Pomoc pri izradi boxa i pocetku uzgoja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
23.09.2015
14
1
3
35
Pozdrav ekipa,

Danas sam se odlucio da cu pokusati svoj prvi grow i kupio opremu koju cu kasnije navesti. Naime kad sam to kupio znam da je to tek jedan dio (moram kupiti jos ventilaciju filtere mjerace itd..)

Nanoflux 600 W Prigusnica
Superplant 600W HPS (agro)
Xtra-COOL REFLEKTOR 125

Ehh sad ja znam da moram jos box sloziti rijesit ventilaciju itd. No pitanje dolazi ovdje kad sam otvorio taj reflektor nisam vidio nigdje grlo niti kablove kako bi to spojio sa prigusnicom. Koji se kablovi jos moraju kupiti i kako se tocno ovo spaja molio bi nekog da mi objasni. Hvala ekipa unaprijed, nadam se da nisam fulao podforum.

Planiram jos uzeti ovu zarulju
Sylvania 600W S-HPTS
mada mi prodavac kaze da ne moram jer moja zarulja vec je dovoljna za cvjetove,jeli to uistinu istina?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
a kog ce ti sylvania hps kad vec imas superplant hps. dobro ti kaze prodavac. moras uzeti grlo e40 i kablove, 2x2.5mm samo gledaj da ne bude puna zica nego ona upletena
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Upravo tako,ova zarulja sto imas ti i jest za cvjetanje namjenjena ali mozes sa njom odradit cijeli grow..Sto se tice grla ako nisi dobio odi u najblizu elektro radnju i kupi grlo e40 keramicko i kabel 3x1.5mm2,ovisno koliko metara trebas.. O spajanju imas na forumu i na googleu nije neka znanost.. sretno dalje!! Peace ;) :thumb: :joint:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: frenid
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea
Pozdrav, kao što su dečki već rekli, obavezno SuperPlant Agro uzimaš zato što njihove lampe daju više lumena. Sylvanija daje 90.000 lumena dok Superplant daje 98.000 lumena. Trenutačno daju najviše lumena od svih lampi koje možeš naći na tržištu. A i daje plavo svjetlo pogodno za vegetaciju, a naravno i crveno svjetlo za cvjetanje biljke. Druga lampa osim Superplantove ti ne treba. Superplant je odlična žarulja.

Na balastu je uglavnom nacrtano kako spojiti žarulju i balast te naposlijetku u struju. Ako ćeš baš taj Eti duo magnetski balast kupovati onda evo video kako spojiti.


Lijevo dvije žice su za struju(ne moraš paziti plava ili smeđa u koji utor staviti jer je izmjenična struja), a na desnoj strani balasta(videa) su na žarulju ( tu ćeš morati pogledati shemu na balastu da grlo dobro spojiš), uglavnom na balastu je nacrtana shema kako spojiti. Ova žutozelena žica je uzemljenje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: frenid
23.09.2015
14
1
3
35
Dečki hvala na odgovorima
Odustao sam od žarulje.
Grlo i kablove sam kupio. Sad me zanima kako da spojim prigusnicu nanoflux 600w sa zaruljama. Kako ovaj reflektor hladi zarulje i treba li jos cooltube?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Taj reflektor je jedan veliki Ct. Spojis crijevo na rupu od reflektora pa na turbinu.
Sto ti nije jasno kod prigusnice? Ustekas je u struju a onaj drugi kraj spojis na grlo (2 zice).
Grlo ak nema kabl onda ima rupe za zice iz prigusnice.
 
23.09.2015
14
1
3
35
Hoces reći da trebam jedan vent za reflektor i jedan za ispuh zraka iz boxa te otvor za upuh ili 2 venta za upuh
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mica.maca

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Ne.
Trebas jednu turbinu koja ce izvlacit zrak iz boxa van. (preko reflektora je spojeno)
I trebas jedan ventilator unutra da puse po biljakam. Nista drugo ti ne treba.

Ne treba citirat ako odgovoaras na post iznad.
 
23.09.2015
14
1
3
35
Ali reflektor ima staklo na sebi kuzis ne kuzim kako ce onda izvlačit zrak. Mozes li probat nacrtat?
 
23.09.2015
14
1
3
35
Hvala.
Koliko jak ventilator bi trebao za box 2x2x2 m.
Još samo folija, ventilator i vent cijevi. Treba li filter zraka od početka koristiti ili samo u kasnijoj fazi?
Kako se on spaja sa ventilatorom?

Trebam li zagrijavati box zimi kad su temp nize?
Planira se usgoj u podrumskoj prostoriji koja se ne grije zimi
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ako se prostorija negrije zimi onda ništa od tvog uzgoja. Grijanje samo unutar boxa nije dostatno. Jbg :(
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
A bome ni rasvjeta nije dovoljna. Unutra bi stavio 4x400 ili 2x1000w ili nesto tako...nemam pojma ni ja.
Za 240x240 ide 4x600w i turbina preko 700m3/h pa ti racunaj. Pricam o boxu.

Prostor mora bit zagrijan jer ventilacija radi i kad je ugasena lampa pa ti grijanje boxa nema smisla.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: frenid
23.09.2015
14
1
3
35
Pa dobro ako treba bas kupit cu neku jeftinu grijalicu i grijat kod upuha ili dalje u prostoriji.

Ulozio sam 200€ samo u rasvjetu ulozit cu i u grijanje i ventilaciju.

