pomoc oko stetocina, sorti, vode moj prvi:)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.10.2008
12
0
0
36
Prvo bok svima...
Evo i mojeg prvog posta. Dugo vas vec citam, pa evo i jednog problema oko kojeg bi mi mogli pomoci, a nisam nasao neko rjesenje koje mi je odgovaralo tu na forumu.
Dakle, imam vec iskustva sa uzgojem, odvalio sam vec jjednu berbu sa kupljenim sjemenjem i sada idem pokusati sa unknown sjemenom, pa da vidimo sta cemo dobiti.
uzgajam pod hps-icom od 400.
1) Biljke su jos male a to je i ono sto me muci, nekako sam imao filing da bi vec trebale bit veće.
Pazio sam sa zaljevanjem, nisam pretjerivao. gnojio sam jedanput sa cvetal-om i to pola od preporucene doze jer su biljke jos male, također sam i nedavno prešao na kupovnu vodu, misleći da ova iz pipe ne valja.
2) Imam problem sa žutim listovima na biljkama, i nikako da ih se rijesim.
Biljke za cutnuo da dobijem dva vrha.
3) Najnoviji problem su mi nekakve male mušice i one me ubijaju, kako da se njih riješim???







1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
sjemeki i to nekih unknown
2.Koliko su stare vaše biljke ?
25 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
10-15cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
neznam cca 1,5l
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
"ok zemlja za cvijece" nikakvi dodatci
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
koristio sam vodu iz pipe prvih 2 tjedna, nakon toga kupovnu, ne destiliranu
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
koliki ima kupovna voda?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
korisitm cvijetal, omjer je otprilike 20 9 10
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
hps 400
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
50 cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
1.5m
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
temp je oko 26
13.Koliki je ph zemlje ?
unknown
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
da, i to je ono sto me muci
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
jedna berba uspjesna

ako imate kakvih pitanja slobodno...

Unaprijed puno hvala svima, najbolji ste
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Po zutim listovima bi rekao da fali dusika - slican problem sam imao, pa su mi to dijagnosticirali :)
Probaj zalit nekim gnojivom sa brdo dusika. Ako si iz zg, kolega stoner ti zna gdje nabaviti monognojivo - dusicno. Ako ne, onda nadji neko gnojivo koje ima vise N nego ostalih elemenata. Ja sam nasao ortoflor 24-12-8 i pomogao je mnogo.
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Vjerojatno im ne paše zemlja,još nisi nikakav mix napravio,trebale bi bit puno veće za 25 dana.Probaj koristit peroksid pri zaljevanju i kad budeš presađivao napravi mix(malo stiropora,kamenćića,glinenih kuglica,...) i koristi drugu zemlju(nešto provjereno tipa tera magma i sl.).
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
zeznuo si stvar zato što si gnojio tako male biljke
zemlja ima sasvim dovoljno hrane za njihov start
to ti je osnovna greška,pogledaj i ph jel ok
pokušaj da ih spasiš samo čistom vodom

nisi dobro čitao

a zemlja ti izgleda najmanje reći čudno
 
30.10.2008
12
0
0
36
hvala ekipi na odgovorima. :respect:
puno ste mi pomogli a vjerovatno i jos nekome. Sad idem mijenjat. :D

Jel mi moze jos neko dat neki savjet za te mušice koje mi letaju okolo, dal su uopce stetne i kako da ih se najbezbolnije riješim.
Ima li porijeklo sjemenki kakve veze sa ovime sto se dogada, i ako sam recimo posadio neku outdoor biljku, koliko ce mi ona visoko narasti u indoor uvjetima

Zavaljujem:vb_kez:
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Mušice probaj riješiti sa prirodnim insekticidom 'Aphicid', na bazi dalmatinskog buhača, dostupan je u svakom vrtnom centru i poljoapoteci.
Cijena ... prava sitnica.
flowers-014.gif
 
20.05.2009
2
0
0
38
bongash je napisao(la):
Mušice probaj riješiti sa prirodnim insekticidom 'Aphicid', na bazi dalmatinskog buhača, dostupan je u svakom vrtnom centru i poljoapoteci.
Cijena ... prava sitnica.
image056.jpg
treba mi pomoc ne znam sta da radim sa listovima izgledaju mi kao da su pojedeni....?
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
evo ti jedan savjet
pročitaj nečiji dnevnik i ponovo predji vanjsko uzgajanje i nećeš imati više ovakva pitanja bez smisla