Pomoc pri odabiru opreme za prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443
15.04.2020
16
3
3
37
Pozdrav svima, ocu da napravim box za 4 biljke,imam sve potrebno i vec odredjeni period listam forum i istrazujem. Imam nedoumicu sa rasvejtom. Naime imam led osvjetljenje saljem vam slike pa me zanima dal mogu da ga iskoristim ili je mozda previse za ovo sto ja zelim .(pravim box 1*1*2 )
 

Prilozi

  • AC102C65-2E62-414E-A894-E487BB28F216.jpeg
    AC102C65-2E62-414E-A894-E487BB28F216.jpeg
    104,6 KB · Pregleda: 36
  • A49484D3-8EF1-40CF-9983-ED5A0BAEE283.jpeg
    A49484D3-8EF1-40CF-9983-ED5A0BAEE283.jpeg
    96,7 KB · Pregleda: 36
  • CCAB32FC-EC21-4A6F-B5B7-0477F0F7E097.jpeg
    CCAB32FC-EC21-4A6F-B5B7-0477F0F7E097.jpeg
    51,5 KB · Pregleda: 33

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Ubih se prvo gledajući a potom i tražeći. Mogao si to bolje uslikati, vidiš da mi sijaju oči. Jedva raspoznah ali tek kada sam slikao pa uveličao tvoju fotku. Znači radi se o modelu GW DMD150, jel tako? Na netu jedino slično tvom modelu se prodavalo na amazonu od firme king. Taj tvoj nema njihov logo? Maksimalna snaga 900W ali nikad se diode ne gone na max. Evo slika što sam pronašao, liči a da li je baš to???
Po meni, tu ima možda 200 do 300W realne snage. Da li je mnogo za tvoj prostor? Možda je bolje pitanje da li je dovoljno. Probaj, prati reakciju biljaka, drukčije ne vredi, dok ne probaš nećeš znati...


Edit: ne mogu da uploadujem slike, neki problem sa forumom ili...?
Screenshot_2020-04-22-14-09-33.jpeg Screenshot_2020-04-22-14-09-42.jpeg Screenshot_2020-04-22-14-09-54.jpeg
Idu slike, sve ok.
 
Poslednja izmena:
15.04.2020
16
3
3
37
nema logo ali to je ovo isto
sto si poslao. Uglavnom ova lampa je uredu da sa njom odradim grow? mozda 3 biljke da stavim ne moram 4?
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Uglavnom ova lampa je uredu da sa njom odradim grow?
To nisam rekao jer je nisam koristio, sačekaj odgovor nekog ko jeste, ako ima takvih. Ako ih nema, budi ti prvi pa nam prenesi rezultate.
mozda 3 biljke da stavim ne moram 4?
Ti osvetljavaš prostor, ako ima dovoljno svetlosti tu može i jedna da naraste, ogromna a mogu i više uz kraću vegu. Ako nema dovoljno svetlosti neće rasti ni jedna. Mislim hoće rasti ali pitanje kakve rezultate ćeš postići. A šta da sam ti rekao to ništa ne valja? Odustao bi? Kad je već imaš, startuj dnevnik, svi ćemo pratiti i savetovati da to bude ok.
Sačekaj još neki savet, ovo je samo moje mišljenje.
Edit. Za svu pomoć oko growa, tu su naši mentori. Odabereš jednog i samo njega slušaš. On te vodi od početka do kraja, nema greške ako pratiš njihova uputstva. Ovim putem im se ujedno zahvaljujem na vremenu koje izdvajaju da bi nama pomogli da nešto uzgojimo. Zato treba biti ljubazan, pročitati sve što kažu, da naučiš da prepoznaš šta ti biljka govori, šta želi, vodu, hranu, ako je prži svetlo, baš sve.
 
Poslednja izmena:
15.04.2020
16
3
3
37
To nisam rekao jer je nisam koristio, sačekaj odgovor nekog ko jeste, ako ima takvih. Ako ih nema, budi ti prvi pa nam prenesi rezultate.

Ti osvetljavaš prostor, ako ima dovoljno svetlosti tu može i jedna da naraste, ogromna a mogu i više uz kraću vegu. Ako nema dovoljno svetlosti neće rasti ni jedna. Mislim hoće rasti ali pitanje kakve rezultate ćeš postići. A šta da sam ti rekao to ništa ne valja? Odustao bi? Kad je već imaš, startuj dnevnik, svi ćemo pratiti i savetovati da to bude ok.
Sačekaj još neki savet, ovo je samo moje mišljenj
To nisam rekao jer je nisam koristio, sačekaj odgovor nekog ko jeste, ako ima takvih. Ako ih nema, budi ti prvi pa nam prenesi rezultate.

