Pomoc Hitno!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.06.2012
6
0
0
46
Postovani forumasi, potrebna mi je pomoc oko uzgoja marihuane ali hitno!
Radi se o sledecem imam sina koji ima 6 godina i do sada je 7 puta operisan 3 puta tumor na mozgu i 4 puta metastaze na kicmi, zracen je i prima hemoterapiju koja ga ubija a ne pomaze mu nista jer ponovo ima tumor na kicmi. Hteo bih da napravim ulje od marihuane i semenke Indike sa visokim procentom THC-a cu da narucim preko interneta, ali ne znam apsolutno nista oko uzgajanja, najveci deo vremena provodim po bolnicama pa se izvinjavam administratorima a i vama ostalima ukoliko ova tema vec postoji.

Ukratko potrebna mi je pomoc oko sledecih pitanja: Da li mogu da je uzgajam u sobi (cisto da poredjam saksije po podu), da li je potrebno prirodno sunce ili soba treba biti zamracena, ne razumem se u struju i elektro opremu pa me interesuje koju lampu i sijalice trebam da kupim i gde, potrebno mi je kolicina od pola kilograma svaka 3 meseca. Da li mi je potrebna ventilacija posto zivim na selu pa mislim da nikom ne bi smetao miris. Sta mi jos treba?
Molim vas da mi odgovorite posto mi mozda zivot sina zavisi od ove biljke i zaista mi je bitan svaki dan jer prokleti tumor brzo raste.
Hvala unapred
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Uh... gadna situacija.
Za pola kile svaka 3 mjeseca treba bit zaista već dobar uzgajivač, ali ako bi bio voljan slijediti upute nije nemoguća misija.
Predlažem minimalno 600W HPS sijalicu, al nek bude 2 x 600. Ipak prosjećan grow traje nešto više, ako se želi postići optimalan rezultat.
Ventilacija je neophodna, a što se tiće mirisa...otom potom, mislim da će ipak trebati filter.
Svakako bi bilo dobro razmotriti mogućnost vanjskog uzgoja.

Eh sad, sudeći po tome kako pišeš, trebao bi ti se netko iz Srbije javiti i pomoći oko opreme-gdje, kako i koliko košta. Jesam dobro predpostavio?
Temu ostavljam, naravno i ne zamjeram, jer ovo je opravdan razlog i zaista je hitno.

Edit:
U silnoj brzini zaboravih da je pomalo kasno za vanjski uzgoj...mislim, realno nije, ali ako se marihuana količina definitivno je...sorry...
 
21.06.2012
6
0
0
46
Hvala na odgovoru nadam se da ce se javiti jos neko, da dobro pretpostavljas iz Srbije sam tacnije sa Kosova, nasao sam coveka koji ce mi pomoci oko nabavke pola kg. trave iz Albanije i ta ce mi kolicina biti dovoljna za 3 meseca ako bude kako treba. Ali posto zelim da budem siguran da je prava stvar koju budem davao detetu u pitanju hocu da je sam gajim.
E sad po vasem odgovoru zakljucujem da su mi potrebne 2 sijalice (jel samo sijalice ili mi trebaju lampe) koje ce da nose te sijalice, ili moze jednostavno da se povezu na zice. Sta jos treba, jel mora i boks i koliki bi trebao da bude za biljke od kojih mogu da izvucem pola kile. Oko uzgoja cu naravno da pratim instrukcije ali mi je kao pocetniku zaista potrebna pomoc i savet oko opreme.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Razumijem...
Ovako, pustit ću neke linkove na pm, čisto da vidiš kako to izgleda, a da se ne krše pravila foruma koja smo morali postaviti iz više razloga, prvenstveno sigurnosnih.

Ne mora box, može u sobi, s tim da je radi refleksije svjetla dobro da nije pre velik prostor. Lampa od 600w može pokriti površinu do 1,5 x 1.5 metar, dakle neki sobićak 3 x 3 bi bio dovoljan, a ako je soba veća, potrebno je malo pregraditi. Svjetlost iz vana nebi trebala ulaziti, jer u ovim ljetnim mjesecima će rasvjeta morati raditi po noći, pošto je vručina, a lampe griju. Osim toga, dvotarifno brojijo za struju je must have, a niža tarifa je po noći. Skupa je struja, treba to pojeftiniti max.

