Pomoc! Indoor uzgoj-puno hermića-uzrok?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.01.2013
7
1
0
41
Svima se izvinjavam sto prvi dan kako sam se registrovao na ovaj jedinstveni sajt u ovim krajevima, trazim pomoc!!
Veliki pozdrav za sve!!:cvetak

Problem:
Cannabis koristim i gajim od kako znam za sebe, i nikakvih problema ali outdoor. Kako je klima pocela da se menja, leta sve toplija bez kise, bez prelaznih perioda jeseni i proleca,samo leto i zima...odlucio sam se na indoor. Posto mi je i profesija biljna proizvodnja, ne cannabisa ,ali to mi je struka, inz.zastite bilja, dugo sam u tome. Medjutim kako sam usao unutra pocele su da mi se desavaju jako cudne stvari sa kojima nikada nisam pre imao problem, zato mi i treba vasa pomoc!
Radi se o velikom procentu hemofrodita i muzjaka, na 10 biljaka 7,8 hemofrodita ,1 muzjak i 1 zenka, evo vec druga tura isto!!! Odmah da se ogradim da jedino na sta sumnjam je seme koje ne kupujem, vec sam za ovaj indoor skupljao od ulicnih ali dobrih ulicnih biljaka. Sumnjam na seme jer sve ostalo radim kako treba, osvetljenje 400w Mh, 250w HPS, dobra ventilacija, zemlja kvalitetna, saksije, prosto moj grow room bez lazne skromnosti kao apoteka, jer sam celu jednu sobu osposobio za gajenje, i jos jednom da naglasim da sam u struci biljne proizvodnje vec 5 godina od kako sam zavrsio fax,jos sam i savetodavac itd...ali savet za moj problem ne znam i trazim od vas pomoc.
Da li se radi o takvom semenu, kao npr.hibridi kukuruza, napravljeni samo za jednu generaciju. Da li je i ovde slucaj takav, da prosto proizvode seme i za cannabis samo za jednu generaciju,jer ponavljam seme sam skupljao,nisam kupio jer i ne znam gde bih kupio u Srbiji original seme...rado bih to uradio kada bih znao gde.
Jos jednom se izvinjavam ako sam i na pogresno mesto postavio svoje pitanje, mozda postoji poseban odeljak za pomoc, ali tek sam se registrovao(procitao sam uputsvo), opet je moguca greska.
U napred zahvalan . :vb_wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Just Do It

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
Sjeme mozes narucit i to feminizirano znaci dobio bi samo zenske imas tu po forumu kako naruciti sjeme i slicno i ako si rekao da su ti svi dobri uvjeti mislim da ti se nebi trebalo ponovit kao sa tvojim sjemenkama
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
vrlo verovatno da je do semena-jbg 'ulicna' genetika je kocka-nikad ne znas sta ti zapadne..
ali me isto tako brine sto ti se to vec drugu turu desava...
osim ako nisi uzimao i ovaj put od istog dilera-moguce je da ti nesto nije u redu sa svetlom/tajmerom-posto se hermafroditizam najcesce javi kao posledica remecenja fotoperioda,ili ako biljke ostavis preterano dugo u cvetanju(sto verujem da ovde nije slucaj)

opisi malo uslove,kakav prostor,koje svetlo,itd i daj slike-nista bez slika..

i,jbg,k'o sto ti kolega pablo rece-naruci 'fem.' seme i ne bi trebalo da imas problema..

