Pomoc - Niske temperature - Outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
06.02.2011
26
0
1
Ljudi imam veliki problem.........bacio sam seme napolje direkt u nadjubrenu zemlju (u pitanju je SafariMix od Mandale-20kom)......prolazi vec 7 dana i nista ne nice.
Polako je pocela da me hvata panika jer sam video na njihovom sajtu da temperature ne-smeju nikako biti ispod 21 c kod klijanja.............e tu je problem !!!!

........ovde kod mene je doslo neko zahladjenje, jutarnje temerature su oko 5 a Max dnevne 20.......kontam da semenju u zemlji ovi uslovi uopste ne odgovaraju, pa se plasim da ne istruli u toj zemlji dok se temperature ne povecaju.

.........da li imate neku ideju kako da ih ugrejem a da to bude stelthy????......pao mi je na pamet mini plastenik ali to se vidi sa kilometra......mislio sam takodje da stavim samo najlon preko te zemlje ????????
......pomagajte molim vas
 

Shlaym

Aktivan Član
10.08.2010
80
54
18
Dali si posadio vec proklijalo seme ili direkt iz kesice?U prvom slučaju je već trebalo da nikne a u drugom,bez panike,samo redevno vlaži zemlju i izbiće na površinu.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
da li imate neku ideju kako da ih ugrejem a da to bude stelthy
Nije mi jasno da se brineš da bude sve "stelthy" dok proklijaju, a šta li če biti ako naraste svih 20 i budu imale metar, dva ili tri u visinu?
Mislim da si se slabo pripremio. trebao si ih bar proklijati u toplijem i da malo izrastu iz zemlje. Nadaj se najboljem.
 
06.02.2011
26
0
1
Nikle su 4 kom od 15, jedna je vec sada ljubicasta......nervira me ovo vreme ludacko....jos uvek je dosta hladno a severni vetar razbija.

Sta mislite da im nabacim plasticne boce preko da bude kao mali plastenik ili im nece skoditi ova hladnoca min temp 6c, max 10c - to prognoziraju za sredu ?
 
06.02.2011
26
0
1
Zivo sranje.......od te 4 ostalo je samo 2 ......druge 2 su bukvalno nestale..........tu je i puzomor i so tako da ih je najverovatnije unistilo lose vreme.....posle ovog zahladjenja danas osecam da nece biti ni jedne :punch::punch: .
.....ostaje mi da se nadam za ostalih 10 semenki da ce proklijati kad malo ogreje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.