Pomoc oko projektovanja prostora i opreme za uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.12.2014
11
0
1
33
Naime, planiram u skorije vreme da zapocnem sopstveni uzgoj nekih 10-ak biljaka (White window x Big Bud).
Mozda ce me neko kritikovati zbog ovog posta ali nemam koga drugag da pitam osim vas ovde.
Od opreme za uzgoj biljaka planiram da kupim sijalicu 250w HPS za vegetaciju i 400w HPS za cvetanje biljke.
Od opreme bih kupio jos: 1 cool tube BatWing 150 x 600 zatim, 1 ventilator srednje velicine, 2 ventilatora φ150 za ubacivanje i izbacivanje vazduha iz prostorije, aluflex creva za povezivanje cool tuba. (Mozda sam nesto i zaboravio).
Od zemlje bi koristio tokom celokupnog uzgoja (Florabella).
Od djubriva bih koristio: HESI Bloom Complex, HESI Bloom Plus (U fazi cvetanja sa complexom), Super Vit, CO2, Ph+ i Ph- .
Od elektronike standardno- merac toplote i vlaznosti vazduha, tajmere za automatsko ukljucivanje i iskljucivanje svetla, Ph merace (lakmus papir) i tako dalje.
Za oblaganje zidova bih koristio reflektivne folije.
To bi bilo od prilike sve sto bih ja koristio za indoor uzgoj. Sad vas molim da mi vi kazete sta je tu potrebno, sta bi ste mi vi savetovali, sta bi ste vi promenili (Mozda jace osvetljenje ili nesto drugo).
To bi mi bio prvi grow tako da vas molim da mi podelite neki savet. :**
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
eto dobro je da si to rekao pa da odmah saznas da od toga nema nista :D osim sto previse podseca na komercijalni uzgoj, nadam se da nije plan ti ne valja. Svetla ni blizu dovoljno, ali ni blizu... Ceo plan nije ni blizu realnog... Cuj cool tube, pa tebi bi trebali sobni ventilatori i klima :D
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Slozi si bolje neki box od necega recimo 1x1x2m.. 400w ide na 80x80 ili 100x100cm.. I takodjer previse biljaka i ne moze to ta lampa pokrit sve..
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
1. Preveliki ti je prostor. Potrebno ti je ili više svetla ili manji prostor. Moja preporuka ti je da ogradiš taj prostor (ne mora ništa fancy) i da za prvi grow kreneš sa 5 biljaka.
2. Naveo si HPS i za vege i za cvetanje. HPS se uglavnom koristi za cvetanje, a MH za vege fazu. Nisi naveo kakav balast imaš.
3. CO2? Jel ovo zaista planiraš da koristiš ili samo prepisuješ odnekud? :)
4. PH+ ti verovatno neće biti potreban.
5. Ako već ulažeš ovoliki novac, odustani od lakimus papira i uzmi digitalni PH merač.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
24.12.2014
11
0
1
33
Oko prostora sam planirao da ga pregradim i da napravim nesto taman za te biljke tipa kao sto je grow box samo improvizovani.
Kupicu onda HPS i MH sijalice a za CO2 sam cuo da je jako efikasan i da pospesuje prinos a nije skup uopste (100 tableta 3 evra).
Krenucu onda sa manje biljaka. Ukupna cena za ovo sve sto planiram je manje od 300 evra.
Sta mi predlazes za sijalice koja snaga za vegetaciju a koja za rast?
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Nisam koristila CO2, ali koliko se sećam koristi se kompresovani CO2 koji se dodaje u vazduh, a tablete se valjda dodaju u vodu. Moj laički savet ti je da preskočiš to, a ako baš želiš onda se još informiši o toj temi.

Nisi napisao koji imaš balast.
Za sijalice. Generalno najbolje bi bilo da vege fazu kreneš sa 250W, ako nemaš tu mogućnost onda kreni sa 400W.
Maksimum zavisi od dosta faktora. Veličina prostora koji ćeš ograditi, kakvu tačnu ventilaciju imaš tu, trebaš da imaš na umu da će za 3 meseca kada budeš baš u cvetanju, biti jun i da će temperature skočiti. Moja preporuka je da ne prelaziš 600W, zbog potrošnje struje jer još uvek učiš, i nećeš moći da iskoristiš tu snagu adekvatno.
 
24.12.2014
11
0
1
33
Oko balasta nisam nesto informisan, da li mi je on uopste potreban?
Da u pravu si, blizi se veoma toplo vreme tako da cu nesto da iskombinujem :D
Bas sad gledam neki balast i mislim da bi mi sluzio od 400w MH/HPS, mada nemam pojma kako se on povezuje i kako radi :zvezda::
 
Poslednja izmena:

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Koji veliki deo kad nakon 5000 mesta gde se pominju prigusnice, balasti, kondenzatori ti pitas da li ti uopste treba? Samo procitaj iako znas, i ja na faksu kazem da znam pitanje pa me obore... :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mtran