EDIT-Power ce me vec ispraviti ako gresim,ali mislim da to funkcionise ovako-
ako hermi oprasi sam sebe-dobija se hermi seme u vecini slucajeva
a ako oprasi biljke oko sebe-dobija se 95% 'fem' seme
tako sam negde procitao,mozda gresim

e sad,
mozda si ti naisao na seme hermija koji je sam sebe oprasio-i eto belaja...
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
vjerovatno ti curi svijetlo u box kad je biljozama mrak,jesi na to obračo pažnju i ja imam menke s ulice na 5 max 2 muške,sumnjam da su sve sjemenke loše pogotovo ak imaš više vrsta sjemenki kao što kažeš....ne znam.....
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
"Uličarke" su takve uglavnom, barem po mojem iskustvu. Problem je taj, što sjeme daje na težini, pa komercijani uzgajivači ostavljaju hermiće, umjesto da ih režu kad se pojave. Em su "polu ženske" biljke pa su vizualno ok, em opraše cure oko sebe, pa dobije na težini produkta. To sjeme, bilo da je sa hermića ili ženske biljke, će ti naj češće davati hermiće.
Ako voliš imati svoju genetiku, kupi regular sjemenke od nekog renomiranog seed banka pa pravi svoje kasnije, ili kupi feminizirano, pa svaki puta nešto novo uzgoji.

Masu informacija možeš naći u sadržaju na home stranici :vb_wave:

Edit:
Tema premještena u adekvatan forum. Naziv teme editiran da bude jasnije o čemu je rasprava.
 
24.01.2013
7
1
0
41
Seme feminizirano u Srbiji....hvala ti pogledacu...to bi bilo bas lepo kada bih nasao ovde...jer problem je granica...mogu da narucim iz holanda...ali ostane na granici...ili jos gore, da mi ga donesu policajci :ridinghorse:
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Kupi feminiziranu genetiku , radi klonove i uživaj ! Ili ....

M a n d o r je napisao(la):
evo jedne metode kako pokušat eliminirat muške biljke iz običnog sjemena:

VLAGA: visoka vlažnost povećava mogućnost ženskih biljki,dok niska vlažnost povećava mogućnost muških biljki....

TEMPERATURA: niske temperature povećavaju mogućnost razvoja ženskih,dok visoke,muških biljki....

RASVJETA: više plavog spektra povećava mogućnost razvoja ženskih biljki iz sjemena,dok više crvenog spektra,muških biljki...

DUŠIK(N): više dušika(n) povećava mogućnost ženskih,dok manje,muških biljaka...

KALIJEV NITRAT(K): manjak kalijevog nitrata(K) povećava mogućnost ženskih,dok više istog,muških biljki....

STRES: općenito povećava mogućnost muških biljki...

DULJINA DNEVNOG SVJETLA: npr. 14 sati dnevnog svijetla povećava mogućnost ženskih,dok npr. 18 sati svijetla muških biljki...

GIBERELINSKA KISELINA: umakanjem sjemena u ovu kiselinu povećava klijanje starog sjemena,te povećava mogućnost ženskih biljki....


evo može pomoć grow-erima sa običnim sjemenom,kao meni....

p.s. isprika ako postoji slična tema....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: visimir
24.01.2013
7
1
0
41
zlo&naopako je napisao(la):
"Uličarke" su takve uglavnom, barem po mojem iskustvu. Problem je taj, što sjeme daje na težini, pa komercijani uzgajivači ostavljaju hermiće, umjesto da ih režu kad se pojave. Em su "polu ženske" biljke pa su vizualno ok, em opraše cure oko sebe, pa dobije na težini produkta. To sjeme, bilo da je sa hermića ili ženske biljke, će ti naj češće davati hermiće.
Ako voliš imati svoju genetiku, kupi regular sjemenke od nekog renomiranog seed banka pa pravi svoje kasnije, ili kupi feminizirano, pa svaki puta nešto novo uzgoji.

Masu informacija možeš naći u sadržaju na home stranici :vb_wave:

Edit:
Tema premještena u adekvatan forum. Naziv teme editiran da bude jasnije o čemu je rasprava.


