POMOC: Presadnja velike biljke is jednog mjesta na drugo VANI!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hypersor

Aktivan Član
31.05.2008
92
8
0
36
ljudi,imam problem i trebam svoje biljke hitno premjestiti koje su vani vec 5 mjeseca i nisu u tegli nego u zemlji.

Znam da je korjen velik i da je malo teze to izvesti, zato trebam savjete sto vise njih, kako da uspijem premjestiti a da se biljka ne umre.

mora biti nacin,

HITNO odgovorite,hvala !!
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
okopaj oko biljke za veličinu kasete ili čega več tako da biljku uzmeš s bar 20 litara zemlje a da koren u toj zemlji ne oštetiš, teško je ali bi naj bolje bilo da ostaviš ih kako je
sliku stavi ako ima
 

Hypersor

Aktivan Član
31.05.2008
92
8
0
36
problem je u tome da jedan budala koji se radio prijatelj i pokazao sam mu ,(znam da je to velika greska) a sad sam od njegovog frenda saznao da ima u planu obaviti berbu....prije mene,imam video na mobu i uploadat cu, naime 4 biljke su okko metar i pol i dosta su blize i mozda se spajaju rootovi,i pocela je cvasti....
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
Pazi, meni je jednom uspelo da ih presadim sa sajta u saksije. Bile su duplo manje nego tvoje, ali sumnjam da je koren nesto veci u ovom slucaju. Uglavnom, poenta je da sam ostetio koren tokom presadjivanja, ali oporavile su se posle par dana i nastavile sa rastom. Stresa je bilo (naravno), ali tada jos uvek nisu pokazale pol, tako da nije bilo hermica. Znaci, kada ih budes okopavao gledaj da napravis krug od bar 25-30 cm u poluprecniku od stabla. Mislim da nece biti problema.
I vodi racuna oko tih susednih biljaka. Zamrsen koren zna da bude zaj*ban. Ako vec moras da ih razdvajas, gledaj da koren ostetis minimalno. I da, ako je razdaljina od tih susednih veca od pola metra onda nemoj mnogo da brines, gotovo sam siguran da nece biti frke.
 

Hypersor

Aktivan Član
31.05.2008
92
8
0
36
flipsilon, jos jedan problem je u ovom slucaju, naime 4 biljke su jako blizu, otprilike 20 cm je razlika izmedu stabiljki....to bi morao sve cetri odjednom,...nista ja mislim da cu morati kampirati tamo :p
 
21.06.2010
17
0
0
38
Baš sam ti mislio reći isto što i Optimus. uzmeš neku palicu il neku šipku i reci mu što misliš o njegovu 'prijedlogu'. Ako koristiš šipku pazi da ga ne nalupaš puno. xD
Puno jednostavnije od presađivanja. I reci mu da ni ne pomišlja da ti pobere biljke.