Pomoc oko presadjivanja biljaka starih 3 meseca

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.06.2011
3
0
0
46
Zbog provaljivanja u shtek,prinudjen sam da presadim svoju wutricu,pa mi treba neki dobar savet kako da to uradim najbezbolnije i najbolje za moju biljku i da li je presadjivanje uopste moguce u 3 mesecu. Treba mi pomoc sto pre jer je svaki novi dan mogucnost da ostanem bez moje biljcice...
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Minimalno 30cm od biljke u svakom smjeru kopaj...i dubina minimum nekih 50cm...i onda zajedno sa zemljom prebaci u neku vrecu(moze ona za smece)...

U rupu u koju ces ih presaditi dodaj kupovne zemlje poprilicno sa strane gdje ce se korijen siriti tokom oporavka...racunaj da ti biljka moze izgledati onako tuzno par dana i stati sa napredkom, ali trebala bi se oporaviti na kraju i biti potpuno zdrava... ;)

Ukoliko si u mogucnosti, kopaj sto dalje i dublje...sto vise dignes, manje ce korijen biti ostecen... =)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
može svakako, al moraš obavezno prebacit u isti režim svjetla i postupno ga mijenjati da biljke ne dožive stres...
 

RockOfAges

Aktivan Član
29.06.2011
50
5
0
50
Slicno sam pitao i ja pre neki dan. Vodi racuna o tome da je istina da je koren biljke otprilike isti kolika je i biljka. E sad, ako je cesce zalivana onda racunaj da joj je koren verovatno blizi povrsini pa time i siri od biljke, a ako je redje zalivana, koren je verovatno isao dublje u zemlju od njene visine (jer je trazila vodu). Kako god, plus minus, kolika biljka toliki koren. Ja sam problem resio tako sto sam lopatom napravio samo brazde sa tri strane a sa cetvrte strane sam kopao. Mislim da je to dobar nacin da je bez mnogo stresa iscupas i da joj samim tim sacuvas koren. Pronadji moj post odozdo, lepo su i na njega odgovorili stari znalci. Srecno, mada ako su stare 3 meseca, verovatno su i metar prebacile pa budi oprezan, imaces dosta lopatanja pa se nadam da ti je zemlja na sajtu mekana ;)