Da to bi bilo to!!! Jasno kao dan.... HVALA PUNO....
Trebalo je samo neko da mi potvrdi za hermo biljke...i tacno si upravu...te biljke izgedaju totalno zdrave i ok...i mogu dileri iskoristiti i njih....o tome nisam razmisljao...jer zasto bi neko prodavao hermica...nzm...svakako puno hvala...a sada odoh da potrazim da li mogu naci negde ovde kupiti fem seme...jer problem je ako narucujem iz Holandije....ostane na granici..ili jos gore da mi donesu momci u plavom seme...ne ne...nemam iskustvo...nikada nisam narucivao original seme cannabisa niti znam bilo koga u mom okruzenju...svi se uzdaju u 50-50 ulice....
Hvala jos jednom\
p.s. Ako mozete da mi preporucite neku banku semena dobru, za koju imate iskustva da necu imati problem pri dostavi,,,jer moram dosta da vodim racuna zbog posla...bavim se organskom proizvodnjom bilja i zna me dosta ljudi u kraju...izgubicu klijente ako se cuje da gajim cannabis zato sam obazriv...
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
gigabud je napisao(la):
.mogu da narucim iz holanda...ali ostane na granici...ili jos gore, da mi ga donesu policajci :ridinghorse:

tesko da ces naci u SRB fem seme,osim ako ne naletis na nekog uzgajivaca koji je rad da ti proda...
imas u HR i SLO radnju-ne smem da postam ime,zbog reklame-ali ukucaj na googlu i naci ces
jedino sto moras otici,recimo,do ZG da pokupis..

sto se tice carine/policije jbg rizik uvek postoji-ali dok ne probas,neces znati sta ti je sudjeno.
meni je recimo iz prve proslo,iako sam se dvoumio dobrih 3-4 meseca da li da narucujem ili ne.ispade da sam se stresirao bzvz xD

ne mozemo ti preporuciti seedbank-zabranjeno je reklamiranje,ali te nista ne kosta da sednes,zapalis spravu i odes na 'google' i procitas 'review'-ove za svaki 'seedbank' koji ti se svidi
uporedis sta ljudi pricaju o njima i uporedis cene-i tako odlucis
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
kolega...kao shto ti je zlo&naopako objasnio..to je najvjerojatnije problem..ali postoji josh jedna moguchnost...a to je starost sjemena..tj. koliko je sjeme stajalo od nastanka i u kakvim uvjetima...radili su neke pokuse ( davnih dana ) sa industrijskom konopljom.i pokazalo se kako je moguch vechi broj mushkih biljaka kod "mladog" sjemena...+ uvjeti u kakvim je sjeme skladishteno-chuvano...bla bla..ima nekakve veze sa enzimima i kem. procesima u samom sjemenu...
i shto Haze kazhe..imash znanje i nebi ti trebalo biti problem stvoriti uvjere...pa ti i ja preporucham klonove.odabaresh si par sorti...uzgojish si fine majke ( sklepash box samo za majke )...i tako mozhesh goooodinama uzimati klonove sa istih biljaka tj. majki..
i na tu temu chesh nachi info na ovom forumu...a ako bude kakvih nedoumica i dilema..pitaj..uvijek se nadje netko sa dobrom idejom i odovorom .
pozdrav...dobrodoshao i..sretno.
 
14.01.2013
48
215
0
45
Noord Holland
loop je napisao(la):
ali me isto tako brine sto ti se to vec drugu turu desava...

Ko što kaže drug Loop..Ako nije sjeme iz istog paketa ja bi jako dobro razmislio o cijelom growu,šta i kako sam radio.Prekomjeran stres u najširem smislu riječi,može izazvati pojavu hermića.Ako se dokopaš ženskog sjemena i ako je stvarno do tebe,opet ćeš završiti sa frikovima.Biljke iz fem sjemena su,navodno,osjetljivije na stres nego standardne biljke.
Više sreće drugi put!
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
ako se odluchish naruchiti sjeme od nekog izvana...izbjegavaj naruchivati iz nizozemske-holandije...te poshiljke se najchesche kontroliraju..inas jako dobrih i u austriji, shpanjolskoj ili engleskoj ( iako mislim da iz U.K. isto redovn o otvaraju poshtu )+ uvijekmozhesh pokushat komuniirat e-mailom sa ekipom od koje naruchujesh..u mailu im napishi koliko ti je bitno da poshiljka izgleda shto vishe kao najobichnije ( malo deblje ) pismo..
pri tome ti mozhemo pomochi sa odabirom proizvodjacha..jer..neki imaju pakiranja koja nikako nebi mogla prochi nezamjecheno u pismu..ali ima ih i koji su gotovo neprimjetni npr. mandala ili sweet seds ili Royal queen seeds ili greenhouse seeds-njih ti bash nebi osobno preporuchila...
 
