Pomoc prijatelja ; )

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

greenthomb

Aktivan Član
12.02.2008
56
0
0
39
POZDRAV GROWERI :)
evo i ja da napisem koju, s obzirom da se sticajem srecnih okolnosti izdesavase stvari zbog kojih sam na bas ovoj temi... naime svakojako seme sam bacao po saksijama koja su mi po terasi (ko ce ga znati kad tacno) i posle nekog vremena, pre par nedelja primetim da se razvila stabljicica omiljene biljke :)
dakle danas 4.3. bi trebalo da ima 6 pari listova (zajedno sa onim okruglim s pocetka) ali sam poslednji par secnuo (kao da ne raste previse u visinu- primenio znanje :) i okrugle isto- bejahu mali i skroz suvonjavi pa mi se to ucinilo ok za uraditi...
da se razumemo, nemam neke preterane ambicije i probao bih da isteram do kraja pa makar bila i DECAK-cisto da vidim kako sve to funkcionise makar je i ukucani iscupali (za sad niko nista ne sumnja :p
vreme je bilo uzasno kisovito ovde i vetrovito al s obzirom da je u zavetrini, deluje mi kao da joj se moja terasa dopada- od npr 1 do 7 dobija direktne sunceve svetlosti...
i jos par info- saksija je r=25 cm, sa svakog para preostalih listova- izbila su po 2 para listica...
eto, toliko...sad bih samo malo tips-a, kako bih mogao da izvucem maximum iz ne bas najsjajnije situacije tipa-hrana, voda, itd s obzirom da nije ni skroz outdoor ni indoor..pozz i thx :watchplant:
 

greenthomb

Aktivan Član
12.02.2008
56
0
0
39
... poenta svega sto napisah jeste sledeca:
KOJE BIH DJUBRIVO MOGAO DA JOJ DAM I KADA (PLANIRAO SAM NESTO U TECNOM STANJU, TREBALO BI DA IMA U POLJOPR. APOTEKAMA) S OBZIROM NA UZRAST I DA RASTE U SAKSIJI NA TERASI, KOLIKO DA ZALIVAM (KOLICINSKI, ZNAM DA SE SMORE LISTOVI KAD NEMA VODE- AL DA NE DODJE DO TOGA...) I KADA(KOLIKO PUTA NEDELJNO) OTPRILIKE S OBZIROM DA JE PADALA KISHA OVIH DANA PRILICNO,.. ZA POCETAK
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Isključi caps lock:)
Najbolje da pogledaš dnevnike šta drugi koriste pa da nešto izabereš,prihvatljivo i dostupno za tebe.Svakako preporuka je tekuče!
 
S

silikolor banda

Guest
ne znam koliko ti je pametno da je drzis u stanu gde zivis sa ostatkom porodice? jesi li razmisljao da je prebacis u prirodu? ti razmisli, znas najbolje kakva ti je situacija kuci. ipak ti je bezbednost na prvom mestu
 

greenthomb

Aktivan Član
12.02.2008
56
0
0
39
hvala na odgovoru, za pocetak ; )

imam neko djubrivo "Blumi" NPK 5,8-4,6-3,5, jel to radi posao? pise 1 cep na litar vode, al ne kontam koliko puta nedeljno (procitah jednom, ovde na forumu) i u kojoj kolicini treba zalivati? (nisam bio lenj, citao forum, dnevnike, ..samo zbunjen)
...i jel ok djubriti, da nije premala (5 pari listica sa po dva nova sto krecu)?
...i jos jedna stvar, a vezana je sa tvrdocom vode i zemljista i dosta komplikovanih stvari- jel bi bilo ok destilovana(trebaju mi flase- pa aj da spojim) i da smesham to pa s izvora lokalnog da se cimam- 1 od dva jedina izvora s vodom za pice u BG-u?

Ajd slobodno neke konstruktivne savete, sugestije, kritike..
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Takvo gnojivo Blumi sam i ja koristio nekoliko godina unazad. Da li je zelena boca kvadratnog oblika?(zdepasta i komaktna)
Sve biljke tretirane njime su bile jako dobro razvijene (170+cm) Samo riječi hvala imam za to gnojivo.Gnojio sam ih svake sedmice,sa dozom koja je naznačena na deklaraciji.
Ti za početak stavi manju dozu i sačekaj reakcije biljke, pa onda po potrebi smanjuj ili povećavaj.
Za vodu se ne brini mnogo, ide outdoor i česmovača(ali koja je odstojala neko vrijeme da bi hlor mogao da ispari iz nje) a još ti i ide na ruku kišnica koja je idealna i po sastavu i po ph vrijednosti.

