Pomoc oko nekih detalja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
22.04.2012
4
0
0
40
1.NA KOJI NACIN DA PRESADIM BILJKU IZ SAKSIJE U PRIRODU (MISLIM , DAL TREBA TO NEKAKO PAZLJIVO ISTRESTI I RECITE MI NEKE BITNE DETALJE OKO TOGA )pitanje je glupo ali neznam nacin stvarno ?
2.CEMU SLUZI VERMULIT A CEMU PERLIT (CUO SAM DA JE TO DOBRO UBACIT U ZEMLJU KAD BUDEM PRESADIO I RECITE MI CIJENU TIH PREPARATA ?
3. IMA LI TRULO LISCE NA PODLOZI BILJKE IKAKVE KORISNE EFEKTE ?
UNAPRIJED HVALA RODJACI :)
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Prvo: NE PISI VELIKIM SLOVIMA, to u "internet komunikaciji" znaci da se deres...
Drugo: Procitaj puuuuuuno na forumu i nece te mucit ovakva trivijalna pitanja
Trece: Koristi google, veoma je korisan u pronalazenju informacija kao sto su "Gdje nesto nabaviti i koliko kosta ?"


Sada ajmo redom..

1.Presadi ju na taj nacin da ti se zemlja iz "saksije" sto manje raspadne, ja sam to radio tako da sam iskopao rupu koja pase velicini posude, primio biljku tako da mi je peteljka izmedju prstiju i okrenuo naopacke, kada bi biljka/zemja ispala iz posude na ruku, otklopio sam posudu i tako kompletno presadio u zemlju... nadam se da si shvatio ...


2. VermIKulit sluzi kao dodatak koji zadrzava vodu, dok perlit sluzi kao dodatak koji apsorbira vodu i lagano je "isparava" van.. mislim da sam tocno rekao, koristio sam i jedno i drugo, ali ne za kanabis... ako sam sto fulao, neka me netko ispravi... (moj savjet je da u zemlju dodas samo stiropora i malo prokuhanog pijeska, bez vermikulita i perlita) Cijena vermikulita u Zg je oko 130 kn za 100 litara, sto je oko 15 eur, dok je perlit 10 litara oko 20 kn sto je oko 3 eur

3. Vjerojatno ima ali ja ga nebi koristio da nebi navukao kakvu bolest sastrane, radije bi kupio najkvalitetniju zemlju i nebih se brinuo previse oko toga. Sto se tice zemlje, kupi: Composana ili Terra Magma


Nema na cemu rodjace ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
1 Pa nema neke velike nauke,izvadiš biljku iz tegle skupa sa zemljom tako da ju okreneš naopako (teglu) lagano kuckaš i nježno ti biljka padne van paziš da ne polomiš korijenje sve to skupa posadiš u rupu u prirodi koji si iskopao i napunio kvalitetnom zemljom
2 Po meni nepotrebno...ali ostavljam otvoreno pitanje
3 Baš ništa ti trulo lišće neće pomoći,možda malo po pitanju dušika ali iskreno sumnjam....
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
NE GALAMIIIIII!!!!
E tako, sad da ti pojasnim malo! Na ovom sajtu ne volimo lijenčine i to što si čuo je ok info, al za detalje ima podosta teksta napisano. Da ti nebi sad ja tražio to. Ajmo, fino pogledati teme o pripremi zemlje, na home stranici također ima dobrih članaka. Ne budi lijen!

Edit:
A bokte, jeste se našli pametovat dok ja tipkam xD

LOCK!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.