Mislim da je u podrumu preko zime čak toplo

Skratit cu ga za zarulju od 600w nakon prve berbe ulozit cu u jos jednu od 400w ili 600 i produžit box. Moze li moja prigusnica trpit dvije zarulje il trebam zasebno opet još jedan nanoflux. Koliko otprilike ide biljki ispod 600w hpsa i koliko bi box trebao dimenzije za 600w hps
 
Poslednja izmena od urednika:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Mislim da pricas o Nanolux-ovoj digitalnoj prigusnici. Niko te ne tjera kupovat digitane :) Kupis elektromagnetsku i ustedis gro love.
Za 600w je idealno 120x120. Moze i 150x150. Ja stavljam 4 biljke ispod 600. Preko 5 bi bilo guzve. Iako neki stavljaju i 6-7-8 komada al mislim da to nema smisla.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: frenid
23.09.2015
14
1
3
35
Hvala na odgovorima..
Mozes li mi reć ikako da riejsim temperature preko zime. Kupio sam neki digitalni termo starter mislim da kad ga spojim dobro da ce se automatski paliti kad temp padne ispod npr 25c.
Posto ste rekli da moram grijat prostoriju koja je 4.5 dugacka i 3.5 siroka koje rijesenje ja najbolje i najjeftinije? Mislim da cu napravit dimenzije box 1.5x1.5x2-2,5 visina a kasnije produzit na 2.5 i dodati jos jedan xtracool sa 600w lampom.

Moja prigusnica je
http://www.headshop-hr.com/shop/novo-u-ponudi/nanolux-600w-og-serija/


Koja je razlika izmedu moje i ove? Isplati li se za nju dati jos 600kn više?
http://www.headshop-hr.com/shop/grow-proizvodi/elektronska-prigusnica-lumatek-600w-dimmer/

Sjeme je ovo feminizirano.
Karakteristike:

Brand: Bomb Seeds
Genetics: indica/sativa
Parents: Southern Cali Kush x Big Bomb
Flowering Time: 7-9 weeks
THC: 20-25%
CBD: Unknown
Yield (indoor): 600-700 g/m2
Yield (outdoor): High
Height Indoor: 90-130 cm
Height Outdoor: Medium
Harvest Time (Outdoor): September/October
Available as: Feminized seeds

Koliko ce trebati vvremena po tvojoj procjeni do prve berbe i koliko cu dobiti suhih hedova od 5 biljki sa mojom opremom?
 
Poslednja izmena od urednika:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Ja sam ono gore crtao za box, nisam odma skuzio da je prostorija u pitanju.
Slican je princip, znaci vruci zrak ide van, novi dolazi unutra. Moze sa tarmostatom. Malo ces se poigrat tako da ti temp u boxu bude 26-28 kad su lampe ON i ne manje od cca 17-18 dok su lampe OFF.
Grow ce ti trajat ovisno kolko ces ih dugo drzat u vegetaciji. U grubo od klijanja do berbe 80-100 dana
Kolko ces dobit....ovisi o hrpi faktora i do growera. Neka idealna kolicina bi bila oko gram po watu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: frenid
23.09.2015
14
1
3
35
Moja prigusnica je
http://www.headshop-hr.com/shop/novo-u-ponudi/nanolux-600w-og-serija/


Koja je razlika izmedu moje i ove? Isplati li se za nju dati jos 600kn više?
http://www.headshop-hr.com/shop/grow-proizvodi/elektronska-prigusnica-lumatek-600w-dimmer/


Dobro si nacrtao. Box ce biti neki custom u toj sobi. Ispuh ce ic van a upuh ce biti iz prostorije koju cu zagrijavat. Sve cu napraviti automatsko jer sam kupio i digitalne startere za grijalicu i lampe. Moje je samo da napravim i zalijevam

Možeš li mi reći koji vent da kupim za ispuh za box 1,5x1,5x 2,5 visine?
Kako ga mislim kasnije produzit na 5 je li pametnije opet kupiti jos jedan ispuh vent ili sad kupiti jaci ispuh pa imat jedan kasnije.. Potreban mi je neki dobarneki nečujan


* * *
nemoj pisati post za postom, imas opciju Urediti, dole levo u svakom postu pa edituj postojeci
pwrsd

Ok neću, to tako da on dobije obavijest.
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Ti bi vent koji ce ventilirat par kvadrata a da se ne cuje :) Nece ici.
Kupi odma jacu turbinu kao sto sam opisao gore i neki potenciometar ako nema na njoj da mozes smanjit brzinu dok je mali prostor.
Za 240x240 ide 4x600w i turbina preko 700m3/h pa ti racunaj. Pricam o boxu.
Nit znamo tocno dimenzije, nit znamo temperature ni nista da bi ti tocno rekao kolku turbinu trebas. Za 150x150 i 600w je dosta i cca 350m3/h.
Odi na hempatijinu stranicu i nadji grow box komplete. Tamo imas razne dimenzije boxa sa manje vise odgovarajucom snagom zarulje i turbine pa ti moze dat smjernice sto i kolko trebas.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: frenid
23.09.2015
14
1
3
35
Pa dobro kupit cu onda za dimenzije 2,5x2,5x2,5
Kako da smanjim buku mogu li sa par metara bez zvučne cijevi za ispuh? Koliko dugo karbonski filter traje i koristi li se u veg fazi?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.