Pomoc pri odabiru opreme za prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Bok ljudi!

evo ja ocekujem sjemenke i cim stignu idem u narucivanje opreme. Zamolio bi cijenjene vutrase da pogledaju sta mislim narucit i da savjetuju ako bi se nesto moglo promijenit na bolje..

1. HOMEbox HomeLab GrowBox L (1mx1mx2m) - 1080kn (146€)

- ovo je buđet verzija njihovog boxa pa me brine malo, jer u opisu pise da je unutrasnjost od srebrnog polietilena, za razliku od njihove ambient serije koja je bijele reflektirajuće unutarnje površine PAR+ tehnologije. ne znam kolika je to stavka? razlika u cijeni je oko 310kn (42€)

2. Prima Klima Cool Tube 125/480mm - 270kn (36€)

- na ovom webshopu kazu da je ovaj najbolji izbor. ne znam. ovdje mi je nepoznato dali ce ovo velicina pasat za moj setup, jer nije specificirano, tj. ovo je S/M i sljedeci izbor je xxl, a meni bi vjerojatno trebao L. drugo sto me zanima je dali je bolji ovoakav cool tube ili sistem gdje je reflektor unutar kucista?

3. Sylvania HPS SHP-TS Grolux 400w - 215kn (29€)

- djeluje u redu. ako ima bolje, a da nije preskupo javite :)

4. Magnetna prigušnica Elkosun 400W - 400kn (54€)

- ovo mi je najveca nepoznanica. dali je pametnije ici na na neku digitalnu i koju ili su ove dovoljno dobre? ova je slovenska, tako da je u startu sumnjiva :D

5. BLAUBERG BB TURBO 125 G SA REGULATOROM BRZINE I SENZOROM TEMPERATURE - 600kn (81€)

- u temi o ventovimase ovaj hvali dosta. ima bez senzora i regulatora za oko 300, ali nemam volje se igrat sa tim. s ovim izborom sam prilicno siguran. spominjao se neki koji bi trebao bit tisi, ali puno skuplji. plus je i 5 godina garancije.

6. CAN karbonski filteri promjer 100/125mm (ne kuzim bas zasto dva promjera?) i protok 425m3 - 360kn (49€)

- po webshopu najbolji. ne kuzim bas zasto pise da je promjer 100 i 125? ima i 125/150mm. malo mi je nejasno

7. Elit F-14 BOX ventilator - 150 kn (20€)

- preporucen vise puta u temi o ventovima. vjerujem da valja

8. timer mehanicki 35kn (5€)

- ovo je bilo dosta jasno tako da idem sa tim iz bau, kauf i sl

9. ph metar 3 u 1 zeleni sa one dvije sonde ispod, sa alija - 30kn (4€)

- puno ljudi kometiraju tamo. navodno radi kako treba..

10. mali džepni mikroskop za promatranje živog svijeta na bilju. Vrlo snažno plavo svijetlo, mogućnost fokusa. Uvećava 60 – 100 x zoom – ugrađena LED žarulja radi na baterije 2 x AA (baterije uključene) - 130kn (17€)

- a valjda. ne vidim ni koji proizvodac je pa da pogledam bolje..


Eto to sam uspio nekako odabrat. ako vidite da nesto ne stima ili da bi se moglo bolje nesto a da nije preskupo, bio bi zahvalan na infu :)





 
Poslednja izmena:

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
polako, nemojte svi odjednom :D

imam neke promjene, ako ikog uopce zanima...

idem na ambient seriju boxa, zbog te bijele povrsine par+ koja bi trebala bit bolja. oko 300 skuplji.

izbacujem cool tube i idem na Prima Klima Spudnik Air Cooled Reflector (675kn). zamolio bi preporuku za vent za njega..

dilema oko balasta rijesene. bit ce magnetski samo nisam siguran koji..
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
dva hansa???

ne mislim kupovat svake godine i stalno cackat oko tog pa gledam da odmah kupim nesto sto valja. mozda sam fulao, ali inace kad idem na sklepavanje, uvijek nesto nije kako treba.. sa 1000kn razlike od najjeftinijeg se necu obogatit..
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
procitao malo u temi o ledicama. svje je to lijepo i vjerujem da moze bit dobro, ali ipak bi isao na sigurniju i provjerenu opciju. do sad sam kupio sigurno preko 150 led zarulja, sve sa ali-a i vec znate svi kako je to. super su one i mogu izdrzat (neke imam vec vise od 5 godine, ali nisu kroz cijelu godinu u pogonu), ali isto tako moze crknut ako ju krivo pogledas. drugo su kinezi koji lazu cim zinu. pisu da je ledica od 20 ili vise watta, a u biti nije ni 5w. morao bi i cekat da dode iz kine. koliko sam shvatio tamo i vi narucujete te panele.