Za ventiliranje prostora bi bilo dobro da soba ima dimnjak, pa u njega pustit ventilaciju. Uzgon će dodatno poboljšati stvar. Ako nema, onda kroz prozor van. Prozor/e zatvoriti da ne ulazi svjetlost i vanjski zrak, jer vani su pre velike oscilacije u temperaturi, a svjetlost smo rekli da nije poželjna.

Javim se još privatnom porukom sa linkovima, do tada možeš pogledati:
https://forums.vutra.org/content/410-sadrzaj-portala.html
https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/3786-zavr%9Aeni-dnevnici-uzgoja.html
 
28.03.2012
16
1
0
43
ukratko
trebat ce ti hps sijalica sa pripadajucim grlom ,reflektorom i prigusnicom skupa s upaljacom to koristis za cvetanje,znaci 2 kompleta toga za tu kolicinu dobiti iz prve i pozeljno uzet i 2 metal halidne sijalice samo za vegetirati biljke poslije samo odvrnes i stavis hps za cvijetanje,onda ventilator min 1 onaj kucni sobni za mjesanje zraka u prostoriji ,i neki cijevni ventilator veceg protoka za izbacivanje ustajaloga zraka iz prostorije,to sve skupa stavit u ogradjen box bilo bi pozeljno, od nekih 3 kvadrata,naravno ima tu jos puno stvari sitnica sta treba ,najglavnije ti lampe i ventilaciju i box nabavit ovo ces u hodu nabavljat..
nadam se da sam bar malo pomogao
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
Ahil je napisao(la):
Hvala na odgovoru nadam se da ce se javiti jos neko, da dobro pretpostavljas iz Srbije sam tacnije sa Kosova, nasao sam coveka koji ce mi pomoci oko nabavke pola kg. trave iz Albanije i ta ce mi kolicina biti dovoljna za 3 meseca ako bude kako treba. Ali posto zelim da budem siguran da je prava stvar koju budem davao detetu u pitanju hocu da je sam gajim.
E sad po vasem odgovoru zakljucujem da su mi potrebne 2 sijalice (jel samo sijalice ili mi trebaju lampe) koje ce da nose te sijalice, ili moze jednostavno da se povezu na zice. Sta jos treba, jel mora i boks i koliki bi trebao da bude za biljke od kojih mogu da izvucem pola kile. Oko uzgoja cu naravno da pratim instrukcije ali mi je kao pocetniku zaista potrebna pomoc i savet oko opreme.

ako se odlucis kupovati imam reflektore 400w kompletne mnogo povoljnije nego u radnji inace na ovim vrucinama nemozes bez reflektora ili CT imaju mh sijalicu kasnije ces kupiti hps sijalicu za cvetanje kod mene ona kosta oko 1700din kom

to ti pricam zato sto ces kupiti 2 reflektora od 400 i jos da ti ostane neki dinar umesto nove 600w, a ja ocekujem oko 600g sa 2x400 i 9 biljona sve ti zavisi od mesta i koliko ces je pustiti da narastr i rasiri se u vegetaciji i naravno jos par zahvata da ti laicki

kazem odstranjivanje vrha biljke da dobijes 2 i savijanje tj.lst!

zelim ti srecu al jako je zajebano posto nemas poima nije to samo turim u saksiju i raste to su vestacki uslovi osetljivo je to. pozz
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Dobrodošao Ahil
Jako mi je žao zbog sina, mislim da nema gore stvari na svijetu.
Probaj nabavit pravo sjeme što prije da ne uzimaš neke albanke, ali poslužit će svakako :) Ako di zapne tu smo svi da pomognemo. Puno sreće vam želim od srca.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: natura
21.06.2012
6
0
0
46
Hvala svima na odgovorima i pravo da vam kazem hvata me panika koliko mi sve ovo izgleda komplikovano ali nemam kud moram da pokusam jos ovo. Ukoliko imate jos neki savet ili predlog slobodno pisite.
Hvala unapred
 
