pomoc oko zemlje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
19.12.2010
102
34
28
ljudi dans sam bio u baumaxsa kupiti zemlju, pitao sam za compo sana i terra magmu, imaju jednu i drugu ali u pun k..ac varijanti pa ako mi netko o upucenih moze dati tocan naziv zemlje koji se koristi za nasu dragu biljku. Tamo sam vidio da imaju za palme, kaktuse i jos masu stvari, pa ako netko zna puno ime bio bih zahvalan. I jos jedno pitanje mozda je glupo ali meni nije jasno pa zato pitam, ako stavim perlit u zemlju o omjeru 50-50 da li onda moram stavljti i hidrogel ili je perlit dovoljan da odrzi vlagu.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
zar je za ovo potrebna nova tema? al' to ostavljam moderima... nego, planiras saditi palme, kaktuse... ne, kog ce ti onda ta zemlja, nadju universal i cepaj, znaci COMPO SANA UNIVERSAL potting soil, mada, kog ced ti to uopste ako ides outdoor, mislim post ti je u vanjskom uzgajanju
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Mozak na pašu, tema na groblje.

p.s. u toj zemlji već i ima ponešto perlita, ne treba pretrjerivati.
Za hidrogel imaš temu o hidrogelu.
 
19.12.2010
102
34
28
Ispricavam se ako je dupli post napisao sam ga li ga nije prikazalo, pa pisem ponovo. Uglavnom za one koje je mucilo ovo je outdoor ali zbog situacije sajta kojeg okruzuje sikara oko 4 metra visine nisam u mogucnosti saditi direktno u zemlju jer ne bi bilo dovoljno sunca, tako da sam odnio i montirao skelu na 3 metra visine (ovako imaju sunca cijeli dan), kupio pitare od 50 litara (10 komada) i 200 litara perlita. Sutra idem kupiti compo sana za cvjetajuce biljke (po slici je to ista ona universal barem mislim).Kad sve to montiram cu pokriti sa onom mrezom za hlad (izgleda kao za krumpire) i sve to premazati neostikom i nabacati lisce da ne odudara od okoline. Na sajtu je vec 500 litara vode, sjemenke su 5 komada fem afghan kush x xwhite widow i 7 komada himalaya gold. Uglavnom kad sve smontiram idu slike a mozda i dnevnik.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
auuuuuuuuuuuu bro, taj dnevnik moram pratiti ako ga bude, slike jedva cekam da vidim projekt
 
19.12.2010
102
34
28
s obzirom da sam popio vec dva paketa andola radi upale misica i ja mislim da bi ovo trebalo biti OK pogotovo sto necu imati problema sa puzevima i ostalom gamadi jer ispod skele mogu baciti i nuklerani otpad a ne smeta biljkama. Uglavnom jeben posao vec 2 tjedna crncim a jos nisam gotov. Dnevnik ce ici da i ja dobijem malo rep+
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mozak na pasu je napisao(la):
...Kad sve to montiram cu pokriti sa onom mrezom za hlad (izgleda kao za krumpire) i sve to premazati neostikom i nabacati lisce da ne odudara od okoline...

sad mi samo nije jasno kako ce biljke dobijati sunca ako ces sve prekrivati mrezom za hlad, i jos pobacati preko lisca, i kako to nece odudarati od okoline kada ce sve biti zeleno a lisce ce da pozuti kada uvene
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.315
27.217
1.098
Trøndelag
ako je sikara 4m,a skelu si digao na 3m,zar se ne bojis da ce ih netko primjetiti kad narastu? :rasta1:
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
mozak na pasu je napisao(la):
Na sajtu je vec 500 litara vode
sta se ne brines da nece ph previse porast ako ce voda predugo stajat?pogotvo ako je u pitanju tolka kolicina,svaka ti cast ak si to sam dofurao..ipak je to pol tone tesko.sretno
 
19.12.2010
102
34
28
Ma biljke mislim vezivati cim prije (lst i scrog) a ona mreza ona ide na pitare i kad se nabaca materijal lisca ili sto li vec budem stavljao samo rasparam mrezu na sredinu pitara i zasadim biljku. Zaboravio sam jos da se skela moze dizati i spustati koliko mi treba. Sto se tice vode kupio sam onaj digitalni ph metar i ph + - pa mislim s time regulirati ph vode. Nadam se da je sada jasno.
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
bestija je napisao(la):
meni lst vani djeluje totalno nepotrebno,ili se varam?

bas bezpotrebno odvikariti vrh i beg sto manje oko nje motanja i samo sa topingom ce roditi opasno!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.