim uvjerenjem steltha i sigurnosti. Posiljka nije poslana preporuceno nego obicno kao pismo i prepoznana je. Postrozili su oko toga i sam sam procitao na legalisu post koji je gargamel napisao(predpostavljam jel je jedini take vrste) Evo odgovor moderatora

Sve je stvar dokazivanja. Policija može pretražiti računalo (samo vrlo dobri znalci znaju brisati sve tragove), istražni sud pregledati njegove uplate - da li su išle u Nizozemsku. Također je za napomenuti da carina otvara sve pošiljke iz inozemstva i da nema više zafrkancije s tim stvarima.

Znaci sve je stvar dokazivanja cija je posiljka. Pa nemoraju oni nista dokazivati jednostavno je daju da ju preuzmes i opale te 20 m dalje kad je tvoja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AnnaNirvana

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
zao mi je cuti ovo .... i dobro kazes, ljude s ovim treba malo bolje upoznati jer evo isto ja do sada sam mislio da je ovo sigurno !

s tim da i dalje donekle to mislim , ali ne vise kao i prije . .

u cemu je caka ?

mislim da je alien to sjebao kao prvo ! od pocetka mi sa taj shop nije svidao zbog opcija pri online placanju, sve mi se nekako cinilo puno rupa .. ne mogu objasniti bas .

zato sam nasao drugi shop , da sad ne govorim tocno sve jer ce ispast da reklamiram , i sve ide ko po loju . ja kad sam svoje seeds dobio vidilo se da koverta nije otvarana, da je doslo bas kao sigurna posiljka i iz toga sam zakljucio da nema sanse da se ovako nesto desi .

i jos me jedna sitnica muci u cemu je moguc kiks , a to je slanje para u koverti ! !
to je po meni samo jedan razlog vise kamo se mozes sjebat i kako te mogu skuziti .
naime ja sam cekao mjesec dana da otvorim karticu kojom mogu placati online i tek onda narucio .

ali opet ...sta je danas sigurno ?!!

opet ti kazem...bas mi je zao i za tebe i prijatelja .

btw....bi bih ti zahvalan ako mi das neki nacin kamo te mogu kontaktirati private, mail ili nesto slicno .

peace .
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ne budite u zabludi u vidu eletronickih transakcija, to je usavrsen sustav koji biljezi sve o svakome i doslovno ste se servirali na pladnju ako ikad dodje do toga da vas stave pod povecalo.

U danasnje doba kad zidovi imaju usi sve cesce mi se cini da pametan pamti, a budala pise..
 

Ramona_Red

Aktivan Član
27.02.2007
258
9
0
49
www.magicatmint.has.it
bravo sloniću, potpisujem .. nego braticu, brate mili, lipo smo ti rekli da ne ideš tamo i da se praviš blesav - pa nisi valjda mislija da će ti dat kovertu da ideš doma - nego si frendu nalipija 'posjedovanje' ... o my ... :icon_cry: a jesi radoznao ...
Ne daj se obeshrabriti sad: ako nisi imao sreće ovaj put, imat ćeš drugi, jer ovo što se tebi dogodilo, ne događa se baš često (pusti ti njih što se hvale da imaju posla) ali sa shopom strogo dogovori uvjete slanja! I, zaobilazite tu razvikanu Nizozemsku, ljudi dragi, ako ikako možete ...
 
19.02.2008
16
1
0
41
Pazi ramona posiljka je dosla na prijateljevo ime ne na moje. Normalno je da je on isao po to a ne ja. Ja sam samo isao po njega na policiju. haha. Ma to je onaj ***** postar koji je primio pismo ljepo prosljedio dalje carini da otvori oni policiji da zatvori i ceka. Jebo im pas...Ma reko sam mu ljepo ako je koverta zatvorena baci ju u pizdu materinu jel nema teorije da je zatvorena ako je bila na posti carinjenja. Likovi su poslali i poruku u koverti ovi iz shopa- Posto ste vi nama poslali 5 e extra i mi vama saljemo 5 sjemenki extra. Sto je odma i potvrdilo da ju je kupio