pomoc oko kloniranja

  • Začetnik teme silikolor banda
  • Datum pokretanja
Hempatia Soma iGrow Hemps garden
S

silikolor banda

Guest
ljudi imam jednu zamisao pa bi mi trebala pomoc ljudi koji imaju iskustva sa time. naime posto su ove godine biljke rano pokazale pol pa se vratile ui vegetaciju mislio sam da skinem malo klonova sa biljki koje su se deklarisale kao zenke i da napravim neki scrog. moj problem je sledece prirode. u mom okruzenju nema trenutno ni u jednoj prodavnici clonexa niti ijednog drugog sredstva za okorenjivanje. ima li neko ideju kako bi to moglo da se odradi bez da se koristi hormon za rast korena?
 
31.05.2010
47
3
0
40
pozdrav svim growerima
ljudi hteo bi da napravim box samo za klonove i da im dam idealne uslove za rast,pa me interesuje sledece:
naisao sam na vise informacija po pitanju temperature i vlaznosti unutar boxa i u principu se sve svode na isto,a to je da temperatura treba da bude ista kao i kod vegetacija a vlaznost povecana,ako bi neko mogao preciznije to da mi ojasni kolko je to tacno???
i drugo pitanje koliko lumena treba da dobije jedan klon?
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Jel mogu da uzmem klona kad biljka pokaze pol (doduse danas je 23. a moje jos nisu pokazale pol )? Mislim da sam negdje vidjeo da ljudi rade indoor 12/12 rezim i onda kad pokazu pol,onda uzmu klonove......ili sam se samo istripovao dobro :)
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
Možeš samo šanse za zakorjenjivanje cvijetajućih ogranaka su dosta manje , isprobano radi, go for it . Ako ugine ugine kasnije u vegetacijskoj uzmeš još.
 
31.05.2010
47
3
0
40
opet ja...

Haze seeker jesi ti mislio 4000lu za ceo box ili po jednoj biljci? posto sam odluci da stavim CFL sijalice plavi spektar 200w,a jedna daje oko 13000lu pa mi maalo puno da u box 60x30 stvim 7 kom??? izvini sto sam dosadan...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Tko još računa lumene po biljci!?Valjda po površini,'bem mu :icon_lol:
Za klonove ne treba puno svjetla.
 
31.05.2010
47
3
0
40
pa kolko sam skontao velikoj biljci za dobar rast treba oko 10000lu pa mi to polazna tacka za sve ostalo... mada sad i ja vidim da gresim,sta mislis oce 2 biti dovoljne?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ja sam klonirao tako sto sam uzeo reznice i stavio samo u vodu tj. u casu sa vodom i svaki je pustio korenje jedom nedeljno promenis vodu i to je to ja sam cak stavio i slavol pa ako si iz srbije ima ga u svakoj poljoprivrednoj apoteki mislim da kosta do 100 din 100ml a ako ne mozes nabaviti onda sa cistom vodom trebalo bi da uspe samo se kloni direktnog sunca ,,, da jas am radio bez ikakvog svetla samo mi je na prozoru to stojalo .. spricao sam klonove pumpicaom i to jt to sto sam ja radio...

sad ako hoces brze i bilje okorenjivanje moras koristiti nesto sto bi to prouzrokovalo..
 
31.05.2010
47
3
0
40
hvala zoki na savetu,al sam box za klonove napravio (izuzev lampi) iz razloga sto sam hteo da biljkicama pruzim najbolje,a sad da odustanem bacio bi 150-200e. sto se tice ubrzavanja postupka uopste mi nije bitno kolko je bitno da se oni prime..
 
15.10.2009
43
10
8
44
1. Ne treba ti clonex niti bilo sta slicno da bi napravio clon-a !!!
2. Iz licnog iskustva za kloniranje najbolji rezultati se postizu kamenom vunom (cultilene kocke)

Nabavi ove cultilene kocke, odrezi klona pod uglom od 90stepeni nakon cetvrtog lista (ako ti nije jasno pogledaj jorge-ov film mislim da se moze skinuti sa ovog sajta) i stavi ga u ovu kocku (prethodno napravi rupu u kocki cackalicom ali ostavi 1cm od dna neizbusen). Ne bi bilo lose da nabavis i nesto perlita da ti posluzi kao podloga za kocke.
Ako nemas cime da pratis vlaznost, onda izbusi tri rupe promera 0.8cm na 2litarskoj plasticnoj flasi koju ces prethodno preseci na pola i time ces prekriti klona koji mora da bude na konstantnoj svetlosti 24h. Najbolje je da ti temperatura bude od 22-25stepeni ali kod mene je 27stepeni konstantno i dobio sam dobre klonove.

