pomoc i savjeti oko box-a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.02.2011
5
0
0
33
:icon_lol:pozz raja..novi sam na forumu!iskustva imam u outdoor-u,a polako stedjivam stvari i za indoor uzgoj!
prestao sam s vanjskim uzgajanjem nase svete biljke jer mi su mi "smazali" zadnje usjeve!
e ovako sad da predjem na stvar(dosta o meni)
U kuci imam stari ormar(puno drvo):
-VISINA:160 cm
-DUZINA:90 cm
-SIRINA:56 cm
e sad dali bi ja od njega mogao da preradim u box,a problem je u tome sto ne mogu da ga rezem(rupe za ventilaciju i sl.). i moji bi primjetili pa bi bilo problema
dali postoji mogucnost da uradim ventilaciju bezz rezova
nabavio sam stvari neke osnovne za box(folije,vazne 3,5,10 l,ph mjerace,mjerac za temp. i vlagu,i jos nekih sitnica)naravno planiram ono najvaznije a to je svjetlo da kupim u ovo koji dan hps i mh,al ne mogu da odlucim sta za ovaj prostor sta!??

ak se nista ne izvede s ovim ormarom kupio bih nesto sa ovoga sajta http://http://***********.com/?cat=...59a30bba&sub=6bfa5afd6ac5b4942e8e6205e26d8a15

pa slobodno preporucite koju opremu i koji grow!!! ako je tema dosadna ili nesh dr neka admin obrise,ali molio bi za pomoc svakoga ko je voljan da napise nesh u vezi ovog znaci samo jel ok ovaj ormar za uzgoj ili mi je potreban neki drugi grow..
NAGLASAVAM da "travu" uzgajam za svoje potrebe i svoje ekipe,a ne komercijalu..
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav green.rio
dimenzije ormana su ti ok,ali nije mi jasan nacin na koji si mislio da resis ventilaciju??? ona ti je prva bitna sporedna stvar. moras imati constantan kako odvod tako i dovod svezeg vazduha u boxu. ja licno da radim za sebe bi svakako tu stavio hps400w sa cooltube i da te glava neboli... zidove boxa oblozis sa mylar folijom. a izduvni ventilator treba da ti bude jaci u odnosu na usisni.a tu je i miris koji resavas sa carbon filterom.
ne znam kakav je orman u pitanju ali ako mu je zadnja stranica od lesonita,to komotno mozes da seces i posle zamenis. jedino sto bi morao da ga odmaknes od zida...

EDIT: ispod texta ti uvek stoji "ispravi post" narednih 24h tako da ga mozes koristiti
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Imam nešto slično. Moj ormar je malo niži,ali sam isto kao i ti imao taj problem da ne smijem rezati. A tko ti brani da rastaviš :icon_lol:
Ja sam skinuo zadnju stranicu,prema dimenzijama ormara napravio drvenu konstrukciju i na tu konstrukciju pričvrstio foliju.Tako sam dobio nešto slično kupovnom grow boxu.Kako sam već skinuo zadnju stranicu,mogao sam malo i produbiti.Odmaknuo sam ormar 20-tak cm od zida,i tako sam dobio prostor za izvođenje ventilacije.Sve rupe su u tom djelu koji strši van,odnosno,samo u foliji.Konačne dimm. kod mene su 145v 98š 70d,a orig, je dubina bila 55.Lampa,400W hps,cool tube reflektor,vent in line fi 120 180m3/h.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
savet jedan nemoj ni pocinjati ako imas strace kuci koji ce ti kenjati to bas i ne mozes sakriti, ako nesto malo vise ne ulozis kesa a kad ti neko udje u prostoriju tj. sobu oju zivis verovatno ce odmah skntati, moras promisljeno sakriti box tako da nije bucan i da se ne primeti, kao prvo ventilatori su bucni a za to trebas praviti priguzivace zvuka lepo na forumu imas trazi.. onda svetlo taj hps od 400w je pravo sunce takodje trebas sakriti al kako ces to to je na tebi jako tesko :) i ostale stvari su tu , ja necu da te obeshrabrujem al ja sam to tako video i morao sam da ti kazem jer i cilj ovog foruma je da stiti ljude tako da pozdrav i javi sta si odlucio, Ako vec hoces uzgajati sklepej nesto manje npr 70x70x70cm kipi neki slabiji hps ili namontiraj stedne pa nek ti box sluzi kaoso ili nesto drugo pa se potrudi da akrijes sve sto u njega ubacis al da nedavim sad ima na forumu obrazuj se pa javi cao.
 
09.02.2011
5
0
0
33
hvala vam svima...poslusao sam savjete i odvojio sam zadnju stranicu u ormaru..i tu cu nesh da smontiram za vent..(jos se obrazujem na forumu)..oblozicu ga mylar folijom i kupiti hps 400 W s cool tubom radi isusivanja zraka..jos trazim koje da kupim ventilatore za izlaz i ulaz zraka pa javim kad odlucim!
ZOKI:sto se tice staraca to se rijesilo pa je sad sve 5..

..a raja sta mislite koliko bi ubacio unutra bilja tj. saksija po 10 l?