Pomoc, nikako smanjiti temp.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.12.2011
34
3
8
34
10806968_319724904879946_1263041582_n.jpg

Ovo je slika boxa u pvoj verziji kad je izgledao ovako. sada je ct povezan sa ventom, prigušnica je izvan boxa, ima jojs edan vent koji mješa zrak, rflektor samskratio u stavio u ct, i sada mi je svjetlo skroz na vrhu boxa jer nisam imo mjesta drukcje povezati ct i vent s cijevi te nemogu spustati lampu vise.

Box v-d-š (130-45-50)
Hps 250w
ventilacia: 3 pc 120mm venta ispuhuje zrak iz boxa ( jedan je trenutno povezan sa ct-om)
iza svakog venta imam light trapove od raznh kutija
3 pc 80mm venta - 1 u ct-u puše u lampu
1- puše u biljku
1- ubacuje novi zrak

Box je u ormaru sastavljen sa namjerom da bude sto više stelth.
Temperatura je stalno oko 33 stupnja i to kad je termometar dolje kod biljke na dnu.
Vlaga mi je oko 25% iako imam 2 čaše i malo veću posudicu s vodom s namjerom dizanja vlage ali nista.

Neznam sta da radim, nepalim si grijanje u sobi uopće i stalno su mi otvoreni prozori barem malo,
danas sam ugradio vent za upuh i mješanje zraka jos ali nikako da temperatura padne.
Može mi neko reći što da radim i kako da postam slike jer ovdje kažu da su prevelike za prijenos
 
  • Sviđa mi se
Reactions: make_love_not_war

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Poz
za slike vidi ovo ili direkt na ovo drugo
https://vutra.org/topic/2248-upute-za-postanje-slika/
http://imgur.com/

Za tu povrsinu boxa ti je cisto dosta i 150W.
Probaj skinut light trapove jer mi zvuci kao da ne dozvoljavaju da zrak ode dalje od ormara. Ako ce pomoc to, onda stavi koljena 90° sa najlonkom umejsto kutija.
Makni vent za upuh i stavi ga za ispuh gore. Kolka ti je rupa dole za pasivan upuh? Nek bude ajmorec fi 10cm.
Ove fora sa ventovima koji pusu u lampu mi se nisu pokazali dobri jer rasprsuju vruci zrak sa lampe po cijelom boxu umjesto da se taj vruci zrak digne gore do ispuh ventova i da ga izbace.
Probaj to maknut sa lampe.
Vlaga ti je pre pre niska. Ta casa i posuda sa vodom nece nista napravit. Jedino sto bi moglo pomoc (osim ovlazivaca) su mokri rucnici. Uzmi rucnik ili 2, pola neka bude u nekoj posudi sa vodom da izvlaci vlagu a pola neka bude van posude. Uzmi jedan od ovih 100 ventilatora i stavi da puse po rucniku. To bi moralo podic vlagu nekih 10ak%.

Eto probaj ovo kaj sam natipko....relativno sam siguran da ces spustit koji stupanj. Upuh ventovi ti ne trebaju, zrak ce sam uc kad napravis podtlak. Bitno je gore imat ispuh ventove da maknu taj vruci zrak od lampe sto prije, bez da zadrzavas vruci zrak u boxu (sa ventom koji puse po lampi).

Probaj pa javi
 
07.12.2011
34
3
8
34
http://imgur.com/ioFSAbl,PqxVCT2,I5aqjrc#0
http://imgur.com/ioFSAbl,PqxVCT2,I5aqjrc#1
http://imgur.com/ioFSAbl,PqxVCT2,I5aqjrc#2

Hvala stipe na savjetima sad ću probati ručnike poslagati i ostalo sta mogu.
Pogledajte ove slike to su slike trenutno iz boxa.
Ta kutija znam da nema smisla sto sam povisio biljku jer svejedno je predaleko od svjetla ali dobro sta sad.

Zaboravio sam napomenuti da su mi sve rupe na ormaru 10 cm promjera a ventovi koji ispuhuju su 12 cm pa možda i tu gubim dosta na jačini ispuha.

Planiram skratiti ct malo i staviti onaj ventilator od 120 cm da puse po lampi ( sad nemogu jer mi je sav zguran ct jedva sam ga uguro u box), tako da će 2 takva venta hladiti lampu jedan puše po lampi a drugi izvlači taj zrak.