Posle 2-3 nedelje videces koren kako izbija. Presadjivanje ne radi odmah vec slobodno pusti da se koren dalje razvija u perlitu jos nedelju dana. Ne bi bilo lose da kada primetis da je prvi koren izbio uradis jedno zalivanje Slavolom ali ako ga nemas onda nista moze i bez njega.
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
100 praksi 900 teorija sve imaju za i protiv
evo još 1 (praktična)
odsijeci veelikoga klona (17-20 cm ne manje od 15 ne puno više od 20)
uzmi plastičnu čašu od pola litre sa probušenim rupicama na dnu (ja koristim presječene tetrapake od mlijeka, šta god ti je zgodno, samo da je čisto)
i napuni ih kokosom koji si prethodno natopio sa destiliranom vodom (ph oko 6.0)...ja stavim i malo slavola pa ako ti je pri ruci...
klonove namoči u gel/prašak i zabodi duboko u čaše
lagano ih poprskaj jednom (isti ph vode), prvi i zadnji put, stavi pod štednu lampu od 23 w, ne treba pokrivati ničim ali paziti da vlaga u boxu ne pada ispod 65%
temp od 22-28, idealno25-27
za 7-10 dana imaš velikog klona kojem treba možda još tjedan dana vege i može na cvijetanje (a može i odma)
evo na primjer 1 koji je imao još tj vege, LST-iran i spreman za 12/12
[URL=http://img8.imageshack.us/i/klon2top.jpg/] Uploaded with ImageShack.us[/URL]
 
31.05.2010
47
3
0
40
hvala file1 i peri
posto sam zavrsio svoj box za klonove u kojem mogu da diktiram temperaturu i vlaznost kako ocu (ima i slike na vutri :))) ),mislio sam da u tepsiju postavim kamenu vunu koju sam prethodno natopio sa vodom PH oko 6 i zatim klonove odrezati na duzinu od oko 15cm, na duzini od oko 2cm od dole sa skalperom skinuti 1mm sa stabljike(u tom delu bi trebao da nikne koren) zatim taj deo natopiti clonexom i staviti na dobinu od 2cm u kamenu vunu.
e sad moja pitanja su sledece:

1. kolko klonovi narastu u visinu za tih 10-15 dana dok im ne izraste koren da se mogu presadjivati?
2. voda sa kojom postizemo vlaznost unutar boxa od oko 90% da li treba isto da bude ph6?
3. dali da stavim slavol u vodu u koju potapam kamenu vunu ili da to posle dodam kad zalivam?
 
15.10.2009
43
10
8
44
D A X je napisao(la):
1. kolko klonovi narastu u visinu za tih 10-15 dana dok im ne izraste koren da se mogu presadjivati?
2. voda sa kojom postizemo vlaznost unutar boxa od oko 90% da li treba isto da bude ph6?
3. dali da stavim slavol u vodu u koju potapam kamenu vunu ili da to posle dodam kad zalivam?

1. Zanemarljivo
2. Ne
3. Imas uputstvo za slavol, ja sam npr. slavol dodao tek kada mi je koren izbio iz kamene vune... Obzirom da imas Clonex ne trebas se preterano opterecivati slavolom.
 
31.05.2010
47
3
0
40
hvala file1!
koliko puta si za tih 15 dana zalivao kamenu vunu a koliko prskao listove i dal ti kocke plivaju u vodi ili samo malo po dnu?
 
15.10.2009
43
10
8
44
Listove sam prskao samo 2x u pocetku i to tek malo da ovlaze listovi. Odrzavao sam konstantnu temperaturu i vlaznost. Ja sam imao konstantno 27stepeni i 95 odsto vlaznosti. To sam postigao jer sam biljke drzao u onoj posudi za kloniranje, imas je u *********** i nije skupa. Kocke su mi bile konstantno vlazne, odlicna stvar sa njima je sto ih ne mozes prevodniti ali ipak vodi racuna da ne preteras. Ja pipnem prstima kocku i ako je vlazna ne zalivam.U proseku sa mojom temperaturom i vlaznoscu cinio sam to svaki drugi dan ali kod tebe moze biti da ce im trebati svaki dan sve zavisi od uslova... Ja npr. nisam imao ventilator u boxu, ako ga imas on ce ti dodatno smanjivati nivo vlaznosti i brze isusivati kocke tako da ti je najbolja "prstic" metoda. :)
 
15.10.2009
43
10
8
44
Ne znam zasto sam spomenuo ali ventilator u clonu box-u retko ko stavlja... Obavezno uradi drenazu kocki!!! Najbolje, uzmi perlit da bude ispod kocki i nemas brige. Kocke mi ne plivaju u vodi i nikako nemoj to da radis, prvi moj pokusaj cloninga je bio da biljke drzim non stop u vodi i nisam imao uspeha. Perlit ne zalivaj vec pusti da ga zaliva voda koja prolazi kroz kocke. Ako sve radis kako treba on ce biti konstantno vlazan. Previse vode steti i biljci i korenu. Ako nemas perlit mozes da pokusasa sa zemljom ali onda moras bas da vodis racuna sa zalivanjem jer zemlja ne sme da bude mokra vec jedva vlazna...
 
31.05.2010
47
3
0
40
video sam taj box u *********** ali mi se nije svideo pa sam napravio svoj :))).
to su one kocke od 4cm x 4cm??
ispravi me ako gresim ali ti si na dno stavio perlit pa onda kocke???