Pomoc! - povezivanje HPS 400w i pratece opreme

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Potrebna mi je pomoc oko ovoga, posto prvi put to radim. Onaj diagram koji postoji na forumu me je malo zbunio jer sam gledao crtez na prigusnici i upaljacu. :) Prilozio sam sve sto imam u fotografijama molim vas pomozite da rijesim ovu nedoumicu. :)
Znam citav forum napamet, nisam nasao odgovor tu. Takodje sam google-ao, trazio u overgrow FAQ i IC i ostalim sajtovima... nema odgovora, pa mi je najlakse da pitam vas.

Prvo idu pojedinacni elementi, radi lakse preglednosti.



Evo i svega zajedno



U cemu je glavni problem!? U tome da se na ovim dijagramima, sto su na uredjajima, ne pominje uzmeljenje. Makar ga ja ne vidim. Zatim, ne znam kako da odradim ove racve!? Da li postoji element kojim srafim pa ima 3 racve, ili ogolim zicu pa ovu lemim na nju? Nemam kondezator, treba li da ga nabavim? Koja je koja zica od ovih sa kabla, zuto-zelena je uzemljenje, a ostale dvije (braon i plava)?

Hvala unaprijed svima koji pomognu...
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Uzemljenje nije toliko ni potrebno, mozes ga kasnije sa kabela spojiti na masu reflektora, ako zelis. Ne lemis nista, samo ogoli zice i ''guraj'' po vise njih u jednu spojnicu (rupicu, stezaljku) i zasarafi dobro. Radit ce ti i bez kondenzatora. Spajaj ovako:
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Hvala puno! :)

*Edit*

Sada kada bolje pogledam, tvoja prigusnica je drugacija, SON+MH, dok je moja samo SON. Drugaciji je dijagram na tvojoj, od moje. Da li ovo predstavlja problem?
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Evo za svaki slucaj nacrtao sam kako se spaja na tvojoj fotki, pa ako bude problema, javi...


edit: ne znam o kakvom dijagramu pricas, ako mislis na shemu spajanja, identicne su...
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Brain... prebaci ovo u propratnu opremu ili tako nest. Mene jeb.e forum, cas radi cas ne.
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Aha, sad reagiraš, očito je da ti moram postove brisat kako bi maknuo reklame iz potpisa, ne pravi se nevin :icon_smile:

Što se tiče pitanja, ne razumijem ga... iskreno pomogao bi ti, ali ne vidim u čemu je problem...
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
Zato sam i ubacio sliku kupio sam prigusnicu koja nema onaj drugi koji na slici precrtan takve su sad .
Uspeo samda prespojim jednom da radi ali sam se zeznuo i razvezao pa sam zaboravio kako sam to uradio ako neko zna kako se prespajaja ?
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Stavi sliku svoje opreme poredane na stolu, ili kao što je Chmaka stavio pa cu ti spojiti na slici, necu ti nista ovako napamet objanjavati jer su dobri igledi da ces nesto zajebati...
 

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
Pročitao sam cjeli post i shvatio da imam isti problem oko spajanja cjelokupne opreme kao i Griva - kao što je i on nacrtao na slici koju je pojasnio Brainchip:

68872022cz4.th.jpg


http://img114.imageshack.us/my.php?image=68872022cz4.jpg

mjesto u koje ulazi zelena žica, označeno sa crnim X na starteru kod mojeg jednostavno nema, pa me zanima kako onda spojiti - mislim da zelena onda ulazi zajedno sa crvenom ali bi htio da mi netko od "forumelektričara" to potvrdi. Nešto se kužim u struju ali ne bi htio skuriti oremu za koju sam upravo dao 100 eura :icon_rolleyes:

Iz slike ispod vidljiva je moja situacija pa ako neko može neka nacrta kako da spojim ili barem neka mi objasni riječima - vječni dužnik :thankyou:

dsc00111mn4.th.jpg


http://img266.imageshack.us/my.php?image=dsc00111mn4.jpg
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Eto, tako pametan momak radi, slikaj opremu, ja ti nacrtam... i nema greške...
Zaboravite one fore meni je ovako meni je onako... i Boga bi zbunili...

Kocka, spoji ovako i ne brini. Nemas tu trecu jer imas drugi tip paljenja (postoji superpozicijski sistem i pulsni sistem...)
Uglavnom evo slike: