Pomoc oko izgradnje boxa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.04.2014
12
9
0
Pozdrav svima !
Dakle imam orman sledecih dimenzija:S:67,D:50 I V:115cm.
Kupio sam Diamond foliju preko hidroponike kazu da je dobra i da reflektuje preko 98% svetlosti i sa njom cu celu povrsinu ormana prekriti.
E sad sto se tice rasvetle tu vec pocinju problemi imam neke cfl sijalice koje sam pre koristio mislio sam sa njima vege ali ih pola ne radi tako da nista od toga.Na kraju sam odlucio kupiti ili Hps 150w ili 250w nzm koja bi bojle isla na ovaj prostor narucio bih jednu od te dve sijalice zajedno sa reflektorom za istu i sa njom bi isao i vege i cvetanje tj. ceo grow.
Oko ventilacije ce mi takodje trebati pomoci.Imam jedan pc vent obicni onaj cini mi se 12 i znam da ce mi trebati mnogo vise od toga pa mi dajte neke predloge i da nemojte bas neke previse skupe stvari jer sa novcem nisam bas dobar :D
u boxu nebi bilo vise od 5 biljaka istovremeno.
Eto tolko ako trba neka slika ili nesto recite pa da ubacim :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Anunnaki Lord

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
5 biljaka je puno za 250w, a za takvu lampu ti treba jace hladjenje u tom prostoru. obzirom na visinu uzmi 150w i radi jednu curu sa treningom
 
04.04.2014
267
230
43
Neko iskusniji ce ti dati savet vezano za box i opremu, a ja cu ti savetovati da budes oprezan prilikom narucivanja u *********** jer se tamo prate sve sumnjive porudzbine, a ti si se ovde vec napola izofir'o buduci da oni s velikom paznjom prate ovaj forum, a verujem da u toj raboti nisu sami. Ako vec nemas drugi izbor ili nisi u situaciji da odes tamo i kupis na licu mesta onda se bar potrudi da nekako zametnes trag. Visak opreza sa njima i sa jos jednom radnjom iz BGD nikada nije naodmet. Srecno!
 
29.04.2014
12
9
0
Hvala,ma zivim u jednom malom mestu nema nicega sem kladionice i skole :D
Jel znas jos neke tako online shopove napisi mi u privatnoj poruci ako znas koji.hvala
 

Gagiba

Aktivan Član
Mnogo je pet biljoza na taj prostor, toliko bi se raširile da bi jako malo svetla primale u cvetanju što bi drastično umanjilo prinos. Ventilacija bar još jedan pc 12 a ni nekoliko komada ne bi smetalo. Ubacivanje-izbacivanje vazduha obavezno. Lampa bi bila dobra 150 sa CT-om ali i bez CT će proći, mada zavisi od pozicije boksa (da li je na toplom ili ne), ide leto, vrućine, biće problema oko održavanja temeprature...



komsijin mali je napisao(la):
Neko iskusniji ce ti dati savet vezano za box i opremu, a ja cu ti savetovati da budes oprezan prilikom narucivanja u *********** jer se tamo prate sve sumnjive porudzbine, a ti si se ovde vec napola izofir'o buduci da oni s velikom paznjom prate ovaj forum, a verujem da u toj raboti nisu sami.
Ti si komšo šampion!!!

Pa kod njih je apsolutno svaka porudžbina apsolutno sumnjiva!! Radnja prodaje opremu za uzgajanje... :rasta1:
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Nakon godina iskustva u outdooru prvi put idem u vode indoora.

Sada bi trebao par savjeta iskusnijih kolega na tom podrucju.

Od rasvjete planiram koristiti 250w cfl 2700k s reflektorom i 4 80mm pc venta ( 2 upuh 2 ispuh) . Dimenzije boxa ( stari dio regala) su v 90 x d 62 x š 36.

Pitanje je prvenstveno zbog širine boxa. Djeluje mi tijesno za 2 biljke. Kakva su mišljenja?