Pomoc/savet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.08.2019
1
2
3
27
Pozdrav svima,
Naime sve je pocelo sa tegobama u grudima, otezanim disanjem i malaksavoscu. Zbog ovih simptoma obratio sam se lekaru koji mi je prepisao doksiciklin i uputio na testove krvi i urina. Nalazi su bili odlicni, pritisak takodje ali ja se nisam osecao dobro. Iz tog razloga poslat sam u bolnicu na ekg gde su nalazi opet bili odlicni ali mi je prepisana nova terepija sa hemomicinom i brufenom i naznakom na mirovanje, nekonzumiranje alkohola i drugih vidova zabave. Sve se to desavalo nedelju dana pre letovanja i vec tada je krenula da se javlja zabrinutost hocu li uopste biti u stanju da idem na isto. Zato sam resio 15.07. da se opustim sa drugom. Pre toga nisam pusio bar pola godine i bogami sam se prepusio. Ceo sledeci dan sam bio zabunjen i jedva funkcionisao na poslu. 17.07. Kada sam se probudio iz popodnevne dremke imao sam neverovatnu vrtoglavicu toliku da sam jedva stojao. Od tada imam simptome odsutnosti, anksioznosti, vrtoglavice, promene raspolozenja, manjak koncentracije... Celo letovanje sam tako pregurao uz konstantno pijancenje i duvanje da bi danas otisao lekaru i dobio uput psihijatru. Da li postoji mogucnost da sam poludeo ili je sve ovo jedan dugacak bad trip. Maksimalno sam iparanoisan i ne znam sta da ocekujem. Hvala unapred za bilo kakav savet.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and likfrik

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
obratio sam se lekaru koji mi je prepisao doksiciklin i uputio na testove krvi i urina.
koji genije, pa gde se rade testovi krvi i urina ako rokas jake antibiotike. po pravilu idu prvo analize pa antibiotici ako ima razloga
ali mi je prepisana nova terepija sa hemomicinom
ma jesi ti njih pitao zasto te pune antibioticima ako su nalazi bili odlicni. kog kurtz* uzimati doksiciklin il hemomicin ako nema upalnog proces
Da li postoji mogucnost da sam poludeo
jok, trebalo bi da razmislis sta te zapravo muci i uzrokuje to pojacano anksiozno stanje. sad ti treba jos samo psihijatar da te napuni nekim sedativima i da ceka da sve samo od sebe prodje. ne trebaju tu lekovi nego volja da se rese problemi koje prethodno treba prepoznati. obzirom na nick, rekao bih da imas 22~23 godine, dovoljno si mlad da to mozes resiti pod uslovom da hoces. dakle, razmisli malo o zivotu, o tome sta hoces i sta te realno muci, koji ti problemi izgledaju neresivo i sl. popricaj sa prijateljima, svi smo imali slicne epizode, nije to nista neobicno. naravno, ako si u kurtz* nije pametno bas ubijati se od vutre i alkohola. to nista ne resava nego samo odlaze, a vutra dodatno jos pojacava emocionalno stanje u kom si pa ne cinis sebi bas dobro preteranom duvkom. srecno dalje i ne gutaj sve te hemije koje ti prepisu a da nema jasnog razloga za to
 
22.10.2017
23
41
13
25
Uradi ultra zvuk srca i pluca, ako je EKG bio odlican ne mora da znaci da time nije srce. Time da zalistak moze biti ostecen, ili cak imas anginu pektoris nestabilnu. Ali ne mora da znaci pa nemoj paranoja da te udara dok ne uradis ultra zvuk. Psiha potice i od tela, ako je telo nezdravo nece ni psiha biti zdrava time ne znam kakav si sa ishranom ali unosi dovoljno nutricija i time ce da ti skoci energija kao i koncentracija. Eh sad u slucaju da je sve ovo dobro sto sam napisao mozda patis od neke psihoze a psihoza+trava nije dobra kombinacija time da se trava u tom smislu ponasa kao okidac za psihozu. Ali isto nemoj da se paranoises ovo sto sam rekao jer nije mi razlog da te razuverim od duvanja vec da ti dam dobronameran savet. Kao sto je rekao PowerSeed porazmisli sta te realno muci i svi smo imali slicne epizode, time ne mora da te brine ta anksioznost vec porazmisli odakle ta fobija pocinje i resicee se.

Nisi poludeo definitivno, tako da ne sekiraj se oko toga. Znaci da skratim: ultra zvuk srca i pluca, bolja ishrana i zivot (zaobidji alkohol btw i smanji travu ili koristi manje doze), i ovo poslednje definitivno odi kod psihijatra (proverenog) i konsultuj se sa njim kako se osecas i ako ti isti psihijatar postavi dijagnozu i lekove ti daje odma onda kazi da neces da se izboris time na taj nacin jer svi znamo kako ide taj mracni zacarani krug sa psihijatrijskim lekovima tako da srecno u zivotu ti zelim i ja sam patio od nekog manjka koncentracije i borio sam se sa njom i jedini nacin koji sam je pobedio jeste zdrava ishrana i teretana. Pa sada i duvam i treniram i sve i lepo je u zivotu kad znas da imas energije za takve stvari. Pozdrav