Pomoc!! KLice se savijaju :(

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.01.2010
5
0
1
Prijatelji molim vas pomoc!!! Ovo je vec cetvrti put zaredom da mi klice odmah cim proklijaju padnu na zemlju :( Indoor mi uspijo kada ga radio zadnji put prije dvije godine(ima i slika tu na sajtu),ali bilo je po ljeti,inace do sada preferira outdoor. Da li je moguce da padnu zbog niskog postotka vlage jer za klijanje nam treba veci?? Dali zbog niske temperature? Stvarno neznam vise sta da napravim i molim vas za pomoc!! Da su same sjemenke krive ne vjerujem,ne bi se priroda ovako salila sa nasim zivcima ;))

Zemlja: Terramagma+stiropor da korijen ima vise zraka

Osvijetljenje: 2x23 W cfl-ke cool daylight (3 000 lumena),plavi spektar za vegetaciju,poslije nadodam jos naravno

Ventilacija: PC Ventilatori

Vlaznost: 45-50 % (Da li je tu problem??)

Temperatura: 20-25 stupnjeva (???)

Sjemenke: Dobra domacica ;)

Sjemenke posadjene izravno u vazu,bez klijanja u vati i presadjivanja bas zbog stresa biljke,neka moja,nadam se ne kriva,filozofija.

Svako misljenje je dobro doslo. Samo naprijed svima sa dobrim radom!! :)

2012-11-15-025.jpg

I tek sada skonta da stavio ovu temu u totalno pogresan dio foruma i moja najveca ISPRIKA unaprijed!! Novi sam sta se tice postanja po forumima zao mi je zbog greske :/
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
sto si ovde,zaboga postavio temu?
imas podforum 'problemi tokom uzgoja'
al' ajd' ok.

ne znam sta da ti kazem....vlaga je ok(sve iznad 40 a ispod 70 je super za vege),temperatura je mozda problem(jel' se ovo 20-25 odnosi samo na dan,ili ti nocu padne na 20? to ne razumem),danju ne bi smelo ici ispod 25(nije da je sad nesto mnogo strasno,ali trebalo bi odrzavati 25-30c)
probaj da spustis malo lampu(ne znam na kojoj su udaljenosti te CFL-a mogu ici dosta nisko ne zaboravi),mozda se izduzuju,pa ih sopstvena tezina povuce dole....
ili ih podupri zemljom,malo ih 'zatrpaj' i namesti u neki uspravan polozaj..

daj jos slika,malo blize ih fotkaj krupno,ako mozes

edit-ja tek sad videh da si se ispravio za pogresno postavljanje. xD
a inace,ne pisi post za postom,koristi opciju 'ispravi post'(kao ja sad xD)

edit2-najgore to kad postas sliku gde je mokra zemlja-odma tera na pitanje 'koliko cesto zalivas,mozda preterujes'
e pa
koliko cesto zalivas i kakva ti je drenaza na posudama?
a inace,nisam fan stiropora-ZNAM da moze,zato sam i stavio perlit u 6 growbagova a stiropor u 1.
i taj sa stiroporom mi je,nekako,pravio probleme...zemlja je pucala,stvrdnjavala se previse...postojali dzepovi(srecom ta je bila experimentalna biljka-nista nisam ni ocekivao od nje-eno i dalje se nesto muci,drzim je dok ove ne maknem,pa cu da joj se posvetim.mozda gresim,ali meni se cini da je to sve zbog stiropora.
isti su growbagovi
ista zemlja
isti uslovi
samo tamo gde je perlit-sve 5
a ovde.....
 
14.01.2010
5
0
1
CFL-ke sam ovaj puta probao malo udaljiti jer eksperimentirao sam i ja maloprije nego isa vas ovdje gnjaviti,mislio sam da nije toplotni sok pa da iskljucim tu mogucnost. Zato se i obratija ovdje jer vise glava je pametnije od jedne i stvarno mislim da smo dosli do problema koji mi nije bio ni na kraju pameti. DA,kada stavim sjemenke u zemlju ja to zalijem sa vise od pola litre vode i zemlja ostaje ovako jako vlazna preko tjedan dana!! Kao sta reka naucen sam na outdoor gdje vode nikad dosta ;) I mislim da je u tome problem. Sutra nabavim perlit u agrariji i sadim ponovo,cfl-ke stavljam puno blize naravno i zalit cu sa puno manjom kolicinom vode,mislim da mi gusi biljke nazalost :( .
Sa jos malo iskustva sa growanjem nadam se da cu i ja ovdje moci pomoci drugima kako ste i vi upravo meni :)
HVALA vam!
 

