POMOC oko pc growinga/ rasvjeta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.05.2011
13
0
0
32
Prvo bi htjeo zahvalit ovom forumu sto postoji, svim ljudima koji ga odrzavaja i svima koji pomazu ovakim pocetnicima ko ja.
Vec sam imo jedan grow u boxu (steta pa nemam slika) ali taj ide za djelove za novi. Dva lowridera, jedan uspjesan jedan manje uspjesan, ali sve u svemu sam zadovoljan za prvi put i jos jednom da zahvalim ovom forumu, jer to nebi sigurno bilo ni upola uspjesno bez njega..
To je bio stelth box, moram radit take zasad, taki ce bit i ovaj.
HPS 250 W i tu je problem, previse grije i previse sisa struje nemog tak, dosla mi razlika za struju 100 e i jos sam moro i sljedeci racun platit jer nisam mogo pokazat starcima tak da na kraju oko soma kuna me kostalo jos i sam box da ne spominjem..
nema ekonomske racunice, kako bi rekla gros*****

volim to sve i pravit box i growing tak da sam se odlucio za pc grow, ne bas pc ( bit ce u zvucniku) ali tih dimenzija

40 x 40 x 20 su dimenzije i sad rasvjeta, ja sam si nekak zamislio neka stedna od oko 70 W al kak sam gledo po forumu i trgovinama takvo sto nepostoji.. il ne?

to je za cvjetanje, treba i vegetacija, dakle trebam savjeta sto vise oko rasvjete, moze i oko cijelog boxa..

i jos sam sto se tice razmaka biljke od lampe, dali je obavezno dizat biljke do lampe, cvjetanje, vegetacija...

radujem se odgovorima i pozdrav
 

PinkFrojd

Aktivan Član
16.01.2013
143
48
28
48
Sta si ti radio kad ti je toliki racun??? Ja sam radio sa 250-icom i racun mesecno nije bio veci od 25e preko uobicajenog... sa sve grejalicom koja je povremeno radila. Dakle, za ceo grow nisam stukao 100e struje.
 
28.05.2011
13
0
0
32
pa neznam mozd sam koju kunu i ovak sam prekoracio, ali razlika mi bila 700 kn za tri mjesjeca.
jedino sto sam ih drzo 18/6 i to su mi se palile u 12, 1 ujutro tak da nisam koristio dost ove jeftine struje..
 
28.05.2011
13
0
0
32
:) istina da..
ma nisam tad razmisljo o tom sam sam hrjeo uzgojit svoju popusit bar jedan grow, a onda kak bude..
nebi uopce da se brinem za taj racun da ga moram skrivat, neda mi se zajeb..
sad bi ovo malo bonsai :)

ma nije mi oupce bitno, narast ce svakak malo ju savinit pa kak bude islo..
a box cu poslje koristit za vegetaciju, kad budem mogo napravit veci
 
28.05.2011
13
0
0
32
Da naravno 10 cm za lampu, i super ja sam mislilo da nema takih
a sta mislis oce bit dobra za box kaki planiram?

cvjetanje?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
daa91 je napisao(la):
... i sta bi mi preporicio za vegetaciju?

u kom smislu, pa preporucio sam ti lampu za vege, a sto se tice box-a, po meni je mali, ako je 20cm dubina, imaces 20 visinu i eventualno neki brutalan lst da probas u tu sirinu od 40... al za mene je to neisplativo, no ti se igraj pa vidi
 
28.05.2011
13
0
0
32
pa bas to, igra mi je, ionako bi ju cijelu vjerovatno za jedan vikend popusio mozd i prije tak da mi nije do tog, oc napravit jeben stelth box i da u njemu raste sta naraste, sam bi htjeo stvorit sto bolje uvjete u onom sta imam..

i jel postoji ista taka 70w sam za cvjetanje?
 
28.05.2011
13
0
0
32
cekaj jesam ja to dobro razumio to je i plavi i cveni spektar, kak, jel u iso vrjemje il se moze nekak prebacit nekuzim?
i zast da prosirim box kolika je ta lampa?

i sta mislite o ovoj kombinaciji 2X cfl 40w 2700k crveni i 1X cfl 40w 6400k plavi?[h=1]
[/h]

* * *
edit: treci put merdzujem tvoje postove, koristi ubuduce opciju ispravi post, a ne post za postom,
znaci, ako posle tebe niko nije komentarisao ili odgovorio imas dole desno opciju da dopunis svoj post!

 
28.05.2011
13
0
0
32
pa dva lowridera, jedan u potpunosti uspio oko 30 g odlicne vutre, druga oko 25 losije ali i to se popusilo.. hhhh sve skupa u 5 dana..
imam kolegu koji je bio odradio dva growa prije mene pa sam njega sluso i uzeo njegovu lampu "kao" za vegetaciju, na kraju se uspostavilo da je to bio ipak crveni spektar, i znaci ta sto je bila stalno pod crvenim spektrom izrasla neka duguljasta retardirana, jako malo masna, dok ova narasla cijela u jedan veliki hed, bas je bio big i bila bas masna pravo..
i sad jos jedno pitanje, ja sam imao cooltube homemade (moj ponos :) ) na lancima i spusto sam ga skroz do biljke. I to je sve super ona bolja mi narasla bas onaka kaku sam htjeo nisaka zdepasta onak..
e al ovaj put necu pravit cooltube nema smisla, pa me zanima sto se tice te visine lampe od biljke, da mi to neko pojasni, kolko je bitno, dali se isplati ulagat truda da napravim lampu koju mog spustat il da ju sam nasarafim gore?
i ovaj tekst je stvarno super :)

i jos jedan savjet za one koji grade boxove sa HPS icom, NEMA KRUHA OD PC VENTILATORA, treba 220v, ja sam imao cooltube i 12 ventilatora, zabrij 12 ventilatora i svejedno je bilo prevruce..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ja ne znam o kakvom spustanju lampe govoris ako imas izmedju lampe i saksije 20 cm. nije mi jasno... a udaljenost izmedju vrha biljke i cfl lampe treba da je oko 5 cm, znaci, nemas ni 20 cm. prostora za biljku u visinu
 
28.05.2011
13
0
0
32
pa znam, bas zato i pitam jer ju mislim podvezivat i obrezivat i znaci bit ce 20cm od lampe ( na pocetku), i zanima me jel mi se isplati trosit vrjemje na neki sistem da spustam lampe il ce bit dobro i ovak?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa covek, podmetnes nesto ispod posude i priblizis lampi dok ne krene sa rastom, posle postepeno spustas, cemu neke montaze i lanci...
 
28.05.2011
13
0
0
32
To ce bit stealth box, i ko taki ce se otvarat na cudan nacin, pa to trpanje stvari ispod tegle ne dolazi u obzir, moram spustat lampe..
znaci bilo bi bolje kad bi ih spusto?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ne kontam te, al onda pravi cekrk i drndaj se sa lancima u boksu visine 40 cm za to malo vutre sto ces dobiti i popusiti za par dana, ako ti se isplati, pa nam prikazi taj stealt box u koji ne moze da se dole stavi neka konzerva na kojoj ce da stoji posuda, ja se skidam sa ove teme