Pomoc pocetniku

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
nabavio sam sve,znaci SVE potrebno za moje rajcice,sada me zanima,isao sam kupiti zemlju i nasao 2 vrste,tj,2 zemlje sa razlicitim omjerima,a u to se nikako ne kuzim...

evo jedna je ovak: 14-16-18
a druga 14-7-21....
jos ih nisam kupio,nego pitam vas za savjet koja ce mi biti bolja za pocetak...
:matrix:
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
Jesi li mislio na N-14, P-16, K18, ako si na to mislio ovu bi ti ja preporucio jer su N, P i K skoro podjednaki.
Više čitaj po forumu i dosta ćeš toga naučiti!
Sretno :)
 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
ok,sacekat cu jos par savjeta,a forum sam procesljao SVE za unutarnji uzgoj...
ali jebiga ima puuuno informacija a u ove omjere se stvarno ne razumijem,pa evo...tko pita ne skita :)

btw,ph nije tocno odredjen vec je hmmm,ako se dobro sjecam 5,5-7,5...
trazio sam sa tocno 6,5 ali nema nigdje
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
Humus s točnim Ph-6.5 nećeš nigdje naći. Ja kad sam uzimal uzo sam neki FLORAFIN za sobno bilje i Ph mu je od 5.0 do 6.5 a sada koliko mu je toćno neznam dok nekupim ph metar, ali najveća fora je šta sam kupio 7 vreča po 20l a potrošil samo 2:icon_lol:.
Valjda se nemože pokvarit
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Postaj imena firmi koje imas na raspolaganju, vise manje tu smo na forumu probali sve zemlje koje se mogu kod nas nabavit.. Nemoj uzet losu zemlju jer ce ti sve lose krenut od pocetka do kraja.. ako oces da ti krene kako treba bitno je da nadjes dobru zemlju.

Nisam siguran al mislim da niko na forumu nije radio sa ovom zemljom a cini se jako kvalitetna i san svakoga tko zeli uzgajat u kvalitetnoj zemlji pa mozes probat ako si za :

http://www.poljoposavec.com/floragard.htm

zadnja zemlja na listi : Floradur B s dodatkom pijeska i perlita.


Ako ne zelis isprobat ovu zemlju i rec nam mozda kakva je (ja cu ju sigurno isprobat prije ili kasnje)

onda mozes ici na provjereno dobro, Bauhaus - Comoposana (Krauntererde) za zacinsko bilje.

20L - 50kn


poz and welcome
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Comoposana
i
SuBstral TERRA MAgma

obje ima u Bauhausu..jako dobre i kvaltetne.