21.06.2012
6
0
0
46
Evo ovako da opisem sobu gde bih gajio za pocetak.Soba ima 3,80 x 3,80 naravno imam neki namestaj koji nemam gde al ajd da ga gurnem sa strane valjda nece da smeta, imam odzak za ventilator i prozore koji su otprilike 1,5 x 1,5. Eto to je otprilike to sta mi sve treba sada za opisano?
Hvala vam svima i mozda su moja pitanja glupa i izvinjavam se zbog toga ali sta da radim
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
Ahil prvo da ti kažem kako mi je jako žao zbog sina,grozna stvar,al žaljenje ti ne treba nego pomoc,na forumu imaš sve i naravno da ce ti u 2-3 dana stvoriti konfuziju no nije tako teško kako se cini....ugl da imam pola kile uzgojeno doma vjeruj da bih ti odma poslao bez obzira na rizik....pokušaj sve,stavi se ,ima ovde jako puno ljudi iskusnih koji ce ti sigurno pomoci,ne gasi stranicu i u ludilu ne odustaj,pocmi sa growom što prije hebemu sve.....ne brini toliko za sobu samo ne pricaj okolo i kreni...ne mogu ti konkretno pomoci al javit ce ti se ljudi na pp sigurno,ustraj želim i tebi i sinu sve najbolje!
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
sretno,bradu gore moraš zbog sina imat pozitivne misli

dobit češ sve informacije koje ti trebaju samo ne odustaj
 
22.10.2011
18
0
0
48
Pozdrav Ahile, bori se brate, ne daj sina!

Nemoj da te bude strah, nije ovo toliko komplikovano kao sto izgleda! Zahtevno jeste ali nije nemoguce.

Ovde na forumu imas puno iskusnih i pametnih ljudi koji ce ti rado pomoci oko svega, pogotovu sto imas tako malo vremena.

Moje licno misljenje je da za pocetak odradis ovako nesto: https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/2444-12-12-iz-sjemena-eksperiment.html

Smatram to (trenutno) najbrzim nacinom da sto pre dodjes od zrelih cvetova konoplje, (forumasi) slobodno me ispravite ako gresim.

koji god da nacin odaberes, znaj da ces ovde imati svu potrebnu pomoc oko saveta i svega.

Da ponovim: BORI SE BRATE, NE DAJ SINA!
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Uzgajanje marihuane na prvu ruku izgleda komplicirano, ali je zapravo krajnje jednostavno. Zapravo jedina bitna razlika izmedu uzgajanja trave i ostalih biljaka jest sto je marihuana osjetljiva na pH i cvijeta fotoperiodicno (vegetira kad ima puno sunca a pocinje cvijetati ((davati plodove)) kad se vremenska kolicina svijetla smanjuje).

Iskreno, da naucis osnove uzgoja marihuane, treba ti dobrih 8h citanja foruma u komadu. Zaista nije velika filozofija uopce.

A posto ti se zuri, samo ti nabavi opremu, otvori dnevnik a mi svi cemo ti tocno reci sto da radis, uspijet ces sto posto. Uopce nije tesko a puno dobijes.



Nego, brine me druga stvar a nadam se da sam u krivu. Nikad jos osobno nisam citao o lijecenju djece od 6 godina kanabis uljem. Tko zna kako bi to utjecalo na njega. Jel ima itko iskustva u tome? Iz iskustva jedino poznajem osobu koja je pocela pusiti travu u vrticu, s 5 godina. Danas je taj momak punoljetan i sasvim normalan, zdrav decko. :))) Naravno, nije pusio redovito, nego je prvi put zapalio s 5 godina i naduvo se a aktivno je poceo pusiti s 12 godina.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Napušena Vjeverica;215951 je napisao(la):
Nikad jos osobno nisam citao o lijecenju djece od 6 godina kanabis uljem. Tko zna kako bi to utjecalo na njega. Jel ima itko iskustva u tome?

Casper Hero je napisao(la):
How to grow Marijuana at home part 1 - YouTube [youtube]BQnbJ4pKsNw[/youtube]
[youtube]973nr4lS04c[/youtube] [youtube]Izbkt8_MmXs[/youtube]

Ovo je vjerojatno jako daleko od onoga što ćeš ti složiti, ali će ti pomoći da shvatiš kako treba izgledati tvoj grow room :)
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ja bih taj slucaj uzeo s rezervom. Najnoviji clanak u vezi tog je ovaj, mozda ima noviji ali ovaj je star 2mj:
Toddler With Cancer Takes Cannabis Oil - ABC News

Ukratko, u clanku pise da mu je otac davao kanabis ulje. Takoder pise samo da je njegov otac primjetio promjene. Subjektivno ili objektivno? I hoce li, ukoliko momak prezivi, imati posljedica na njegov organizam. Kanabis ulje je snazna supstanca, budimo realni.