vjerujem da ce s vremenom led zamijenit sve sta se trenutno koristi, ali ne jos. trenutno bi ledice koristio samo kao neku dodatnu opciju ako bi bilo potrebe, sto sumnjam.. a i zadnjih dana sam procitao dobar dio foruma o lampama, ventilaciji i drugim dindama pa sad iz inata nebi mijenjao :D

svejdeno hvala na sugestiji
 
  • Sviđa mi se
Reactions: h81m

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
ok, ovo izgleda dosta dobro. vidim da pise da panel od 70w pokriva 50x60, znaci za 1x1m bi dva takva bili dovoljni? dali bi imao bolje rezultate nego sa jednom 400w hps?

ima garanciju sta je najbitnije, ali ipak da nesto crkne, dok ja posaljem natrag u njemacku ili uk i on meni novi panel vec prode tjedan dana i vise. da tog ima kod nas i da mogu odmah dobit zamjenu, vjerojatno bi se vise zagrijao..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: philip_lane

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Dva takva panela pokrivaju 100x 60 cm ili 120x 50 cm, nikako 1mx1m. Bolje rezultate bi dobio sa 400w hps nego sa dva led panela od 70 w, to je sigurno.
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Danas trazio mestra sta radi fasadu u ulici da mi da kante kad zavrsi. Uzeo kante misleci da su od 25 litara (iste kao one velika kanta od jupola), ali vidim na njima da su 15 litara. Googlam i vidim da jupola od 25 litara nema uopce, a prilicno sam siguran da je netko na forumu rekao da su te velike kante od jupola 25 litara. malo me zbunilo i nastavljam potragu za posudama od 25 litara.

Di kupujete posude od 25 litara? Idealne bi bile cetvrtaste, ali okrugle bi isto bile ok..
 
07.12.2018
73
18
8
Pozz svima...Naime pravim box 50x50x120 mislio sam jednog ili dva automatika ubacit i trenirat e sad rasvjeta me pati znam da je 150 hps idealan za ove dimenzije boxa ali sam vec uzgajao pod tom lampom i jako je to dobro izgledalo ali sada moram zbog preseljenja i nemogucnosti transporta iste kupiti svu opremu ponovno pa bi nekako probao ugurat u taj box maleni 250 w hps ili ovo https://www.amazon.de/Niello-Pflanz...e=xm2&psc=1&tag=best-deals0f-21&th=1......ili isti takav od 150 w glavna dilema je dali je kod tih panela makar tocno to sto napisu mislim wataza i lumeni za kvalitetu nepitam jer to vjerovatno nezna ni kinez koji ga je pravio. I koja ventilacija bi mi trebala uz hps i za led naravno sa filterom.Lp
 
Poslednja izmena:

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
Ja sam uzeo 2 x ViparSpectra 450W , i sam sam mislio uzeti HID , HPS,MH,CMH ,
ali ovi su paneli sad jeftini i idealni su za indoor , zbog temperature i pokrivenosti biljke svetlom
I tu onda nema sta , ako na LEDu pise lupam 200W , slobodno to na pola dakle 100W i to je onda ekvivalent HID
A prava snaga podelite sa 3 , sto za 200W panel bude oko 70W , tako necete mnogo pogresiti ,mada ima i onih sto stave 10x vecu snagu nego sto jeste .
 

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
215
767
93
slicna su i moja pitanja kao i od otvaraca teme, tj gledam i pokusavam sve stavit na papir sto mi treba od opreme, pa mi je ovo dosta zgodno...
Vidim da se i kod kupovanja (nisam dobar u DIY) lijepo isplati kupovati odvojeno, nego sator s kompletom za sve.
@dedskin planiram sator 80x80x180, hoce li se kompletna rasvjeta za sator (i u vege i u cvatu) rijesit nabavljanjem 1 ovog ViparSpectra 450W panela ili je bolje da idem na hps i mh lampe...