Pomoc oko ventilacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Mene malo muci ovo sto se cesto kaze da bi izolirana flex cijev trebala bit min. 1 metar prije i poslije turbine. Dali je to stvarno tako ili bi bilo u redu recimo spojit filter na turbinu sa nesto cijevi i onda turbinu direktno na reflektor, tj. air cooled hood? Nekako bi ki tako bilo najjednostavnije, ali valjda bi moglo doci do vibracija na reflektoru?

htio bi to iz prve napravit posteno da ne cackam previse poslije..
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ako zelis manje buke onda stavi metar prije i metar poslje turbine ali izo fleks cijev koju ces jos poslje omotati onom sirokom crnom trakom i jako slabo ces cuti turbinu.Inace moze direktno na turbinu filter i masala..
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
Mene malo muci ovo sto se cesto kaze da bi izolirana flex cijev trebala bit min. 1 metar prije i poslije turbine. Dali je to stvarno tako ili bi bilo u redu recimo spojit filter na turbinu sa nesto cijevi i onda turbinu direktno na reflektor, tj. air cooled hood? Nekako bi ki tako bilo najjednostavnije, ali valjda bi moglo doci do vibracija na reflektoru?

htio bi to iz prve napravit posteno da ne cackam previse poslije..

dakle ako radiš pošteno,sa karbon filterom najbolje i najdulje traju centrifugalni ventilatori,inline ventilatori su takoder dobri no ne i njihova trajnost no tiši su od centrifugalnih te za njih imaš i zvučnu izolacijsku traku za kupit.....da bi utišao maximalno zvuk imaš i prigušivače (muffler) za kupit...potom moraš napravit tipa Bass kutiju obloženu unutra zvučnom pjenom ili kutijama od jaja sa dvije rupe na kutiji za ulaz izlaz crijeva...u tu kutiju stavis vent,centrifugalni ili inline,unutar kutije spajaš crijeva na vent...za intake ventilatore poput pc ventova i sl. uzimaš potencimetar za regulaciju struje i zvučnu duck tape traku.......cent. i inline ventove definitivno ne stavljaš ovakve ventove direkt na cooltube....a sa karbonskim filterom najbolje rade centrifugalni,ovo ostalo je onak.-...
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Da kuzim to, ali ovo bi bio korak dalje od ovog di sam ja sad. Sastavio sam box i kad ulovim vremena idem dalje. Centralna pozicija ide jasno reflektoru, ali nisam siguran kako spojit karbonski filter, blauberg turbo 125g i primaklima spudnik? Dali da spojim vent direktno na feflektor? tako bi mi bilo najlakse, ali cesto vidim to da ljudi upozoravaju da bi vent rebao imat minimalno 1 metar cijevi sa svake svoje strane. Alo ga spojim direktno, nema ni mm a kamlo metar, ali ja ne znam kako se to prevede u neke real world okvire. Dali ce to bucit puno vise nego da idem sa 1 metar cijevi? U biti mene zanima kako je to idealno? Citajuci sam shvatio da u ovom nema idealnog nego kako tko misli da je njemu najbolje. Nekako nema nekog definiranog standarda bas za puno ovih stavki..
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
spajanje na reflektor će definitivno skratit vijek žarulji a reflektor će svirat ak me razumiješ,to je moje mišljenje,što ne znači da neće izdržat grow .....dalje kako hoćeš ili pričekaj da se javi netko tko je imao takvu konfiguraciju...sretno:wave:
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Nebi trebao skratit vijek zarulji ako puse po njoj. Vjerojatno bi da vuce zrak iz reflektora, ali ja ga tako ni ne mislim stavit, a za sviranje, mogu si zamislit. Zato valjda kazu min. 1 metar cijevi, samo nije to malo cijevi. Cijeli gornji dio boxa ce mi bit u cijevima :D
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
ako se žarulja drži za reflektor onda će i ona svirat kao i reflektor...za što nije namjenjena...vibracije care....
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
da istina. sad se bas svicam u boxu i mislim da cu filter i turbinu direktno povezat, jer ocekujem puno manje vibracija od filtera, ali nemam pojma, nagadam i onda duze flex izo cijev do reflektora. mislim odrezat duzi komad tako da mi filter i turbina uvijek ostaju na svom mjestu, a reflektor mogu spustit i dic po potrebi. ne znam, valjda ce valjat
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Evo da i ja priupitam za savjet kad je već tu tema :)

Radim na smanjenju buke ispuha, onaj svuuuššššš zvuk na izlazu zraka iz boxa..

Dali je bolje (tiše):

a) filter direkt na turbinu a turbinu direkt na rupu za ispuh (u ovoj varijanti nema cijevi nikakvih, ili

b) filter-->turbina-->cijev sa zavojem 180 stupnjeva-->diy duct muffler na rupu za ispuh

?

Danke šon Vutra folks :thumb:
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Ha jedino da stavim sve po dužini boxa (100x125) al opet moram onda 90 stupnjeva koljeno jedno stavit da skrene na ispuh rupu, a žao mi skretat poslije mufflera radi efikasnosti, rađe ga direkt na rupu zabit..? ispod, u drugi red, objesit turbinu i fiću...? Dilema :razvaljen::
:)