Pomoc od strane nekog veoma iskusknog outdoor growera.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Pozz, trazim nekog veoma iskusnog outdoor growera da ga pitam par pitanja u PM jer planiram da predjem na malo veci nivo growanja i samim tim poboljsam kvalitet uroda i kolicinu.. Hvala unapred svakom.
 

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Evo npr prelistao sam ceo forum i nigde ne mogu da nadjem kao kalendar za gnojiva.. Npr od tada do tada hranim time, posle toga hranim time.. Onda npr nesto nalik tips & tricks.. Na guglu ima nesto klasicno sto bi ovde pisalo u outdoor vodicu.. Onda npr koje gnojivo sluzi za sta (mislim na onaj root koplex, bloom, booster....) i kada ga koristiti..
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Sva gnjojiva koje si naveo imaju svoju tablicu po kojoj se daju,koje doze čega u kojen tjednu itd.. ja nisam bas kompetentan da pišem o gnjojivima jer sam svoj prvi Hesi paket tek nedavno naručio i dobio sam katalog u kojem je fino objašnjeno za što je koji booster i koliko ga se u kojim dozama daje. Gotovo svi proizvođači imaju i root i boost i bloom,s istom namjenom ali mozda drukcije nazive. Glupo bi bilo objašnjavat za što je koja boca i kad i koliko se koristi,jednostavnije ti je da uzmes neku od tih linija gnjojiva gdje ćes dobit tablicu hranjenja i objašnjenje za što šta služi..
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Outdoor je širok pojam. Ovisi da li držiš u posudama ili ne. Što se tiće gnojenja to ti ovisi o samom gnojivu. Imaš gnojiva koje biljka može odmah absorbirati dok imaš gnojiva kojima trebaju tjedni, itd...

Outdoor klasično gnojivo na ovim područjima je Plantela, omjer cijene i kvalitete. Možda se može naći i nešto bolje ali ona je najkorištenija. Ako koristiš kupovni supstrat onda ne trebaš gnojit neko vrijeme 15 -30 dana... a opet ti to ovisi o biljci. Jer ako ti biljka u 30 dana naraste 10 cm onda sigurno nije pojela svu hranu, a ako u 20 dana bude grm onda hraniš. Normalno imaš plantelu za vege i za cvijetanje.

Biljke su život, a život nije matematika koja će te dovesti do rezulatata nego pročitaj što više stigneš outdoor dnevnika da pomalo dobiješ osječaj. Imaš na Planteli koliko tjedno ide po litri i to je to. Znao sam koristiti i duplu dozu ali opet i to ti ovisi o vrsti tla, da li je porozno, itd...

Najbolji tips and triks je da moraš pratit biljku kad je žedna i kad je gladna, a ne kalendar jer ne uzgajaš kalendare :D

Btw više sam indoor nego outdoor i sve ima svoje.... po meni najveći problem u outu kod mene su skakavci i slično dok kod tebe će možda biti nešto drugo kao naprimjer slaba drenaža tla tako da ti kopiranje nekih protokola nije najbolja opcija.

A za dignit growanje na viši nivo prvo treba dignuti growera, znaći, čitaj, uči, ukljući mozak....

Znaći nemoj više ode jer ovo je sve rečeno sto puta... nema sve naučit ni magičnih formula za preko noći... ove će vjerovatno na groblje.
 
Poslednja izmena:

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Aham razumem, ali evo npr ja sam za svoj prvi grow iskopao rupe dosta velike, a kad sam izvukao biljku, koren je bio toliki da ne bi popunio jedan veliki pot.. E sada po mojoj logici, u pocetku kada bih koristio root komplex biljka bi razvila svoj koren mnogo vise i posle kada bi je hranio ona bi mogla vise hrane da prihvati i mnogo bi vise porasla..Zato sam pitao za gnojiva koje se kada koristi i za sta se koristi.. E sada kada bi mi neko od vas rekao ima li to logike ili ne.. Primoran sam na outdoor, ne znam sta bih dao da mogu indoor, ali nazalost mogu samo outdoor..
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
iskopao rupe dosta velike, a kad sam izvukao biljku, koren je bio toliki da ne bi popunio jedan veliki pot..
znaci da nesto nije valjalo. moze bit do 100 stvari. ako si napunio losom zemljom, korijen se nece sirit, ako biljka nije imala uvjete pa nije rasla kako treba isto se nece korijen razvit kako treba. stavi slike ako imas pa cemo vidjet o cemu je rijec.
rijetko tko koristi root boostere u outdooru. definitivno da mogu pomoc, al nema potrebe jer nam je faza vegetacije dovoljno duga da se korijen razvije u monstruma bez ikakvih boostera...pod uvjetom da su svi osnovni uvjeti osigurani.

nadji dobar osuncani sajt, iskopaj rupe cca 40x40x40 ili vece, natrpaj sa provjerenom kupovnom zemljom, npr Florabella zuta i presadi biljku..... taj dio je provjeren i mora bit super. a za zaljevanje, gnojenje, nametnike itd...... to je sve do tebe.
 

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Biljka je bila super i velika, mozes cak da bacis pogled i na moj dnevnik.. Sa biljkom nije bio nikakav problem, ali koren je bio mali i kao lopta, nije bio u sirini, a sliku toga nemam jer telefon nesto ubagovao i sve slike od tog dana su nestale.. Sto se mene tice, eto te neke stvarcice da mi budu razjasnjene i moze tema na yard
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.