Pomoc pri spajanju lampe i ostalog

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
Evo, ovaj post je repost ali me nitko ne ferma ocito u mom dnevniku uzgoja...
(prosli put sam spajao po nekoj postojecoj shemi na ovom forumu i grunula mi je zarulja..)

pa molim vas ako netko moze pomoc:

cim spojim ovu novu lampu (150W Master Son-T Pia Plus), a da pritom ne eksplodira - prelaze na cvjetanje..

pa bih vas molio za asistenciju pri spajanju ovaj put...:

shema na prigusnici:


shema na potpaljivacu:


inace, potpaljivac je Z 400 MK i na njemu pise da je za HPS lampe od 70(DE)W do 400W... sad ja nemam pojma kaj to znaci, ali covjek koji mi je prodo novu lampu je rekao da bi to trebalo funkcionirati... a ja mislim da sam i proslu lampu dobro spojio i da je grunula, pa neznam jeli kompatibilno sa ovom lampom?

edit: prigusnica je philips BSN 150 L302-ITS

edit2: klik na sliku je poveca
 

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
Sheme ti nisu bas neke... Najbolje ti je da pitaš nekog elektricara da ti spoji.. Ili ako oces daj uslikaj potpaljivac i prigusnicu na jednoj slici pa ti ja onda docrtam to gore...
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
a nemam ja fotic :s ... mogu samo nacrtat isto ovak u paintu, ili eventualnu u autocadu ako treba...

kada kliknes na sliku se poveca shema, a tocno je precrtana sa elemenata...

evo slika u paintu ako ti to ista pomaze.. mislim isto je kao da je fotografirano valjda...



opet mozes kliknut da se poveca, a samo povuci linije u paintu koja zice ide di...

hvala ;)
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
@Lighter :))

evo ovo je moje misljenje , ali mislim da bis trebao pricekat jos nekoga .





edit : s ovako mjesanom opremom nisam imao toliko iskustva, ali uglavnom problem se

javlja jer je na shemi od upaljca prigusnica sa 2 izvoda, a tvoja philipsova je sa 3 .



i jos jedna opcija koju bi ja probao .



pozz
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
da weedman, primjetio si :) rego sam se tamo samo da bi rijesio ovaj problem, i nitko ne odgovara...

hm, ako se nitko ne javi kroz par... vremenskih jedinica (neznam jos kojih).. - probat cu sa tvojom metodom, ali me strah da mi ne grune opet, popizdio bi davat 200 kn ponovno.

hvala ti na tvom odgovoru ;)


hh, lighter...

edit: po ovoj prvoj shemi sam identicno ja bio spojio prosli put kad mi je roknula zarulja....

evo opis kako sam spajao, a to je to:
http://forums.vutra.org/54800-post7.html

p.s. 50 postova, drugi listic, jeee ;)
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
da, samo ne razumijem kako ti je bljesnula !

ja sam jednom imao neku lijevu unknown prigusnicu i philipsov starter .

i pokusavao ja to spojim na bezbroj nacina .... jest da se zarulja nije palila , ali bogami

nije ni riknula ....

nemam pojma sta bi ti reko .

SRETNO .
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
jel bi mogao neki admin poslati mail korisniku: i20 . on mi je prosli put spojio i koliko sam primjetio decko se stvarno kuzi u to.. a ima zasticen mail pa mu ja nemogu poslat..

neznam jel previse trazim, al puknut cu vise sa ovim.
 

KaraJack

Aktivan Član
Stari zasto ne pogledaš shematiku elektronike, najbolje si skini doku o kompletnim i ne kompletnim prigušnicama sa pripaljivačem, isti problem sam imao ali samo šta je kod mene sve na jednome.

Pitaj nekog sa faksa elektro tehnike ili tak slične ljude... pitanja ne koštaju jer svatko ko se kuži u struju će ti reći i pomoći... Struja nije za svakoga :D
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Uzmi tu fakin lampu, kupi 2 hladne pive, odi do najblizeg elektricara, daj mu pive, vrati se kuci sa spojenom lampom, mirna bosna. :))
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
elephant0r je napisao(la):
Uzmi tu fakin lampu, kupi 2 hladne pive, odi do najblizeg elektricara, daj mu pive, vrati se kuci sa spojenom lampom, mirna bosna. :))

a da znam nekog elektricara koji nije prijatelj od starog, vec bi to bio napravio... a ovako, jbg.
 

pavel

Aktivan Član
13.01.2008
58
2
0
40
i ja imam taj problem, spojim po shemi na prigusnici i pukne, kupim drugu i spojim po propaljivacu i opet pukne. samo moja je 250w. ni u elektri nisu mogli spojiti. pa mi dali "zdravo seljacku" prigusnicu i novu zarulju. ali sad mi ova stoji doma, neznam sta cu, a i fali mi svjetla pa bi htjeo spojiti. ajde pomoc iskusniji na forumu.

zahvaljujem
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
evo, savjetovali su mi da slikam sve pa da ce mi onda mozda netko i odgovorit.. pa sam slikao i photoshopao... slike su koma jer je slikano web kamerom. (a slike shema sa elemenata su u prvom postu ove teme...)

 

pavel

Aktivan Član
13.01.2008
58
2
0
40
novu zarulju i rabljenu prigusnicu vossloh, al ja na philipsovoj imam 4 ulaz/izlaz. moja je HPS+MH
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
svjetlokv1.jpg
 
14.02.2009
7
0
0
38
Trebam pomoć pri spajanju opreme. S obzirom da sam totalni početnik u unutarnjem uzgoju i spajanju ovakve opreme zamolio bi nekog od vas profesionalaca da mi pomogne. Zbunjuje me spajanje jer su mi u dućanu rekli da mi treba silikonska ili visokonaponska žica (2,5 m2, ili 2,5 mm2 - tu sam se već zbunio!) za spajanje balasta (400W) i potpaljivača (400W). Sheme koje ste postali su jako korisne i pregledne ali mi nije jasno kakve žice se koriste između određenih spojeva... Nadam se da nije nitko već postavio ovakvo pitanje jer stvarno na netu nisam ništa uspio nać što bi mi dalo odgovor.

Oprema je:
- potpaljivač Elektrokovina 400W
- balast Elektrokovina 230V 50Hz 400W za HPS lampe
- grlo za HPS lampu
- HPS lampa Sylvaia GroLux 400W
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.