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
35
100% prevelika vlaga zemlje kao što je PowerSeed rekao.
Jer ćim otvore listove počinju disat i korjen se guši u toliko vode.
Ja bi to ispravio ovako:
1. stavi neki štapić, čačkalicu (ona velika čačkalica za ražnjiće) ili tak nešt uz udaljenost od par milimetara od biljke zaveži ju laganoo tek toliko da ne pada na zemlju i da se ne vija, to što se savinula nije umrla, već će se ona izdobivat i nastavit rast
2. ne zaljevaj više ništa
3. pokušaj staviti ventilatore da lagano pušu po zemlji bilo bi dobro da brzo pušu jer će tak brže se zemlja isušit, no onda bi se mogle opet biljke oštetit, no ne bi smijele ako ih dobro zavežeš

I zašto pobogu u istu teglu?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa posuda je prilicno velika a ako je temp. oko 20 to ne isparava tako brzo, plus biljke su male da bi to popile, napune se vodom i postanu mlohave, padaju pod tezinom... ne zalivaj dok ne vidis da je zemlja bas suva, ne samo na povrsini nego suva i unutra, moze slobodno da se odvoji od posude na rubovima, lampe nemoj predaleko, na nekih 3~5 cm od biljaka. rasveta ti je jako slaba, ja kod cfl-a idem na bar oko 100w (npr. 3x30w), mislim da bi morao imati bar 5~6 takvih cfl koje sad koristis
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
vise biljcica u jednoj saksiji sto rekao zlo&naopako u jednoj temi slicnoj "uzmi to i baci u smece" i tema zatvorena
 
14.01.2010
5
0
1
Vise biljcica u jednoj saksiji je cisto zato jer imam dosta sjemena od svoje najdraze koju pusim,pa stavim po 3-4 i cekam da vidim koji od njih mi izgleda najbolje cim proklijaju. A za vise CFL-ki nema ni govora tu,normalno da nisu dovoljne dvije,planiram ih 5 ugurat i to 3 sa plavim i dvije sa crvenim spektrom (nije profi grow znam,zato cekam april da dodje pa da iskoristimo okolis hehe). Vec sada potrosio na sve nekih 800 kn a prakticki nemam nista,sve bi bilo bolje da imam prostora pa da mogu iskesirat 1200 kn za hps i cao. Imao bi i to da mu ne treba ona prigusnica koja isto kosta cijelo bogatstvo. I vec kada vidim da ima i dalje dobrih ljudi spremnih pomoci,je li itko ima ikakva iskustva sa uzgojem biljke KHAT?? Ocito mora biti outdoor i treba vise strpljenja tj godina od nase draze biljcice da dodje svrsi,ali je li uopce moguce uzgojiti ovo ovdje na nasem dragom Balkanu? :) Znam u teoriji sve uslove koji joj trebaju,zanima me da li je itko cuo da je to nekome uspjelo ovdje kod nas ;))
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
shpuc je napisao(la):
Vise biljcica u jednoj saksiji je cisto zato jer imam dosta sjemena od svoje najdraze koju pusim,pa stavim po 3-4 i cekam da vidim koji od njih mi izgleda najbolje cim proklijaju.

sve to lepo,al' kad se zapetlja koren ?
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Iscupaj to, nema nis od toga vise. Imas sjemenki pa zasadi nove.

Ovo sam vidio prije jedno deset godina kad sam prvi put zasadio. Neke su rasle i izduzile a neke nisu uopce rasle. Ja mislim da ti je to radi premokre zemlje, ovo je bas vlazno. Iscupaj ove, pogledaj im korijen kakav je i slikaj to bi bilo super da vidimo jer je korije problem, svijetlo nije sto posto jer super rastu prvi tjedan i pod jednom jedinom stednom zaruljom.


Uzmi casu od 2dcl, napuni je do pola s obicnom vodom i ubaci desetak sjemenki unutra. Stavi ih u mrak na sobnu temperaturu, pogledaj ih za 48h i pincetom izvadi sjemenke s najvecim klicama i to zasadi.

Nadi jos posuda i zemlje pa pikni jednu u svaku posudu. S ovim ces imati samo problema, bolje jednu u svaku posudu za start.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Svjetlo ti je bilo predaleko i ventilatori preblizu...
Možeš ih pribiti za čačkalicu i približi taj CFLčić na 1 cm.