Mislim, ja bih napravio istu stvar na njegovom mjestu ali ne treba trcati pred rudo.



Sad izgledam ko zloguki prorok, ali samo zelim istaknuti sve aspekte. Da se nalazim sa suprotne strane, volio bih cuti sve strane price.
No svakako, kanabis ulje je puno bolje od bilo koje kemoterapije i medicinskih gluposti.

A sto se tice stete na mladi organizam, mislim da je uopce ne bi trebalo biti. Sretno i sve najbolje, iskreno drzim fige.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Prepustimo čovjeku da sam odluči kako i sa kojim sredstvima će se boriti za sinov život. Mi čemo pomoći koliko možemo i to je sve.
 

Casper Hero

Banned
Banovan
20.01.2012
171
37
0
46
najjeftinije cene u bg su (sve novo)

- box 1,2m x 1,2 m x 2m = 17.500din(160€)-hidro ponika x 1
-cool tube od Pyrex(R) φ150×400MM sa Reflektorom + 5m kabla = 6000 din(53€)- hidro ponika x 2
- prigusnica Philips BSN L33 za natrijumske/metalhalogene sijalicu 400W =4590(40€)-elektrotehnasistem x2
- upaljac SN58 Philips - 880din(8€)
-elektrotehnasistem x 2
-
Ventilator φ150 2300 din(20€) mak trade x 1
- hps Philips SON-T PIA GREEN POWER 400W =2130 (19€)- mak trade x 2
- mh Philips HPI-T 400W Plus = 4395 (39€) - mak trade x 2
- Tajmer - Digitalni - 1000 din (9€) - hidro ponika x 1
-
3 u 1 - Merač Tla - 1500 din (14€) - hidro ponika x 1

u box ide 2 x (400w mh + hps+prigušnica + cool tube) i cena komplet opremljenog boxa je oko 550€
u slučaju da se ne kupuje box,već da se isti pravi od DIAMOND FOLIJE (treba 14 dužnih metara širine 1,25m) smanjuje ukupnu cenu za 100€ i ona iznosi oko 450€
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Petar Pan
24.02.2010
1
1
3
34
Do sada sam bio samo povremeni čitatelj pa prvo pozdrav svima :wave:

Primjetio sam da se ne spominje konzumiranje sirovog cannabisa, što me i ne čudi jer sam i sam nedavno naišao na takav način lječenja, jednostavno se ne spominje previše, a ono po čemu je zanimljivo jest da nema psihoaktivnog učinka. Iz videa kojeg ću priložiti ispada da se CBD pretvara u THC zagrijavanjem, onako kako ga svi i koriste, paljenjem i kuhanjem. Navodno je CBD najvažniji u borbi protiv bolesti pa je stoga konzmiranje cannabisa u sirovom obliku i najdjelotvornije. Osobno čvrsto vjerujem da je ulje vrlo moćan lijek, a o ovim novim spoznajama ne znam baš previše. Za sada se kao jedini "nedostatak" čini veća potrošnja same biljke, čak i do stabljike na dan :icon_eek:, i to bez ikakvih "nuspojava".
Evo dva videa toj temi: Healing 'Leaf' - Film About Raw Cannabis Juice - YouTube
The Amazing Medicinal Power of RAW Cannabis..flv - YouTube
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
21.06.2012
6
0
0
46
Hvala svima od srca zaista sam prijatno iznenadjen odgovorima i voljom da mi pomognete, hvala Caspere, znaci 550 evra je komplet oprema, jos mi samo hvale semenke?
Sto se tice toga kako bi ulje uticalo na njega sto se pitala napusena veverica, sigurno da ce mu manje steteti nego hemoterapija koju je primio pre desetak dana, od koje je povracao svih 10 daqna 5 puta dnevno i od koje mu je opala kosa i krvna slika potpuno a nista mu nije pomogla jer mu je tumor jos vise porastao.
Najveci problem koji sada imamo je taj sto mi treba minimum 3 meseca da dobijem nesto trave a mi nemamo toliko vremena, zato moram da idem u albaniju i tamo kupim onu njihovu uzgajanu koja ko zna koliko imaa i dali ima dovoljno THC.
Uglavnom lekari dizu ruke i jedva preko volje ga lece ali ja na odustajanje nemam pravo.
Hvala svima na pomoci jos jednom