pomoc oko kloniranja

  • Začetnik teme silikolor banda
  • Datum pokretanja
Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.10.2009
43
10
8
44
Da i da. Kocke su 4x4 i dno mi prekriva perlit a na njemu su kocke. Kada izbije koren on se lako dalje probija kroz perlit i dobije se sasvim lep korenov sistem. :)
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
a da kocku stavis u zemlju???
nebi to bilo prorodnije?
ako vec korijenje izbije iz kocke sta ce ti onda da ide u perlit?
 
15.10.2009
43
10
8
44
Da, moze i tako, prvi put razvija klona i mislim da mu je bolje sa perlitom iz razloga da ne prevodni tu istu zemlju istruli mu koren i sl. Inace moze i zemlja svakako...
 
31.05.2010
47
3
0
40
ako sam dobro sve shvatio:
odrezanog klona na visini od 15-20cm stavljam u kamene kocke (cultilene mali blok 4x4x4cm) koje sam prethodno potopip u destilovanu vodu ciji je ph oko6.sama biljkica se potopi u clonex u dubinu od 2cm a prethodno joj u predelu gde dolazi clonex skinemo sloj stabljike u debljini od 1 mm. u tepsiji u kloner boxu stavim perlit i na njih kocke tako da vire oko 2cm. oko dva puta ih poprskam za 15 dana i to tek da pokvasim listove.kocke zalivam po potrbi na svaka 2-3 dana. vlaznost drzim konstantno na 95% kao i temperaturu na 28'c. nakon 15 dana kada je bilkica pustila koren presadim je u zemlju zajedno sa kockom i to po mogucstvu composana i to u razmeri 50%zemlje,35%perlita i 15%vermulita
 
15.10.2009
43
10
8
44
Pogledaj neki od filmova kako da odrezes klona ako nisi siguran, ovaj jorge-ov nije los i mozes ga skinuti sa ovog sajta ili preko torrenta.Ja sam koristio obicnu vodu.Stavis kocke na perlit, ne u perlit! A ispod kocki da bude 1.5 - 2cm perlita. Sa klonexom bi trebalo da imas koren i posle 10dana. Biljku presadi tek nakon sto se uveris da je korenov sistem dobro razvijen. Kako izgleda dobro razvijen korenov sistem opet mozes videti na prethodno spomenutom filmu. Gde ces ga kasnije presaditi to je vec druga prica, do tada puno srece sa kloniranjem i pozdrav

File
 
31.05.2010
47
3
0
40
izgled mi nije tolko bitan kolko je bitno da da dobre tj. idealne uslove za sto sigurnije okorenjivanje,bas iz tog razloga i detaljisem toliko i dosadjujem vama iskusnijim clanovima.. :))
 
31.05.2010
47
3
0
40
hahaha svaka cast bjelac,nisam se ovako slatko nasmejo skoro!!!
extra ti je box :) :thumb::thumb::thumb:

svestan sam ja i za tu varijantu ali mi je podjednako uzitak i pokusati napraviti nesto svoje i biti originalan u tome...
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ja sam mislio da ti radis svemirsko vozilo za skupljat uzorke zemlje sa povrsine marsa...:D

sto jednostavnije to bolje, kompliciranjem ces dobit komplikacije...
 
24.08.2010
10
0
0
43
evo jedno pitanje kad smo kod kloniranja.... prije 5 dana bio sam kod frenda i on je obrezivao svoj white widov uzeo sam 3 stabljike od njega stavio u prašak za brzo zakorjenjivanje i zasada biljke stoje super.... al zanima me jedna stvar njegove biljke trebaju počet cvjetat za koji dan stare su 5mj. stoje mu vani znaći outdoor dali je kasno sad nakon 5mj. za kloniranje dali ce biti sta od tih mojih biljaka
 
15.10.2009
43
10
8
44
Uhhh bas tesko pitanje, klon se uzima iskljucivo u fazi vegetacije a obzirom da nemam sliku, da je biljka sa koje si uzeo klon-a outdor gajena a vreme tvog postanja pitanja avgust velika je verovatnoca da je tvoja biljka vec uveliko bila u fazi cvetanja! Ima ljudi koji kazu da im je uspelo i kloniranja sa biljke koja je bila u fazi cvetanja ali ja licno nikada to nisam pokusao_Ovde ti je najbolje da ako imas vremena, sacekas pa vidis da li ce ti se pravilno razviti. Nisam ispao neka pomoc ali bolje ista nego nista. Pozz
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
E DAX,daj nam malo opiši taj tvoj clonbox.Mislim neke mjere,rasvjeta,tvoja zamiso i to.
Živo me zanima.
poz :spliff:
 
31.05.2010
47
3
0
40
MR.DR.SMOK sve sam ja to objavio u temi za oprema za unutrasnji uzgoj pod naslovom BOX ZA KLONIRANJE. kokanda nije bas prihvaceno nesto... ali ko se malo bolje razume vidi i sam da je tu sve na jednom mestu... a meni licno je bitno da ja presadjujem klonove u proseku na 9,10 dan...pod ovim uslovima...