Pomoc oko prvog Box -a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.08.2015
32
90
18
35
Pozdrav svima

Vec neko vreme razmisljam o grow u i odlucio sam da napravim svoj box i krenem u ovaj poduhvat.Mnogo bi mi znacilo par saveta od iskusnijih forumasa
Trenutno imam sledece : Sperplocu, merace temrperature i vlage, zemlju i automatik semena (White widow i Amnesia) i dobru volju :)

Zbog ogranicenog prostora u stanu box bi trebao biti dimenzija otprilike 60x70x160 s x d x v

Kako sam pravi pocetnik a nisam uspeo da se bas najbolje snadjem na forumu potrebna mi je pomoc oko nekoliko nedoumica.
1. Da li je dovoljna HPS 150W ili je bolje da stavim HPS 250W?
2. Bitno mi je da neutralisem miris pa koliko sam video neophodan je filter. Da li mogu da stavim PC ventilaciju uz filter i koliko mi je potrebno ventilatora?

Ukoliko mi jos nesto nedostaje slodobno uputite. Hvala unapred :)
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
ja bih piknuo 250w, mada ce ti verovatno onda trebati jaca ventilacija, bar 2-3 pc venta 125mm... a sto se tice filtera, zaboravi na PC ventove....negde sam video neki tutorial za filter sa PC ventovima, mada CISTO SUMNJAM da to moze raditi tako....treba ti (u najgorem slucaju) WC vent, ili neki centrifugalni
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Frend mi je pokušao izvesti vrlo oskudan filter sa pc ventom i ništa nije vuklo, nije imao snage. A za neke bolje filtere neće pogotovo čini mi se...
 
14.08.2015
32
90
18
35
Fala narode, :)

Onda je jasno, uzecu neki jaci vent sa filterom
Da li mogu za usis vazduha da koristim PC vent? i da li mi je potreban jos jedan unutar box a da mesa vazduh?