Pomoc oko prepoznavanja vrste

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
20.08.2016
65
187
33
44
Pozdrav svima.

Pre svega da se zahvalim svim clanovima jer sam mnogo toga korisnog i zanimljivog procitao. Posecujem forum oko godinu dana a registrovao sam se pre par dana. Uglavnom jer me muka naterala - znam da zvuci sebicno ali ni u kom slucaju nisam mogao da doprinesem nekim savetima pa nisam hteo dzabe da pisem, ali eto, imam nedoumicu i hteo bih da mi pomogne neko ko ume i moze.

Dakle, rekreativno pusim travicu, ponekad sa ekipom, ponekad sam zbog opustanja posle posla i tako to. Nikada nisam sam gajio, uvek sam kupovao. I onda je cena skocila bas dosta (oko 10e za gram, a u "ketu"nikad preko 0.7) i resio sam malo da progooglam i tako naleteo na ovaj divni forum. Tu sam nasao neki tutoriale i objasnjenja kako krenuti u solo akciju sa semenkama koje nadjemo u kupovnom paketu. Nasao sam 2, proklijale su (sve radjeno po tutorialima sa sajta), zasadjene u kupovnoj zemlji u saksiji i kad su dostigle oko 10cm presadio sam ih napolju. To je neki plac, dalje od grada, izolovan, imaju sunce od svitanja do sumraka. Polivao sam ih, djubrio nekoliko puta kupovnim stvarima a i nekoliko puta sipao pepeo od bukve i obe su dostigle visinu od oko 2m (mozda malo preko). Pre nekoliko dana sam video da jedna ima mnogo manje grancica i lisca i shvatio da je muska - odmah sam je odsekao i bacio. Ova zenska mnogo lepse izgleda, gusta je, ima mnogo grancica i vidi se da cveta (bar ja mislim da se vidi). E, sad, pitanje je - da li je ova moja visemesecna ljubav prava stvar ili sam uzalud gubio vreme? Tek sam ovih dana video na forumu da postoje i vrste koje nemaju ona divna svojstva. Ove dve slike sam slikao malopre, pitanje koliko je blic odradio posao ali verujem da ce poznavaoci znati da li da secem svoju ljubav (i vene) ako je industrijska ili kako se vec zove. :) Posto se ne vidi cela, evo kratkog opisa - visoka 2+, siroka u sredini oko 1m, od korena do prvih listova ima oko 40cm, kad se pridje do nje mirise jako lepo. :)

Hvala svima, izvinite zbog preopsirnog posta. Unapred se zahvaljujem svima koji procitaju i pokusaju da mi pomognu. Naravno, nadam se da cu postati regularan clan, grower i da cemo saradjivati.

Evo slika - 2 komada.

http://imgur.com/a/Or7MG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
388
1.692
143
79
Sumarak
Svasta ti napisa, a ispravljao bi te sad, al oprosti mi naduvan sam mnogo pa ne mogu. Savjet baci se na citanje foruma, zenka/muzjak i sve ostalo. Biljka je zenka i dobra je, a niko ti ne moze rec koja je sorta u pitanju. Pozz :razvaljen::
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Pa ako je taj kupovni paket vredeo necemu onda ce ,nadajmo se, i ova bujna potomkinja vredeti makar tolko
4chsmu1.gif
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
20.08.2016
65
187
33
44
Hvala @amrildooo! Hteo sam da pitam da li postoji nacin da se prepozna da li je ova moja OK (da li moze da se pusi, tacnije, da li cu osetiti :D ) ili je neki scheiss. :) Shvatio sam da je ova zenska, musku sam odsekao i bacio, jedino me zanima da li od ove ima vajde ili da i nju rezem....

@Meskalito, hvala! Taj ket je bio jedan od najboljih, spusta i dize, ali u granicama normale. Kao roller coaster. :D E sad, da li se vidi po listovima ili po vec cemu da je ova moja dobra (za pusenje) ili je neki izrod od kojeg mogu samo gace da pravim? :)

Hvala vam!
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ja samo mogu reći da koliko vidim nije uzalud trud...definitivno :D
Imaš predivnu curu :)
Oko sorte ne razbijag glavu....niti je možeš znati.
I kako ti je i Meski napisao već...ako je valjala ta iz paketa to ti je to.
Samo nastavi tako ;)
 
20.08.2016
65
187
33
44
Hvala @amrildooo! Valjala je, bila extra! Mene samo zabrinulo to sto sam u par tema naleteo da su ljudi neke biljke okarakterisali kao industrijske, po izgledu. A posto veze nemam iz iskustva kako to razlikovati - to mi je muka. ;) Inace, koliko dobro raste i kolika je, ako ispadne izrod od kojeg nema vajde - kupujem konpac, vezujem za vrh moje "drage" i besim se dok lisce pada...