Ti osvetljavaš prostor, ako ima dovoljno svetlosti tu može i jedna da naraste, ogromna a mogu i više uz kraću vegu. Ako nema dovoljno svetlosti neće rasti ni jedna. Mislim hoće rasti ali pitanje kakve rezultate ćeš postići. A šta da sam ti rekao to ništa ne valja? Odustao bi? Kad je već imaš, startuj dnevnik, svi ćemo pratiti i savetovati da to bude ok.
Sačekaj još neki savet, ovo je samo moje mišljenje.
ok,sacekacu onda jos koji dan,mozda neko bude imao neki konkretan savjet sto se tice ovog osvjetljenja. A pokrenucu i dnevnik jer mi je prvi grow i sigurno ce mi trebati pomoci u citavom procesu
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Imam pitanje za tebe bobe, da li si pročitao pravilnik? Ponavljaš pitanja na više mesta a to je strogo zabranjeno pravilnikom. Upoznaj se sa forumom da ne bi naljutio moderatore.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran
24.11.2020
2
5
3
29
Pozdrav narode dugo čitam forum i evo napokon sam se odlučio za kupnju GrowBoxa.
Imam namjeru zasaditi 3-4 biljke, pa bih trebao savjet, da li "pojačati" svjetlo ili može i s HPSom koji je stigao po defaultu. Evo i specifikacija Boxa:
– HOMEbox Ambient L (100x100x200cm)
– rasvjetni komplet Plug&Play M/L (Sylvania HPS dual spectrum žarulja s Pro Gear prigušnicom od 400W, s utikačem i Almeco Son-T reflektorom s kabelom)
– ventilacijski komplet Plug&Play L (Ventilator Vents TT 125 2 brzine (220/280m3/h) s EUP kabelom, CAN filter 300, 1m AluFlex cijevi 125mm).
Hvala na odgovorima!
 
24.11.2020
2
5
3
29
Da da odabir zemlje, gnojivo, ph itd ...samo me to za rasvjetu zanimalo....a dnevnik svakako budem vodio hvala na savjetu....samo evo pricekat cu dok stigne...dok nabavim jos neke stvarcice....htio bih si automatizirati rasvjetu i odrzavanje temperature....vidio sam tu na forumu da je netko objasnio....badi cini mi se...uglavnom....dok jos prolistam forum....i pohvatam neke stvari...msm da bih kroz dva mjeseca trebao biti spreman za eksperimentiranje....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg and Vujsprer
14.01.2021
2
1
3
26
Pozdrav svima, upravo sam u fazi kupovine prvog Grow boxa, pa me zanima vase misljenje o cijeni, da li nesto fali, itd...
Cijena je 370e sve ukupno

Grow box: 100x100x200
HPS set (prigusnica ,starter , kondenzator , e40 grlo) snage 400W
HPS 400W Osram sun-T
MH 400W, temperatura 6000 K, Efikasnost 81Lm/1W, 34 000 Lm
Reflektor
Tajmer 24h
Ventilator 250 m3/h
Ventilator 160 m3/h
Savitljiva aluminijska crijeva
Termometar
Higrometar
PH Metar

Untitled11111.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Na slici vidim filter koji treba a nije naveden u tekstu. Jedino ako ti mirisi ne predstavljaju problem, može bez filtera. Takođe, ne vidim potrebu za kupaonskim ventom (na slici ispod saksija) a fali ti vent za mešanje vazduha. Ne znam šta je prikazano u donjem desnom uglu, možda je to taj vent. Menke, hrana, zemlja i teglice će uskoro biti pune.
Mogao si se potruditi da daš detaljniji opis opreme jer filter mora biti usklađen sa ventom, svojim protokom i prečnikom. Produžni kabal se podrazumeva u svakom setupu kao i mogućnost podešavanja visine reflektora.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona and dzidzo
14.01.2021
2
1
3
26
Na slici vidim filter koji treba a nije naveden u tekstu. Jedino ako ti mirisi ne predstavljaju problem, može bez filtera. Takođe, ne vidim potrebu za kupaonskim ventom (na slici ispod saksija) a fali ti vent za mešanje vazduha. Ne znam šta je prikazano u donjem desnom uglu, možda je to taj vent. Menke, hrana, zemlja i teglice će uskoro biti pune.
Mogao si se potruditi da daš detaljniji opis opreme jer filter mora biti usklađen sa ventom, svojim protokom i prečnikom. Produžni kabal se podrazumeva u svakom setupu kao i mogućnost podešavanja visine reflektora.
Hvala momci na brzom odgovoru i izvinite ako spamam, ali stvarno moram pitati jer vas nisam shvatio
Stvarno se ne razumijem u ove ventilatore, mozete vi meni samo napisati po imenu, oznaci i snazi koje ventove da stavim i koliko njih posto vec 7 dana citam samo o ventilatorima i mozak me poceo peci, jedni kazu ovo drugi ono, jedni kazu kupaonski dobar drugi ne itd.
hvala unapred