24.01.2013
7
1
0
41
Hvala vam, covek se uci dok je ziv! Nikada me nije bilo sramota pitati....evo npr. nisam znao da i starost semena moze imati veze na pol biljke....sto jos vise ide u prilog mojoj patnji sa hermofroditima!! Koristio sam uvek sveze seme,,,od istog lika, cim stigne nova tura, osusi ih, i spremne za ulicu,,,znaci prilicno sveze biljke,,,nisam ih mnogo stekao,,, vec odmah na klijanje....
Hvala i za savet banke....ne znam meni je greenseed ulivao neko poverenje mozda zbog strainhuntersa....znam za problem narucivanja iz Holandije,,,pa ja narucujem seme za cvece iz holanda :) i 5god vec radim,,znaju i adresu i mene...ali opet proveravaju ...sto mi pravi veliku frku...da se nepomesa nesto..itd.. Swica je cool, mozda i Austrija...videcu....

Postoji jos nesto sto mi pravi sumnju, pa ako ste radi da mi objasnite.\ Radi se o periodu seedling-a,,,,zar seekling nije proces od klijanja do pojave kotiledona...i tu je kraj...cim se pojavi prvi par listova pocinje vege...tako sam ja radio..ako mislite da sam pogresio, molim vas recite da ne zivim u ne znanju...jer sam na dosta mesta cuo o fazi pred vege...seedling... Moj nacin je kao i sa ukrasnim cvecem.... cim se pojavi kotiledon i prvi par, stavljam u room sa sijalicama za vege...znaci nema seedling...ili... :konjo
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
pa normalno.cim se razviju kotiledoni iz sjemenke-rashire se..odmah pochinje izlaziti 1.par pravih listova..i naravno da trebaju ici pod lampu..tu nisi imao shto pogrijeshiti..
+ biljke su puno manje osjetljive u fazi vege-barem shto se rezhima svjetla tiche..mozhda ako ih bash zheshche izbudalish sa svakodnevnim mjenjanjem broja sati..tada bi ih vjetojatno dovojno istresirao...
kako god...uzmi kupovno fem. sjeme..odaberi si odgovarajuhe mother plantove i nema zime....evo link za formiranje " bonsai motherica "....
https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/...t-formiranje-odr%9Eavanje-i-pomla-ivanje.html
ako se bavish horti.onda ti nishta od ovoga neche predstavljati problem..tako da..nemoj puno razmishljat..to ti je naj opcija - ako imash uvjete za drzhanje-sigurno drzhanje motherPlantova
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
24.01.2013
7
1
0
41
Super bonsai, sta sve mozes sa korovom,,,kako god da ga seces , krojis...uvek prezivi uz normalne uslove,,,,
Klonovi su majka,,samo da dodjem do prave sigurne mother planta...posle je tu i tamo lako i brzo,,,citao sam o kloniranju cak sam probao i sa nekim cvecem...uspesno je...samo nije potrebno,,cisto experiment...
Bonsai sam probao outdoor...uslovno bonsai...radio sam im svasta....od klasicnog rezanja vrhova po nekoliko puta,,,do snepovanja-laganog lomljenja grancica...to mi napravi grad toranj od biljke...ali za indoor mi je jos uvek sve novo..mozda previse i brinem,u prirodi sam navikao da priroda radi za mene...dok u roomu sve zavisi od mene...
Narucujem seme da vas vise nesmaram mojim hermicima...mada imam dve lepe zenke,,,to je novost...licili su na hermica ali su pure female :)