I zanima me dali je preglupo staviti jos jedno staklo ispod ct-a, ionak imam previše lumena za taj prostor.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Nema veze to sa rupama. jedna fi 10cm rupa je dost. al mos slobodno stavit 2. sa svake strane jednu.
makni taj upuh vent i stavi ga gore kao ispuh. taj upuh vent moze samo usporit sve to. nemre on upuhat tolko zraka kolko ova dva 120mm mogu izvadit. brze ce ic kroz pasivu.

to puhanje po lampi je meni sumnjivo...probaj sa i bez pa vidi temp.
za staklo neznam, nisam to stavljao....al oni koji jesu vele da pomaze. za lumene ne brini tolko.

e da....veci problem ti je vlaga od temperature. digni vlagu kak god znas. jbga i ja imam problem sa vlagom. nesto moras smislit.

ako ti je vani niska vlaga nemoj otvarat prozor. samo ce ti postojeca vlaga izac van. radije neka u prostoriji cirkulira isti zrak koji je ovlazen sa rucnicima.
ja sam danas sve pozatvaro i skocila mi je vlaga za 10%. jbga digla se i temp za 1.5°C.
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
cek i balast je u boxu ovih dimenzija ?! vadi to van i userafi ga van zadnje strane ormara....em zbog prostora,em zbog biljki a najvise zbog temperature... ;) racunaj da se balast u radnoj okolini od 30c zagrijava i do 70c cca moze i vise....zamisli tu grijalicu u boxu Ovih dimenzija + lampa...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Probaj vent od 12cm na cooltube staviti i light trap kako je stipe rekao makni kutije..
Ohladiti cooltube ti je primarno, upuh pasivan i 3 venta za ispuh..
Imas dosta ventova pa kombiniraj moze se to sredit..cim ohladis boks ce ti vlaga skocit bar malo..

PS: ako dignes vlagu sa rucnikom nek ti ventilacija se pali samo par puta ne stalno a na cooltubu nek ti radi vent kad je upaljen. Kasnije kad dobije lisne mase ce ona sama podic vlagu u boxu.. Sve reguliras preko ventilacije..
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
za ventilaciju su ti objasnili..
pa..ajde onda stavi tu biljku u puno vechu posudu...kada imash samo 1-2 biljke..i tako manji box..onda mozhesh klijanje dritto u veliku posudu ( 15tak litara zemlje )
malo chesh samo pripaziti oko zaljevanja-da ne pretjerash- prvih 15tak dana i to je to..a vlazhnost che ti davati i zemlja..ako budesh prskalicom mochio gornji sloj zemlje..( onak..poshteno poshpricash zemlju-da ti vlaga prodre nekih2-3cm u dubinu..
+ obavezno gledaj da ti je zemlja minimalno do1-2prsta od vrha posude/saksije/pitara/tegle ..uz eventualno kasnije nadodavanje
a kada ih klijash u ovako malenim posudama..tada bi bilo dobro da je zemlja do samog vrha..tj.da ti biljka obavezno viri van iz posude i da svjezhi zrak cirkulira oko same bilje+njishe ju lagano.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Stipe
07.12.2011
34
3
8
34
Hvala stipe, vlagu sam povećao cca 10% i probat ću maknit taj ventilator sto upuhuje zrak i stavit ga unutra da mješa zraka tj da piripo biljkama,

mandor prijatelju: skužio sam da se grije prigušnica ko luda i izbacio je jos na pocetku izvan boxa,

stoka; već imam 3 venta koji ispuhuje jedan je iza cijevi ne vidi se ali možeš pogledat kako to otprilike izgleda ovdje http://imgur.com/ioF...xVCT2,I5aqjrc#2
light trapovi su mi iza venta znači vent puše u njih nije da uzima zrak kroz njih, moram ih imat nesmije mi se nikako vidjeti svjetlost u boxu, neznam kako drukčije svjetlost rješit.

vještice: slučajno sam stavio tako malo zemlje ali to sam napravio da sto prije popuni tu zemlju da kad stavim u 15l smart pot posudu se rasiriši odma po cjeloj posudi a ne da ode preduboko dole, ako to ima smisla uopće haha

hvala vam svima na pomoći, probat ću u ponedjeljak odnjeti skratit ct da mogu stavit onaj od 12cm vent da ga hladi i da mi nije tako zgurano sve to gore pa će pomoći oko temperature barem malo.

box je cjeli bas stelth, pc ventove sam stavio i posebno odabrao da nijedan neprelazi 15 dcb te ga strpo u ormar i izoliro od svjetla da se nista nebi moglo primjetit tako da mi je nemoguće izbaciti lighttrapove, jedino ih mogu zamjeniti nečim sličnim

ovo mi je prvi grow s hps-om, radio sam pc box grow davno ali zabranjeno mi je imati takvo što u kući gdje nitko to nepodržava tako da je sve stealth 007 haha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
07.12.2011
34
3
8
34
nemam sada opet novaca za novu prigusnicu i lampu da stavim 150w,

gagiba; moja prva rečenica u prvom postu : Ovo je slika boxa u pvoj verziji kad je izgledao ovako. sada je ct s alucijevi povezan sa ventom, prigušnica je izvan boxa, ima jojs edan vent koji mješa zrak, rflektor samskratio u stavio u ct, i sada mi je svjetlo skroz na vrhu boxa jer nisam imo mjesta drukcje povezati ct i vent s cijevi te nemogu spustati lampu vise.
 

Gagiba

Aktivan Član
I opet zaje*ava temperatura?? o_O

Ne bi trebalo bas toliko. Ja sam odradio jedan grow sa pc ventovima. Provukao sam bakarne zice na rupice po coskovima 120mm pc venta, zice polozio na CT pa sve umotao lepljivom trakom tako da zatvori rupe i vent sav vazduh gura u CT i dalje napolje. Sasvim solidno je tako izbacivao toplotu.

Doduse i nesto je veci boks pa se manje grejao.

P.S.

Prva recenica po drugi put je znatno jasnija. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Huge head

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Kad skratis cooltube ce bit bolje :)
Neki filter bi trebao staviti kasnije da bude skroz stealth..
Otvori dnevnik svakako ;)
 
07.12.2011
34
3
8
34
Ct nijedan staklorezac u gradu nemoze skratit :/

Probao sam sada stavit da mi ct hlade 2 od 12cm, znaci zamjenio sam onaj mali s velikim da puse po lampi, a s druge strane isti izvlaci toplinu

Sad mi zrak iz boxa izvlace ta dva kroz ct i jedan onaj gore lijevo ako ste gledali slike skontat cete.

Izbacio sam sve te male ventove iz boxa, znaci nemam upuh vise, nemam taj sto mi puse po biljkama i jedan manje na ispuhu.

Iskreno sumnjam da ce mi se box ohladiti, pa bi htio mozda neke prijedloge jos cuti stvarno mi je box u ***** haha

Ako nista neuspije stavljam staklo ispod ct-a mislim da bi mozda pomoglo.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Ja opce ne kuzim ove sve komplikacije.
moje misljenje je da ti ne treba ni cooltube ni vent koji puse po cooltube-u ni upuh vent a bome ni staklo.

imas lampu koja grije. topli zrak se dize gore. sa ventom koji puse po lampi ces samo razyebat taj vruci zrak i gurnut ga prema biljkama.

ono kaj tebi treba je dobar ispuh. da se rijesis tog vruceg zraka. sve ventove osim jednog stavi gore na vrh da izvlaci zrak van. jedan vent stavi da puse po biljkama da ohladi fokalno zagrijavanje povrsine i usput da simulira vjetar. dole na dno stavi 2 rupe za upuh.
to mora radit.

ak ne radi onda su ti ventovi pre slabi. tesko da ces sa 2-3 80mm pc venta ohladit ormar. dodaj jos jedan kupaonski vent cca 100m3 i to mora radit.

ja imam 600W hps. nemam CT, ni upuh vent ni staklo. niti mi ista puse po lampi. to sam probo napravit pa mi je skocila temp za 4°C.
imam samo turbinu koja izvlaci van zrak. znam da nemrem usporedjivat svoj vent sa tvojim....al samo ti ocu princip docarat.
 
07.12.2011
34
3
8
34
stipe nemam vent koji puše po lampi nego i s jedne i s druge strane ct-a po jedan, jedan puše jedan izvlači zrak,

imam ventove jedan 125mm 190m³/h i 100mm 250m³/h ali su mi prebučni pa ću ih čuvati za sljedeću priliku kad se odselim ili nešto.

dole imam rupu promjera 10cm i tu mi pasivno trenutno ulazi zrak a gore izvlače ta 2

nijedan vent mi ne raspršuje topli zrak po boksu ali temperatura i dalje ludi
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Na te ventove sam i mislio kaj pusu po Ct-u.

Jbga kolega...kak si ti to zamislio. Imas 250w u prostoru za 150w, i onda neces stavit ventove jer su pre bucni. Mozes ti u box stavit 50 ventilatora to ti nece nista pomoc ako ne maknes taj vruci zrak van, a to mozes jedino sa ispuh ventovima. I onda maknes jos jedan vent za ispuh?
Radije taj trud koji si mislio sa staklom napravit, ulozi u izolaciju ventilatora. Stavi taj 250m3 ili zajedno sa 190 i stavi cijevi i izoliraj dobro sve.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara