pomoc pomoc pomoc... oko boxa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.01.2017
9
0
1
31
Ovaj relativno sam nov u svemu ovome,naravno sto se tice kucnog uzgoja a sto se tice druzenja dugo se druzimo ja i marija,nisam znao dje sa otvorim ovu temu,lutao sam lutaooo i odlucio se ovdje da je otvorim,ne znam da li je to zabranjeno,ako jeste molio bih da me ne kaznite zbog mog neiskustva sa forumom i naravno da mi ne izbrisete post dok ne dobijem sve odgovore na moja pitanjaa,unaprijed zahvalan..... zelio bih da pocnem da se bavim uzgojom kvalitetnih hedova,naravno za licnu upotrebu tu par buksni dnevno,zanima me vishe pitanja pa ne znam od kojih pre da krnem.. Vidio sam na forumu ima prijatelj hempatia.si i malo sam gledao gledao i ima dosta zanimljivih stvari za kupiti,malo me bunijo jezik pa nisam uspeo sve dobro pohvatati,inace da jesam ne bih duzio ovoliko. Zanima me grow box sto ima sa se kupi kod njih neki pristojni za pocetak na primer,jel to samo konstrukcija ili za opremom,posto predpostavljam da je konstrukcija,zamolio bih vas da mi na tom sajtu nadjete sve sto mi je potrebno da kupim od opremee,naravno nesto pristojne cijend, cisto za dve tri biljkee da imam za sebe. Zamolio bih jos jednom da mi nadjete ili samo napisete pa cu ja pokusati da pronadjem,al opet ponavljam buni me jezik,sve sto mislite i znate da mi je potrebnoo za vec navedeno od boxa pa nadalje sve,da to bude pristojan box, ako vam je muka to da trazite jednostavno mozete da mi kazete koliko eurica ia treba da pripremim da bih otpoceo sve to,i da mi napissete sta trebaaa....Nadam se da mi necete uskratit to zadovoljstvoo da i ja pocnemm da pusim hedove koje sam samo do sad gledaoo u Amsterdamu i tako slicnim mjestimaaa.. Hvala unaprijed ljubi vas brat xD
 
25.01.2017
9
0
1
31
Hvala ti brate,taj odgovor mi je donekle dovoljan... znaci za 400 e dobijem sve sto treba kompletan box ? Naravno da ga sastavim ja predpostavljam? Znaci na sajtu ima bas bas sve sto je potrebno?
 
20.03.2013
34
102
33
Da,imaš gotove komplete od 250,400,600,1000 w.ovisi šta tražiš.A možeš i sam kombinirati opremu.naravno da ga sam sastavljaš.prvo malo prolistaj dnevnike uzgoja,oprema se lako naruči.
 
25.01.2017
9
0
1
31
Ja bi radije kupioo sve saatavljeno,nego spajao i prskao ja.. procitao sam dosta dnevnikaaa o unutrasnjem,samo neke rijeci ne razumijem sto pisu ljudi,al ima vremena dok vajnsko sam radioo dva putaaa solidno.... e molim te objasni mi sto ti je to 250,400 itd. Mn treba box za 2,3 biljkee od jedno tri eto recimo? Tnz
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
250w je snaga žarulje i ona je za box veličine 60x60x200cm(širina, dubina, visina). Može oko 4 biljke u njega.
400w je za bow 100x100x200....u ovog može 7-8, kako kojih vrsta jer postoje male vrste(do 60cm visine unutra) a postoje i velike vrste koje narastu preko 150cm unutra.
 
25.01.2017
9
0
1
31
Konkretan odgovor nema sta,zahvaljujem na tome... i koliko bi me kostao box sklopljen sa 250w na primer. Mislim na kompletan box sa ventilacijom,zaruljama kako vi kazete ja bih rekao sijalicama,i nzm sta je jos potrebno mjerac toplote,za zemlju da se mjeri ph nzm kako se zove konkretno to,al da se nabacit i u crnu goru to,al ovo sto me zanima da kupim sa ovog sajta je zklopljen box sa sijalicama i ventilacijom ostalo manje vise mogu kod mene da nadje... evo ovaj naso sam super box.za 250 e sa lampom 250w ventilatorom i cijevi onom pomogli ste mi mnogo da svatim ove najosnovnije pocetne stvari,ali kao da nije to sve sta je mn jos potrebno od opreme,osim kabla za ventilator i mjeraca za temperaturu i vlagu
 
Poslednja izmena:

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Treba ti još: provjerena zemlja, neko gnojivo, sjeme, potovi (vaze)
Ako želiš još malo novca uložit možeš uzet ph metar.
Sa tim stvarima + box i lampa sa prigušnicom, dva ventilatora ( jedan koji puše po biljkama u boxu i jedan za ispuh- neka turbina) si kompletan i komotno možeš počet uzgajat lagano. Dobro bi bilo da si nadješ mentora za prvi uzgoj da te savjetuje
https://www.vutra.org/forums/mentorski-kutak.60/
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.667
11.915
358
Socotra Island
eelslap.com
Nema šanse da ćeš bilo gde naći već sklopljen box .Poenta priče je da to bude nevidljiva/stealth varijanta i da ne sazna svaki komšija kad ga uneseš u kuću. (zamisli da ti poštom stiže već razvučen šator?! )
Uzmi papir i olovku lepo pa popiši cenu opreme ,nemoj da si lenj. Ne znam gde živiš ali ako naručuješ opremu preko pošte iz druge države razmisli o plaćanju poreza i carine i koliko ti se stvarno isplati da naručuješ opremu na taj način. Ima vodiča na forumu za totalne početnike ,tu ti piše kako sve od starta da uradiš ,najprostije moguće.HPS/Metal halide sijalice koje se najčešće koriste u uzgoju ne rade same od sebe već im trebaju u kompletu starter(upaljač) i balast(prigušnica) .Sve se to vezuje kablovima ,trebaće ti reflektor ili cooltube sa sijaličnim grlom ,ventilatori ,filter ,a kasnije za biljku kvalitetna zemlja ,gnojiva i tako dalje a sve ti lepo piše po forumu samo treba neko ko je voljan da pročita .
 
25.01.2017
9
0
1
31
Hahah hvala momci,znam ja sve dalje sto treba kad nabavi box,procitao sam mnogo,mnogo stvari na forumu,moja jedina manaa je sto ne znam da napravim box kompletan,ostalo bi se sve snasao i naravno da cu da uzmem mentoraaa cim nabavim svu pratecu opremu.... al hvala dosta ste me stvari posavjetovali
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Onda kreni u nabavku opreme. Kad kupiš box dobit ćeš upute za složit ga i to je jako jednostavno. Ako budeš imao problema sa spajanjem kablova lampa-reflektor-prigušnica samo slikaš opremu ,postaviš pitanje i članovi foruma će ti objasnit kako šta spojiti. Nije neka mudrost i kada nabaviš opremu shvatit ćeš da je jednostavno sve složit. Možeš i ovdje stavit linkove za dijelove opreme koje želiš kupit pa ćemo ti pomoć u odabiru.
 
25.05.2015
6
0
3
33
Ukucaj u gugletu :D grow box complet 250w sunmaster, to ti je skoro pa montiran box samo treba u struju da ga uključiš.Box ti je dimenzija 60x60x160cm i staju 2 biljoze, košta 38 000din, plus menke, zemlja, dodatna oprema, struja otprilike 50e mesečno, ne isplati ti se uopšte, nadji lampu pa pali kvalitet