Pomoc kod prihrane biljaka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Ove slike su uzete sa Cervantesovog Ultimate Grow DvD-a ( prvog ) i

znaci ukoliko vam biljke pokazuju znakove na listovima koji se podudaraju sa dolje navedenim nedostacima pobrinite se da vasa biljka dobije sto trazi i zivi sretno kroz svoj zivotni vijek :sun2:

Krejzy
Nedostatakeljeza.png
NedostatakKalija.png


NedostatakFosfora.png
NedostatakDuika.png
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Ove slike su uzete sa Cervantesovog Ultimate Grow DvD-a ( prvog ) i

znaci ukoliko vam biljke pokazuju znakove na listovima koji se podudaraju sa dolje navedenim nedostacima pobrinite se da vasa biljka dobije sto trazi i zivi sretno kroz svoj zivotni vijek :sun2:

Krejzy
Nedostatakeljeza.png
NedostatakKalija.png


NedostatakFosfora.png
NedostatakDuika.png
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
zelen :sun2: hh

snazan, tamnozelen, al to opet ovisi pretpostavljam o sorti ali ne brini, kad pogledas list biljke cak i ako si neiskusan primjetis jeli biljka zdrava ili nije, a ako ti je nekako cudan onda prema ovim slikama mozda mozes dokucit sto fali biljci

a da budes 100% siguran da ti biljka ima sve sto treba kad ju pregledas, postoji samo jedan nacin:

Edukacija :sun2: koje na ovom forumu i opcenito na netu ima u izobilju
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
zelen :sun2: hh

snazan, tamnozelen, al to opet ovisi pretpostavljam o sorti ali ne brini, kad pogledas list biljke cak i ako si neiskusan primjetis jeli biljka zdrava ili nije, a ako ti je nekako cudan onda prema ovim slikama mozda mozes dokucit sto fali biljci

a da budes 100% siguran da ti biljka ima sve sto treba kad ju pregledas, postoji samo jedan nacin:

Edukacija :sun2: koje na ovom forumu i opcenito na netu ima u izobilju
 
09.06.2009
18
0
0
35
ovako, biljka mi je stara skoro dva tjedna i dal je normalno da se jedan od ona dva obla lista "osuši" ( ne znam kak da opišem to, a fotić nemam :/) a sumnjiv mi je i list, malo se savio.zasad imam dva rebrasta 2-3 cm iz kojih rastu još dva.i ispod svega ta dva obla.
hvala unaprijed.

EDIT: sad vidjeh ovaj postavljeni link i čjni mi se da sam prezalio.a na dodoir list izgleda suh :S
 
09.06.2009
18
0
0
35
slike nisam u mogućnosti, jer nemam fotić al probat ću opisat sve.
box je veličine 43(duljina)x33(širina)x50(visina) nisam u mogućnosti ništa više od toga trenutno.rasvjeta 2 štedne žarulje 100W ( dakle 200W) i jedan kompjuterski ventilator, u nabavi sam za drugi.koristim tekuće gnojivo "floridor", NPK 7-3-6. zemlja "terra brill" ne znam koje karakteristike treba očitat, uglavnom vrećica izgleda ko ona od tide-a (prašak za rublje ) :D
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Biljka se ne hrani prvih 30-ak dana ako je zemlja iti malo ok.
Ako si hranija možda najbolje da ispereš tj zaliješ s recimo duplo više vode nego je količina zemlje...govorim napamet uglavnom pročisti malo zemlju,ili ne diraj.
Bez slika je sve bubanje napamet.
Malo imaš svijetla,zanemari tih "200" štednih vati,doguraj bar do 100 wati štednih oznaka,znači dodaj još bar 3.
Također se informiraj o spektrima za vegetaciju i cvijetanje.Vodi računa koji su režimi svjetlosti,a o tom ništa ne kažeš...
Vlaga,temperatura...su bitni za optimalni rast biljke,pogotovo temperatura.
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
ako vec gnojis stani odmah jer si mozda vec napravio veliko zlo biljci :/ nebi se trebalo gnojiti barem 4 tjedna nakon klijanja biljke jer dobivaju hranu iz zemlje i iz tih oblih listova( kao sto greenpower kaze isperi zemlju da uklonis te ostatke gnojiva ), a ako ti se savijaju listovi u vertikalan polozaj to je zbog previsoke temperature ili premalo zalijevanja

sretno :pat:
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
optimalna tem je od 21-27c a mislim da biljke najbolje rastu na tem.22c a kod tebe je problem ili si pregnojio ili je visoka tem ili oboje,ako imas 200w na taj mali prostor bez adekvatne vent.mislim da je problem.tem,najbolje je da isperes zemlju i izmjeris tem.pa ces da vidis
 
09.06.2009
18
0
0
35
isprao sam zemlju, biljku premjestio na adekvatnije mjesto, temperatura je jednaka sobnoj i ostaje čekati da vidim hoće li se oporaviti biljka.trenutno je u lošijem stanje nego ranije, neka siva fleka je na jednom listu, te se malo savila :S