pomoc molim!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.03.2012
7
1
3
42
ma ne znam vise, u depresiji sam dva dana vec. glavni vrh sam bacio. zato sam i poslao sliku da budem siguran. ajde, barem nesto da spasim.
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
jel imas sliku tog glavnog? kolko ja znam gljivice se javljaju na listovima... meni se cini da ti je prevelika vlaznost vazduha i da je krenula da budja.

budja je smesna rec :D :ludak
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Meni izgleda ok ali sacekaj da ti jos neko odgovori... Kakvu ventilaciju imas? Moras nekako da smanjis vlagu. Probaj da zalivas u posudu da upije saksija odozdo da povrsina zemlje ne bude vlazna da ne dize vlagu.
 
06.03.2012
7
1
3
42
ma da, znam ja koji su mi problemi. ventilacija je zasigurno jedan od njih. ovo mi je tek prvi grow tako da sam svjestan nedostataka, a i otisao sam na more nekih tjedan dana i ostavio zeni na cuvanje. a nista, danas cu probati neki mali vrhic pa cemo vidit i onda idemo iznova, pokusaj 2.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ako ti izgleda koda ima vise kristala nego prije onda je pljesniva.... osjeti se i po mirisu a uzmi mikroskop i vidjet ces gljivice ako je pljesnivo...

samo stavi sve hedove van na zrak da se se prosuse jos par dana .

slijedeci puta duze susiti hedove......nema nikakve korisiti spremati hedove dok su jos vlazni ..neces nista dobiti na kolicni jedino probleme kao sto vidis.

A koliko vidim na uzas2 slici imao i bananicu...hermic :D
 
06.03.2012
7
1
3
42
nemam mikroskop, slikao sam sa foticem makro shoot i izgleda ok. ti vrhovi su skinuti prije 2 dana kada sam uocio da mi je glavni vrh u banani, onda sam cvaknuo i ove jer su ionako bili za skidanje. sad se suse na suhom mjestu sa otvorenim prozorom da pirka po njima.
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
ljudi hitno pomoć trebam! sad sam vidio u zemlji i na zemlji male bijele kukce kako gmižu...ko mali crvići izgledaju..neznam šta su...
još mi se to nije dogodilo...jesu možda to "one" bakterije iz slavola?? inače zemlja je composana, a biljka je praktički na kraju..prije 7 dana zanji flush dobila..dal da ju režem ili je to nešto "normalno"?
u dvije male čašice su mi i nove tek iznikle biljčice pa se bojim da to ne pređe na njih.. samo u zemlji ti mali bijeli gmizavci.. help
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Za pocetak bakterije sigurno nisu jer se bakterije ne vide golim okom ;)

Bez slike je tesko reci... Mogu da budu thripsi a moze da bude i springtail.... da li skakucu ko buve? Ako skacu onda je springtail i on nije stetan za biljku i javlja se kad je velika vlaznost.

Ako su tripsi... oni su se pominjali na forumu... https://www.vutra.org/topic/10321-tripsi/
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
hvala, ali...ma ne skaču..samo se brzo gmižu po i u zemlji... nažalost bez slike sam..a mislim da ih ne bi ni uspio uslikat jers u premali i prebrzi
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Onda su verovatno tripsi, vidi da ih se resis sto pre i izoluj ostale biljke da ne predju.
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
nema točkica..sve je normalno..ne bi ih ni skužio da nisam išo vidjet dal je zemlja dovoljno suha da ponovo zalijem zadnji put..i kad sam malo razgrnuo zemlju sam ih vidio... nema ih puno, ali ima ih... mislim da ći sad odma odsjeć biljku..ko zna što će bit za par dana...
 
10.05.2013
13
19
0
56
Iskreno se nadam da niko nema da me "popljuje" za glupost i ne znanje i ako vec dugi niz god uzgajah vutru vani,za unutrasnje uzgajanje sam prava papanka!?!
Svoje biljke u kuci sam zasadila krajem marta te sam biljke drzala na balkonu i rasle su super.Posto ne zivim sama bila sam prisiljena da biljke visoke nekih 45cm unesem u sobu,ama kao da su prestale da rastu !?
Stoje na visokom mjestu koje je prilicno osvjetljeno,posto je ovdje zaista toplo prozori su non stop otvoreni (da li svejedno trebam ventilator)?
Kao sto rekoh svijetla ima u izobilju,ama nisam sigurna koliko do mojih bebica stize suncevih zraka potrebnih za rast (trebam li svejedno neko umjetno osvetljenje)?
Biljke zaljevam sa mineralima za sobno cvijece,ako je to greska moze li neko da mi da ime ili marku nekog specificnog dodatka pa da potrazim ovdje.
Dok nisam pocela da pratim vas sajt mislila sam da znam sve o travi,ama sad gledam da sam ziva tropa,pa evo jos jedno na izgled glupo pitanje.
Da li cijele godine moze da se sadi u zatvorenom prostoru i koliko vremena treba od sadnje do berbe ?
gledam da ljudi otprilike nakon 4 mjeseca imaju spremne biljke meni je uvijek yrebalo malo duze jer kako vec rekoh moje bilje je bilo vani ,a ja sam ponekad samo pomagala prirodi majci sa vodom i nekim organskim djubrivom.
Unaprijed hvala za sve odgovore i pozdrav od srca
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
bez dodatnih lampi u sobi nikada ne mozes imati dovoljno svetla, kada su napolju zavise od prirode i fotoperioda, kada su pod lampama ti biras kada ce na cvetanje, moze se zavrsiti grow za neka tri meseca, cetiri je optimalnije... napolju traje i preko sest meseci, sem kod automatika ;) ako ces nastaviti u sobi moras obezbediti adekvatnu opremu, o tome na forumu imas dosta tema https://www.vutra.org/forum/24-oprema-za-unutrasnji-uzgoj/