Pomoc hitno - log za gresku u sistemu!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.11.2012
5
3
0
37
Isao sam u msconfig i u boot sam kliknuo advance setting i postavio procesor da radi na cetiri jezgra(moj procesor ima samo 2). Pa sam slede isao na disable all u podesavanjima za programe koji se startuju. Reatartovao sam komp i nece da upali windows. Ucitava ali izadjemi log za gresku u sistemu. Probao sam da instaliram drugi os ali nece da startuje... pomoc! Ne mogu da ga upalim!
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Kako misliš neće da startuje?
Ako radiš novu instalaciju krećeš od biosa,staviš da čita sa cd-a i gdje onda zapinje opiši malo!
Dali išta pokazuje kad upališ komp?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Strijela

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Mislim da se jezgre mogu otključavati samo u biosu i to zavisi koji je procesor nemože svaki,ali dok dotični/na ne pojasni simptome samo nagađamo.Ko zna šta je tu smućkano :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Strijela

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
@tamara: ovo sto je on napravio je broj jezgri prilikom boot-anja windowsa. mozes podesit afinity za boot kolko da jezgri koristi. Na svakom procu mos palit gasit jezgre i klokat ga ako imas bios "otvoren" ili stavis custom bios ....al to je manje bitno sad :D

on je veci problem napravio sto je poiskljucivo sve servise, a potencijalno najveci problem sa pokusajem stavljanja novih windowsa. (nije problem ali ako nezna vratit stare postavkem onda nece ni znat ovo ostalo :) )
 

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
640
93
Ako ne prođe ništa od iznad, bootaš sa cd-a, ideš fix windows i pališ cmd, kucaš komandu, ako znaš da ti je dual core cpu, onda staviš 2 cores, ako ne znaš ništa onda probaj izbrisati vrijednost, mislim da onda ide po defaultu i pali sa svim corovima.

# 2 core (ako imaš 2 cora)
bcdedit /set {4c21825f-e04b-11dd-b760-00195b61617a} numproc 2

# brises vrijednost
bcdedit /deletevalue {4c21825f-e04b-11dd-b760-00195b61617a} numproc

Refer to: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/ff542202%28v=vs.85%29.aspx
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Meni piše da stisnem F4 da otključam četvrtu jezgru, al mi bed da nebi isto tako prošao :)
Uglavnom kad god nešt sjebem znam da u safe modu moš sve vratiti na staro.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara
11.11.2012
5
3
0
37
Evo javljam se sada, jer sam uspeo da podignem nov sistem. NIJE HTEO NI U SAFE MOD DA MI UDJE. Ali sada je u redu ne znam sta mu je bilo!! Hvala
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.173
5.049
258
somwhere over the rainbow
aj i meni pomoć da ne otvaram temu bzvz :)

zblesira mi se često SSD na kojemu je samo win 7 i tri programa koja koristim. Uglavnom često se zblesira u zadnje vrijeme te prilikom restarta nemože u win..dobijem black screen of death sa mišem jedino...onda bootanje sa usb-a windoze i uredno instalira radi dva dana pa onda opet ser**..

u biosu je postavljen AHCI mode, zadnji fimware, te ima još 99% životarenja (prema intel neki njihov oriđiđi software radi ko urica) a SSD je intel x40 m...valjda tako nešto...40 giga samo.

za sve ostalo koristim hdd od 160g kojeg sam držao iskopčanog iz matične prilikom instalacije windoza na ssd.

windoze je za đabe, dao mi ga torrente.

proc mi je lagano O.C.an samo imam jednu pločicu memorije 2g 800 a ostale su 667 po gigu...latencije sam naštimao ručno, pa mi se ne čini da je do memorije ..

nisam bio napušen prilikom instalacije, al sad jesam prilikom pisanja posta pa ne zamjerite na tekstu...

jel zna netko dual boot linux kako da stavim? one grub pizdarije i to?

Edit: uglavnom sumnjam da je problem hardwarskog problema jer morao sam npr jednom mijenjati drugi SATA port i proradio...ili tako neki tripovi..jbt ko da duha imam u kompu koji me prca tu i tamo pa nešto čačka unutra
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Prebaci na IDE pa vidi dal ce zafrkavat. Ja bi reko da je to sata ili chipset drivera. To se desavalo ako su driveri x86 umjesto x64.
Vidi dal ti ide u safe mode cisto da eliminiras. Jos nest....ko kaze da to mora bit do diska, provjeri ostale drivere. vga npr. takodjer vec vidjeno.

savjet.....iskljuci defragmentiranje diska(when iddle). ssd ne netreba defragment. samo unistava disk.

dual boot linux napravis sa lijevom rukom :D bootaj linux, odaberi particiju i velicinu i rokaj :D piece of cake.

ak oces lupi neki disk test pa vidi...al dam si jaja rezat da je to drivera bilo ovih ili onih
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Strijela

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.173
5.049
258
somwhere over the rainbow
Da znam da treba isključiti defragment i indexiranje (windoze to po defaultu napravi za SSD)

evo za sada sve radi još se nije krešao ni jednom u dva dana hehe. Mislim da je zajeb negdje bio u boot.ini

Nema mi druge nego početi učit linux pa se maknut sa ovih zlih windoza

ima'l kakva distribucija za totalne njubine? koristio bi ga jedino i isključivo za blender i 3d max, navodno pizdarije pisane u openGL bolje rade na linuxu

jebu me malo oni terminali, da bar mogu pokrenut program samo sa double clikom tamo :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Ima jos jedna distribucija koja je po meni vise "user friendly" i jednostavnija a to je Linux Mint. Posto si windows korisnijk, savjetujem ti da skines Mint.
Za jednostavniju instalaciju koristi www.ninite.com. Odaberi aplikacije koje oces instalirat i odaberi "za linux" i to je to...sve ce ti se automatski instalirat da ne koristis terminal a za windows aplikacije koristi Wine. Sa njime mozes instalirat .exe aplikacije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Prater and Strijela

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
U nekih 5 godina, ako ne i više, koliko koristim ubuntu, terminal sam koristio svega nekoliko puta, tako da ne vidim zašto bi mint bio više user friendly, osim što izgleda gotovo identićno kao win, što nije neki veliki plus. Mislim, kako za koga. Ne pljujem po mintu, samo kažem da nema neke razlike. I ubuntu i mint su bazirani na debian-u, tako da su u pitanju finese, ništa drugo.
Imaš i fedoru, iako ja nisam koristio, kažu da je super. Neki čak idu u krajnost, pa kažu da je bolja distribucija od ubuntu-a. Po meni je svaka distribucija dobra, a o korisniku ovisi koju će odabrati.
Skini backtrack pa se foliraj da si hacker :p :icon_lol: