pomoc ako ikako moze

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.06.2006
2
0
0
Ovako imamo mjesto imamo sve ali veze nemamo kako sta treba posadili smo ih 20 nekakvo sjeme neznamo i evo zasad dobro rastu i sad ako moze neko sta treba...
dosad smo ih samo zalijevali

picture0170ai.jpg


picture0211bz.jpg
 

Weed-bong

Aktivan Član
03.06.2006
53
1
0
Ma sta tu ima da se procita o uzgajanju napolju samo je djubri i zalivaj redovno i to je to eventualno odrezi vrhove da ne bude vidljiva
Ta biljka je spremna da juoj podrezes vrh dobro ti izgledaju te biljke...
 
A

Anonymous

Guest
moj savet (iz iskustva) je sledeci:
evo kako ja radim:

Cim biljka pocne da raste, posle treceg para listova odma rezem vrh. KAda ti izrast dve grane iz toga i na njima tri para listova, odma skines ta dva vrha, i tako non stop dok ne pocnu da cvetaju...
Dobijem ogroman zbun sa puno grana na kojima je cvet do cveta! Uporedjivao sam, pre neku godinu, istu sortu biljke posadim, s tim sto jednu rezem a drugu pustam da raste. Ona koju sam rezao imala je duplo vecu kolicinu hedova!

BIljka je inace i sa takvim rezanjem dostigla 1,6 metara.
 
10.06.2006
2
0
0
kako ce znat koja je muska i koja je zenska molim vas pomozite i jos ako moze da neko kaze kako mislite kad kazete da se otkine vrh..ocemo jednu tako da probamo....nove slike su bolje i stabljike su dosta vece...hvala
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
nikada mi nece biti jasni ljudi koje mrzi da prodju po nekom sajtu ili forumu (al nedo mu bog da ga ja uhvatim na mom "sajtu" :lol: ) mislim da bi nasli odgovor ne samo na pitanje koje ih muci vec bi i saznali nesto sto ce im trebati kasnije ...
toliko je informacija na ovom forumu da vise skoro i nema sta da se pita a opet i op0et se otvaraju teme kao "koliko ce da rodi" "zuti mi lisce"
"koliko da je zalivam" "kako da orezem"....opet opet i opet..sada na vanjskom uzgajanju ima 3 teme sa onim "zuti mi lisce" a bar nekoliko puta je receno kako se orezije..
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Anonymous je napisao(la):
Uporedjivao sam, pre neku godinu, istu sortu biljke posadim, s tim sto jednu rezem a drugu pustam da raste. Ona koju sam rezao imala je duplo vecu kolicinu hedova!

BIljka je inace i sa takvim rezanjem dostigla 1,6 metara.

Pa normalno je da ces dobiti 4-5x vise cvjetova, i vidim pustio je da naraste 1,6m... moguce ali mnogo vremena toj biljci bi trebalo to sve da odradi, iii to sjeme sigurno je od Sative....i sama po sebi raste visoko, ali za 2 mjeseca nema sanse da se to sve odradi.... (mislim od klijanja, vegetiranja preko cvjetanja do branja!) Dok indice i bez rezanja imaju puno cvjetova i idu u grm vise nego u visinu, i sva je granata. Inace da bi Sativa takva bila, (mislim priblizno i ako je izvodljivo :)) morao bi je rezati vise puta i opet ne znam da li bi bila kao indica (ovim mislim po izgledu i urodu ...i rastu naravno :))
A i vala je ruzno vidjeti visoku strkljavu biljku, imam jednu takvu i mnoooogo zaostaje od indice u svakom pogledu (osim u rastu...heheh) ali opet to moze biti od jos razlicitih faktora...(npr: svijetlo, voda, ventilacija, odabir odgovarajuceg gnojiva za svaku fazu itd itd)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
GreenMan je napisao(la):
Bezze_Sa je napisao(la):
ali za 2 mjeseca nema sanse da se to sve odradi.... (mislim od klijanja, vegetiranja preko cvjetanja do branja!)

Mislim da se radi o vanjskom uzgoju,tako da nije u pitanju 2 meseca nego verovatno 5-6 meseci.

A joooj izvinjavam se, mora da sam high bio inace moja losa navika je da otvorim vise TAB-ova sa temama, nekako lakse mi pratiti, i onda slucajjno ovako se izvalim na nekoj temi... ovo je drugi put da mi se to desava....