@t@mara, hvala na odgovoru! Nadam se da ce biti OK, u sustini me nije briga koja je sorta, jedino me plasi da nije neka od koje nema vajde (industrijska). S obzirom da je iz keta mislim da nije, ali sam hteo da cujem strucna misljenja. Ako ovo ispadne kako treba mnogo ozbiljnije cu se pozabaviti celom pricom sledece godine. ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ovo ti je već sada ispalo kako treba :D
Industrijalka nije sigurno...po ovim info koje si dao.
Tako da bez brige....prouči još malo po forumu da ne zezneš šta do kraja i imaš uspheh zagarantiran :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
20.08.2016
65
187
33
44
@ t@mara, hvala puno na lepim recima! Nadam se da si u pravu! :) Procitao sam brdo tema, citacu i dalje, naravno. Koliko je zanimljiv ovaj svet botanike, a nekad sam se smejao babi & mami. :D Uhhh, samo da ispadne prava, grlicu je, ljubiti i recitovati joj Jesenjina. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara
20.08.2016
65
187
33
44
Opet se izvinjavam sto smaram. Ipak, i dalje trazim konkretan odgovor na moje pitanje - da li se po listu (cvetu) moze prepoznati da li biljka vredi ili je sranje? Komsija je dosao i rekao mi da to mogu samo da bacim. U nju sam ulozio mnogo truda, i opet pitam - moze li neko konkretno da mi kaze da li je ovo industrial ili lici na nesto normalno?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ne moze biti industrialka ako si posadio sjemenke od vutre od koje si se napusio.
Po listu ne mozes nista prepoznat jer industrijska i ova "nasa" vutra su iste biljke.

Ak posadis sjeme kruske, nece narast jabuka pa da ga yebes :D

Nista ne bacaj, bit ce to dobra vutra....i ne slisaj komsiju niti mu nemoj pokazivat vise biljke.
 
20.08.2016
65
187
33
44
@Stipe, hvala na odgovoru! Nadam se da ste svi vi u pravu, ali ja sam se sad zestoko istripovao da od toga nema nista. Sutra cu po danu slikati pa da vidimo da li je sranje. Ubedjen sam da je sranje. Preveliko je, 2+ metara, stabljika je oko 1.8cm u precniku, mirise preterano.... Ebe mi se harvest, zao mi samo truda....
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ja ne znam u cemu je problem. Posadio si sjeme iz paketa kao i pola foruma i sad si odjednom zabrijao da je to industrijalka.
Ajde samo ti to slikaj i relax malo. Ne moze bit industrijalka osim ako ti netko nije dao sjeme industrijalke pa si to posadio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD
20.08.2016
65
187
33
44
Pre svega - hvala svima na odgovorima, najjaci ste i puno ste mi pomogli! :) Nadam se da cu jednog dana i ja biti u prilici da se oduzim.

Evo uslikao sam danas par slika, mozda nisu bas najbolje ali sta da se radi, slikano u sumrak... Anyway, nadam se da se vidi dobro o cemu se radi. :) Skinuo danas par zutih listica sa donjih grana i tako to... Deluje kao da svaki dan ima sve vise cvetova i da se lepo razvija sve to.

Evo slika:

http://imgur.com/a/L9De8

Zanima me da li mozda moze da se otkine neka grancica i da se to na brzinu osusi i da se proba, da vidim dal' je dza ili bu. :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Nemas sto cupat, a ni pusit, tek je pocela cvjetat. Imas lijepu curu i pusti je sad da raste u miru. Jedino sto imas za radit je gnojit tu i tamo.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Stipe,Tamara...svi su ti rekli da je ok.Samo uzgajaj,cuvaj'gnoji i biti ce ogromna sativcuga puna cvijeca,a vrlo vjerovatno da ce udarati kao ta iz paketa.Zato,no sikiriki..he,he..:thumb::thumb:
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
@michael10 Prva stvar je da nikome ne pokazajuš gdje je biljka. Sajt je mjesto za koje samo ti treba da znaš. Razloge je suvišno govoriti. Kažeš kako godinu posjećuješ forum a osjekao si i bacio biljku sa manje grančica i lišća jer si tako procijenio da je muška. Uradio si to brzopleto jer to veze s vezom nema. Tako da ti je i ta biljka možda mogla biti ženska. Trebao si čekati da pokaže šta je. Kao što su ti i ostali rekli ako je sjeme iz keta ni tvoja biljka ne može biti lošija. Može biti čak i bolja ako je odradiš do kraja kako treba. A to što je velika 2+ m treba da budeš sretan jer ćeš imati količinski dosta, a neće zaostajati u kvaliteti u odnosu da ti je biljoza bila manja. Ja sam prošle godine imao biljku od 2m i to je sasvim normalno. Ako si detaljnije pregledavao forum (a vidim da nisi) mogao si vidjeti biljke preko 3 metra. Ostavi je i pazi. Bićeš na kraju zadovoljan. Da sad otkineš nešto i probaš nema smisla. Ako ti se to baš radi za možda mjesec dana možeš otkinuti grančicu i probati. ;)
 

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.289
14.533
358
za slučajni uzgoj ti je bilja ispala super
možeš komšiji slobodno reč da si je posjekao prema njegovom "stručnom" svjetu pa da i njega skineš s vrata.....a ti ju još malo mazi i pazi dok ne bude skroz zrela i bit ćeš zadovoljan s rezultatom
bolje da sad još ne probavaš pušit jel je još vrlo nezrela i sigurno ne udara kako bi ti htio ili uopče još ne udara....ali bude.....zato strpljenje i diskrecija i sredinom/krajem desetog mjeseca bude prava stvar
sretno dalje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.