pomoc oko kloniranja

  • Začetnik teme silikolor banda
  • Datum pokretanja
Hempatia Soma iGrow Hemps garden

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
prosli put sam zakasnio i uzeo klonove od procvetale biljke imal su hedice na sebi :)
samo jedan nije uspeo sto znaci da to nije problem.
stvar je vrlo jednostavna posto i onako cvetanje traje 2 meseca za to vreme klonovi poprilicno porastu zato je i bolje da su malo usporeni da nebi imao ogromne biljke
 
21.05.2013
34
0
0
silikolor banda je napisao(la):
ljudi imam jednu zamisao pa bi mi trebala pomoc ljudi koji imaju iskustva sa time. naime posto su ove godine biljke rano pokazale pol pa se vratile ui vegetaciju mislio sam da skinem malo klonova sa biljki koje su se deklarisale kao zenke i da napravim neki scrog. moj problem je sledece prirode. u mom okruzenju nema trenutno ni u jednoj prodavnici clonexa niti ijednog drugog sredstva za okorenjivanje. ima li neko ideju kako bi to moglo da se odradi bez da se koristi hormon za rast korena?
evo jedan sistem koji 99%radi bar u mom slucaju uzmes klon razdvojis na pola grancicu nekih 1 cm od dna onda otkopas biljku tj mamu sa koje si otkinuo klon i lagano otkines jedan mali korijencic koji zavuces u procjep koji si napravio na klonu potopis u vodu ja koristim obicnu izvorsku moze i sa cesme ili destilovana drzis par dana i onda u zemlju a moze i odma u zemlju samo sa dosta zalivanja ova slika koja mi je na profilu govori sve to su moji kloncici
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
svasta, kalemis koren na stabljiku, cemu to... pokazi fotku na kojoj se vidi da se taj koren primio, a to sto klon pusti korenje u vodi nije nista novo. jedino jos da obratis paznju na datum posta na koji odgovaras, proslo je skoro 4 godine
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
vidi, reznica moze da pusti koren, a ne koren da se kalemi na biljku... inace, postoje bar dve aktuelnije teme o kloniranju mimo ove a ti si ovde, obzirom na citat, dao odgovor coveku koji je nesto pitao pre 4 godine i koji odavno nije na forumu, to na forumu zovemo dizanje teme iz mrtvih