Jos jednom veeeelika isprika...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
GreenMan

mozda je bolje da se iscimas i linkujes im gde je objashnjeno na forumu o tome sto im nije jasno,ako je pisano o tome a sigurno jeste..

al ti nabacujem posao hehhehhhe :lol: nemoj se ljutish hehhehhhehhe
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
neznalica je napisao(la):
GreenMan

mozda je bolje da se iscimas i linkujes im gde je objashnjeno na forumu o tome sto im nije jasno,ako je pisano o tome a sigurno jeste..

al ti nabacujem posao hehhehhhe :lol: nemoj se ljutish hehhehhhehhe

Takodje i ja mnogo puta nesto sto sam procitao na nekoj temi nesto sto bi mi sad koristilo... i da ga nadjem treba mi pola sata.... doduse uvijek :joint: ali :) ne bi bilo zanimljivo... jooooj uhhhh jedva cekam da "obrstim" ovu svoju :)
 
18.07.2006
41
1
0
Prije nekoliko dana sam pronašao tri biljèice (sve tri ženke :D ) koje su sluèajno izrasle na mjestu gdje sam prije par mjeseci kampirao s prijateljima. Onako iz zajebancije bacio par sjemenki neke vutre koje sam tada pušio, poslije pala kiša i biljèice narasle :D Narasle su samo 45-50 cm jer nisu pravilno ni posaðene, a ni zalijevane. Izgledaju isto kao i ova na 1. slici, samo što imaju cvijetove (koji i nisu baš nešto razvijeni). E sad, pošto mi to mjesto i nije baš "pri ruci", zanima me dali se isplati sada odraditi cvjetanje kako treba do kraja? Jasno mi je da neæe biti neke kolièine na tako malim biljkama, ali može li barem kvalitet biti dobar iako vegetativna faza nije odraðena kako treba?
Šteta da propadnu, zar ne?
GreenMan, Bezze_Sa..???
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Petar Pan je napisao(la):
Prije nekoliko dana sam pronašao tri biljèice (sve tri ženke :D ) koje su sluèajno izrasle na mjestu gdje sam prije par mjeseci kampirao s prijateljima. Onako iz zajebancije bacio par sjemenki neke vutre koje sam tada pušio, poslije pala kiša i biljèice narasle :D Narasle su samo 45-50 cm jer nisu pravilno ni posaðene, a ni zalijevane. Izgledaju isto kao i ova na 1. slici, samo što imaju cvijetove (koji i nisu baš nešto razvijeni). E sad, pošto mi to mjesto i nije baš "pri ruci", zanima me dali se isplati sada odraditi cvjetanje kako treba do kraja? Jasno mi je da neæe biti neke kolièine na tako malim biljkama, ali može li barem kvalitet biti dobar iako vegetativna faza nije odraðena kako treba?
Šteta da propadnu, zar ne?
GreenMan, Bezze_Sa..???
Svaka biljka koja propadne, hmmm steta brate :) Mora da si kampovao na nekom dobrom mjestu (mislim na klimu, vrijemee...) cim su one same nikle... To sto je narasla 50 cm, za par mjeseci (kao sto si rekao), sad bi one trebale cvjetati, ja licno mislim da bi se te biljke mogle "dogurati" do kraja, i mislim da su dobro narasle (s obzirom da su vani i ko zna koliko su bile u zemlji prije nego sto su nikle. Ipak nisu gljive da poslije kise, odmah niknu....:) ali mislim da one idu svojim regulara tokom??? Sad to sto je 50cm moze biti od vrste biljke???? Kao isto i kvalitet... Sjeti se te vuve koju si pusio kad ste kampovali, kakva je bila, 90% su sanse da bude i ova takva, ako se odradi sve kako treba naravno...)
Licno ja bih ih ostavio i doooobro se potrudio oko njih, dohranjivao bih ih dva puta mjesecno sa gnojivom (Era bolje zna...) za cvjetanje... jer su ocigledno pocele cvjetati :).
.... i znaj da ce za vrijeme cvjetanja ona jos narasti nekih 40-60% od svoje trenutne visine, tako na kraju (ako Bog da...:) i sve odradis kako treba) mogle bi to biti dobre biljke....mislim zbunjaste :)
Ne ofiraj nikome mjesto (da ti neko ne bi to :joint: :) prije tebe) i pusti, ipak one su vani, a Majka Priroda odradi 90% posla, ti trebas samo malo da se pobrines oko njih...
Sretno i lp
 
18.07.2006
41
1
0
Što se tièe vuve koju smo pušili, hm... kad bi ove bile barem upola tako dobre :party: Bila je to neka domaèica koju je jedan moj frend osobno uzgojio u svome vrtu. Mislim da se radi o sativi, s obzirom na izgled listova, tako da sumnjam da æe baš bit žbunjaste. Ali svejedno æu poslušat tvoj savjet i potrudit se oko njih, pa da im barem faza cvjetanja bude kako treba. Samo je problem što mi sajt i nije baš pri ruci (min. 1h hodanja), ali ipak... moja :maryjane: je moja :maryjane:

hvala i sretno s tvojim biljkama
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Petar Pan je napisao(la):
Što se tièe vuve koju smo pušili, hm... kad bi ove bile barem upola tako dobre :party: Bila je to neka domaèica koju je jedan moj frend osobno uzgojio u svome vrtu. Mislim da se radi o sativi, s obzirom na izgled listova, tako da sumnjam da æe baš bit žbunjaste. Ali svejedno æu poslušat tvoj savjet i potrudit se oko njih, pa da im barem faza cvjetanja bude kako treba. Samo je problem što mi sajt i nije baš pri ruci (min. 1h hodanja), ali ipak... moja :maryjane: je moja :maryjane:

hvala i sretno s tvojim biljkama

Ako je budes pazio i uz malo sreæe ne vidim razlog da ne bude dobra...nema veze što je domaæica, pušio sam i ja domaæice dobrog rada, ali to pretezno dolazi iz Albanije, groweri kao ja (mislim na one koji sade samo i samo za sebe) biraju sjeme (mislim da ovdje veæina raje marihuana nekako, pa kako god, da uganja što bolje sjeme...:)) A što se tièe vrste, može veoma lako biti sativa (poštoo reèe da je haver neki tvoj domaæicu posadio?)...
To što ti je "site" malo dalji, imas auto??? ako ne, gledaj da isto tako zaljevas je??? Što se tièe djubriva, uzmi ono (ne znam sad omjere, Era zna a imas na forumu sve objasnjeno, sa "trazi" opcijom ces naci..), znaèi to jednom mjeseèno (ne trebaš više). Gledaj pošto su vani, kad obilaziš, baci malo detaljniji pogled na listove, da sluèajno je ne napadne neki pauk itd itd... Naravno moraæeš je i zalijevati (ako ne pada kiša nekoliko dana) znaèi sedmièno najmanje moraš je obilaziti. Dobro bi joj prijalo da je malo okopaš okolo, ali pažljivo ne duboko da ne sjebes korjen... ako imas mogucnost izmjeriti ph vode sa kojojm je zaljevas, onda si na konju... :) što se kaže. Ako je vrijeme bezze, znaèi kiša, onda nemaš potrebe je zalijevati, i onda samo strpljenje...ovo sad sto predstoji biljci æe odraditi sama biljka uz Majku Prirodu najbolje...

Sretno i javni kako napreduju, jos bolje ako mozes slikati ih :)
 
18.07.2006
41
1
0
Ok, potražit æu po forumu s èime ðubrit, koliko èesto zalijevat, kad u berbu, kako sušit... Ima toga ovdje i više nego što je potrebno, samo treba potražit. Ljudi su se stvarno potrudili da sve objasne u detalje :respekt: Možda ubrzo stavim i koju sliku (ako uspijem nabavit digitalca). Što se tièe sajta, autom se ne može priæi ni blizu :(, mora se na noge (sreæa što tamo ima vode). Ali dobro, malo rekreacije ne može naškodit.

Hvala još jednom i pozdrav
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Petar Pan je napisao(la):
Što se tièe sajta, autom se ne može priæi ni blizu :(, mora se na noge (sreæa što tamo ima vode). Ali dobro, malo rekreacije ne može naškodit.

Hvala još jednom i pozdrav

To što autom ne može se do "kote" to je još bolje, i extra što imaš vodu u blizini... to ti je veeeeliki plus!!!

Sretno :)
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Ja sam ove god. tek posadio jednu biljèicu tak malo iz zezancije,a i malo da vidim jel æe mi uspjet to dozorit!Pošto nisam dumeta imao kako se to radi, sam postupak, malo sam naucio na svojim greškama i shvatio par stvarèica!
Posadio sa obicnu neku travušu koju mi frendica dala kaj su oni pljugali prije ko zna koliko...stavim ja fino sjemenku u èašicu od jogurta kad vide cuda za par dana nesto klija!Oduševljenje je bilo na razini :D
Èitao sam malo po netu,a naroèito ovdje (Svaka vam Èast moram priznati!) kako postupati,kada presaditi,zalijevati...i skužim da sam dobrano ujebo stvar--naime,nisam je krenuo obrezivati na vrijeme..djelomièno iz straha i neznanja kak moze jebena vutra rast ako joj se odreže vrh!!!A kasnije mi je postalo jasno da je puno bolje kada se lagano obrezuje..

Moje pitanje je sljedeæe posto mislim da je vezano za ovu temu:
Naime kad sam predsadio biljku bila je nekih 40cm..stavio je u lonèanicu i s njom u vrt..znaci nije indoor,a nije ni pravi out uzgoj (jer ipak je bila u loncanici). I tu su nastali problemi-rasla je kao blesava,nekih 3-3.5cm po danu tako da sam je za 2 tj morao negdje premjestiti (posto paradajz jos nije narasto,a i stara je skuzila o èemu se radi)...i vidim priliku na balkon!Odrezem vrh(tada je bila nekih 80cm) i fino na sunèanje. Nažalost morao sam je se rijesiti,ali koliko sam shvatio zapravo nije bio važan ni ph,vlaznost zraka.., odnosno bilo je nekako puno lakše brinuti se o njoj,samo redovito zaljevati!
Da zavrsim podugaèku prièu
Da li je u neku ruku i bolje odgojiti tako u loncanici,a opet vani na 'prirodnim uvjetima'?
Barem covjek uštedi na struji :D pozdrav