Da li ima 5 listića kao što kažeš ili pet parova listića? Razlika je velika. Oprezno sa gnojivom.

Nadam se da sam pomogao.

Peace
 

greenthomb

Aktivan Član
12.02.2008
56
0
0
39
e bas ta mala , zdepasta i oblika kvadra :D
a listica ima kao sto i opisah 4 para a od svakog para izbija jos po 2 para(evo pogledao jos jednom :p)... btw posekao sam one male okrugle listice s pocetka jer se nesto osusise i gornji par (kao da ne ide u visinu, tako procitah ovde pa rek'o da primenim) da to nisam uradio bilo bi 6 parova...

THX na pomoci, sad cu da primenim pa cu da podelim impresije : )
 

greenthomb

Aktivan Član
12.02.2008
56
0
0
39
...e da, znam da smaram al jbg- na toliku biljchicu koliko da zalijem (kolicinski) otprilike- uzmem izmesam ko na deklaraciji i sipam lupam 2-3 dl?
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
joca amsterdam je napisao(la):
ja mislim da je ok ak staviš jedan čep na pola litre vode....

Ne nikako jedan čep na pola litre ako na uputstvu piše na jednu litru!!! Šta pričaš ti čovječe? Hoćeš da mu izgori?
Tako nisi ni malo smanjio dozu, čak šta više učinio si koncentraciju hemije jačemo i tim rizičnijom za zalijevanje.

Stavi za početak 1 čep na 2,5L vode ili 1/3 čepa na 1L. To bi trebalo biti dovoljno, za tako malenu biljku.
Zaljevaš tako, da čitava površina zemlje u saksiji bude vlažna dok ne procuri kroz otvore na dnu. Najbolje ti je u nekoliko navrata sipati po manju količinu.

Ne slušaj ove što trabunjaju!


Peace
 

greenthomb

Aktivan Član
12.02.2008
56
0
0
39
http://yfrog.com/fvfotografija110j

e eto mene opet...ovako je to izgledalo kao prema gore pomenutom opisu otprilike otprilike proslog ponedeljka (7.6.) pre pocetka zalivanja sa pomenutim djubrivom...
sad je prema savetima odozgo zalivam 1x nedeljno i danas to izgleda otprilike ovako

http://yfrog.com/3uslika0064j

jel imate ideju sta bi moglo biti to (sorta i sl) ili u pogledu sativa/indica?jel postoji neki nacin da se vidi kog je pola? da li da je i dalje rezem- kao sto je pisano u postovima koji se odnose na to (jer bleji mi na terasi pa bih da bude koliko-toliko diskretna)? uopste bacite kakvu impresiju vezano za fotkice i bilo kakav savet je vise nego dobrodosao...
ZHIVELI :)
 

greenthomb

Aktivan Član
12.02.2008
56
0
0
39
...i koliko bi- na osnovu fotke i cinjenice da je u saksiji od 7l, obrezana jednom, trebalo da poraste pod uslovom da je sve ok?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
A ko če ga znati:)
Pa bitno da je paziš i da daš sve od sebe ra rodi punim kapacitetom ili koliko može,s obzira na uvjete...
Bolje ne pričati tj. nagađati o brojevima,mazi,pazi,izvještavaj:)
 

greenthomb

Aktivan Član
12.02.2008
56
0
0
39
UPOMOC!
u subotu sam sipao rastvor( tecno djubrivo i voda) a u nedelju ceo dan biljka 'smorena'- opustila lisce donji listovi poceli da zhute i tako ceo dan...juce je zalio destilovanom vodom ujutro i kroz sat vremena listovi se podigli i deluje mi ok a oni donji listovi su zuti i kontam da ce se osusiti...

sta bi moglo da bude to? aj pusicu i neku fotku cim budem mog'o
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Mislim da si odgovorio sam sebi-rastvor!!!
Šta,kako,koja doza?Bezze bez slike tražiti uopče pomoć...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa nije to baš stradalo toliko.pripazi na hranu,nemoj često,tj. informiraj se malo o onom šta koristiš i nebi trebalo biti problema.
Primilo se to fino samo izbjegavaj bilo kakve šokove sad kad si na pola puta:)
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
ako se ne popravi kroz par dana,obavezno napravi flashing...
vjeruj mi,meni je 2 puta spasio biljke...
samo ako ti je drenaza dobra.nemoj se zeznut ko ja prvi put.
napravio flashing i onda im super bilo,dok se zemlja nije slegla a voda nije iscurila.