Pomoc oko growa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.07.2011
27
20
8
36
Lutajuci po forumu vec neko vreme definitivno ne mogu da se snadjem bez vase pomoci oko mog prvog growa,tako da moolim iskusne growere za pomoc.
1. Da li je ovaj grow box dobar i koliko biljaka realno mogu stati u njega?Hidroponikin 600w sa kokosovim supstratom i djubrivom za 46k

2. Da li mi je uz njega potrebno jos nesto,da bi kvalitet mojih biljaka bio vrhunski?

3. Ja sam grower pocetnik ,bez iskustva ,ali imam dovoljno vremena da se posvetim svojim biljkama.
Trava kakvu volim je : - Odlicnog ukusa i mirisa (vocnog,slatkastog)
- Vise sativa nego indica,dnevna varijanta,nesto sto opusta,otklanja stres,nervozu,napetost,a opet dize raspolozenje,daje snagu i koncentraciju,da moze kompletno da se funkcionise.
Koje seme mi preporucujete?
Plasim se da ne kupim nesto sto mi se ne svidi kasnije,ili stavim razlicite vrste biljaka koje se ne bi "slagale" dobro u boxu

Hvala

EDIT;obrisan link
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
za te pare mora biti dobar, samo po meni precenjen... ako hoces prave lepe i velike biljke turi unutra 4 feminizirane, moze i 6, mada naravno mozes nagurati do 10 komada al to moze da ispadne krkljanac jer je samo 1x1m. s druge strane tu povrsinu mozes da pokrijes i sa 400w pa bi bilo za nijansu jeftinije, al oni su vec turili 600w pa ne moz bas da biras... mislim da bi bilo pametnije da sam skockas sebi box, mozes mnooogo ustedeti, no ako ne znas a imas kinte, onda nahrani deratore iz hirop*****. i da, linkovi se ne stavljaju jer se to tretira kao reklama, a ako procitas pravilnik foruma videces tacku koja se odnosi na reklamiranje.
 

jurca

Aktivan Član
20.05.2012
115
169
43
36
setup je prva liga. po meni nije skupo, još trebaš ph metar
računam da je to oko 4600 kuna ? mene je moj box sa opremom izašao oko 4000 kuna . a oprema koju ti imaš je bolja nego kod mene.
 
Dobar je box nema sta , ali kao sto ej power vec rekao za te pare , mozes sam sebi da napravis , naravno sa svojim idejama i procijenama , naravno i mi smo tu , da pomognemo ;) , sretno frend ! uskoro da nam otvoris svoju neki dnevnik , do tada , veeeeeliki pozdrav i uzivaj mi ;)
 
04.07.2011
27
20
8
36
Hvala svima na odgovorima.
Koje 3,4 vrste semena mi preporucujete za vec navedeno gore?
Interesantno mi zvuce BigBudha feminised - cheese
- blue cheese
- automatic
- chiesel
- SAS
 
13.07.2013
3
0
0
imam pitanja napravila sam box doma i sad posto nisam bas pretjerano bogata napravila sam ga amaterski pa bi htijela cut komentare jel dobro
znaci gore iznad je hps lampa 150w iii spusteno je 8 stednih zarulja cfl uz biljke po 1100 lumena jel to dobro za cvijetanje ? pa mi je box otvoren 12 sati na dan dok cvjetaju a 12 imaju ful mrak htijela bi cut vasa misljenja
vvisina boxa 2 metra i sirina 90x 90
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
cfl lampe su lose postavljene, bolje je kada "leze" horizontalno, box je lep, ali je lampa slaba za tu kvadraturu (treba ti bar 400w unutra, makar i kombinovanog svetla), sretno dalje
 
06.08.2013
20
3
3
Pozdrav

Imam grow u jednoj prostoriji 3x1 visina 2m
box za vegetaciju se nalazi iznad biljaka koje ce biti na cvetanju.
danas sam proveravao da li ce dole biti mrkli mrak
jel planiram sutra da prebacim na 12|12
(trenutno je rezim 18|6 usao sam u periodu mraka i
upalio sijalicu gore gde ce biti vege)
primetio sam da svetlo izlazi kroz ventilacije ali vidi se samo na plafonu,
kad pogledam dole na biljke nevidim ih..
Da li i to malo moze negativno da utice i kako? hvala