Pomoc!! Savila se biljka a tek je nikla !?!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.03.2012
3
0
0
47
Kao sto rekoh, biljka se savila a nikla je pre par dana!?! Dve sam zasadio u isto vreme, jedna je ok a druga se danas savila. Ne znam zbog cega. :sad2:

020420123000.jpg
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Pozdrav i dobrodošao, malo ti je loša slika ili mi se čini da je i požutila, možda si je plitko posadio. Ispravi je lagano i napuni posudu sa zemljom skoro do prvih listova.
Posuda ti nebi smjela biti prozirna, nesmije svetlo do korjena, obloži je nečim da korjen nedobiva svijetlo. Sretno dalje :)

edit: power tipkamo u isto vrijeme :)
 
29.03.2012
3
0
0
47
PowerSeed: Probacu sa vise svetlosti

matia: Hvala na dobrodoslici, nije pozutela samo se nakrivila (los snimak). Probacu i ovo...

Blade: Ne zivi u blatu, pre toga sam zalio malo pa mozda deluje


Samo jos neko pitanje:
Na koliko treba zalivati kada su biljke u ovom stadijumu rasta?
Kada se sadi jer klica treba da ide u zemlju tj na dole ili na gore prema povrsini? Procitao sam na par mesta razlicito pa da proverim zbunilo me.


Hvala na odgovorima, javicu sta je bilo
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
DEEW je napisao(la):
PowerSeed: Probacu sa vise svetlosti

matia: Hvala na dobrodoslici, nije pozutela samo se nakrivila (los snimak). Probacu i ovo...

Blade: Ne zivi u blatu, pre toga sam zalio malo pa mozda deluje


Samo jos neko pitanje:
Na koliko treba zalivati kada su biljke u ovom stadijumu rasta?
Kada se sadi jer klica treba da ide u zemlju tj na dole ili na gore prema povrsini? Procitao sam na par mesta razlicito pa da proverim zbunilo me.


Hvala na odgovorima, javicu sta je bilo

vec su se poprilicno izdužile-fali svjetla
poslušaj savjet matije
ako si prvi put zalio kako treba i zemlja upila što je mogla ne luduj više sa vodom,vidjet ceš po zemlji izvanka i iznutra,poslje postepeno i lagano
klica ide prema dole
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
DEEW je napisao(la):
Probacu sa vise svetlosti

Kada se sadi jer klica treba da ide u zemlju tj na dole ili na gore prema povrsini? Procitao sam na par mesta razlicito pa da proverim zbunilo me.
Kako češ točno provati više svijetlosti?
Gdje si pročitao na par mjesta različito da se obrišu zbunjoze več jednom? Inače klica je pametnija od nas jer je još u suradnji s prirodom pa zna i sam gdje da ide.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
tako malu biljkicu nemoras poljevati barem 5 do 7 dana ...i nemoj previse vode da plivaju ...jesu ti izbusene te plastike od dolje da iscuri visak vode ...mal je krojen i netreba mu puno vode i ako puno poljevas bit ce samo blato na dnu plastike....evo ti mali tip ...uzmi jos jednu taku plastiku i napuni je zemljom i kad mislis poljevati digni njega frisko polovenog i onda probaj podici onoga sa biljkicom... po tezini ces moci ocijeniti da li je potrebno poljevati ili ne ...sretno s njima :)
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
DEEW je napisao(la):
Samo jos neko pitanje:
Na koliko treba zalivati kada su biljke u ovom stadijumu rasta?

Sto se zalivanja tiče,ja sam napravio istu stvar kao kod rasada paradajza i pokazalo se kao uspešno.Prokljijalo seme sam stavio u saksije kojima je dno šuplje na par mesta ,kao ove na slici.Saksije sam stavio u pleh ,poput ovoga.Ne zalivam direktno u saksije nego sipam vodu u pleh,zemlja vuče vlagu od dole koliko treba,stalno je pomalo vlažna,povremeno dolivam malo vode i to je to.U plehu ima po pola cm vode stalno.

Ne razmisljam jesam li puno ili malo zalio,zemlja uzima koliko treba.

Paradajz mi je uvek dobar,zašto ne bi bila i "biljka"...

Pozdrav
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
nisam upoznat sa uzgojem paradajza, ali voda stajanjem mijenja Ph vrijednost koja je bitna pri uzgoju naše biljke tako da se to ne preporuča..
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
gbyte je napisao(la):
nisam upoznat sa uzgojem paradajza, ali voda stajanjem mijenja Ph vrijednost koja je bitna pri uzgoju naše biljke tako da se to ne preporuča..

Voda ne stoji...Zemlja je upija ko sundjer,povremeno dolivas svezu...PH vrednost,hm? Vidi,ja to kontam ovako.Za unutrasnje uzgajanje,OK,treba paziti na sve...

Za uzgajanje napolju...?Dolivao sam česmušu,biljke samo što se ne smeju kako im je dobro...Već su presadjene,van saksija su,pokisnu povremeno...Kakvu PH ima kiša?!

Mada,to što sam naveo iznad,to je moj način,naveo sam ga kao primer,a svako ima pravo na svoje mišljenje i način na koji će nešto da radi,pozdrav
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
Ph kiše je oko 6 ali to nije bitno..cilj je u tome da ne radiš blato a to se najlakše postiže zalijevanjem odozgo..ja osobno nakon zalijevanja bacam vodu koja se iscijedila dolje u tanjurić..govorim o indooru, naravno da nećeš vani stajat s kišobranom iznad biljke ako kiša slučajno pada dva dana u komadu..
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
gbyte je napisao(la):
Ph kiše je oko 6 ali to nije bitno..cilj je u tome da ne radiš blato a to se najlakše postiže zalijevanjem odozgo..ja osobno nakon zalijevanja bacam vodu koja se iscijedila dolje u tanjurić..govorim o indooru, naravno da nećeš vani stajat s kišobranom iznad biljke ako kiša slučajno pada dva dana u komadu..

A ja govorim o vanjskom uzgajanju...Niko nije pominjao kisobran...Cini mi se da smo ti i ja poceli da presipamo iz šupljeg u prazno sa ovim ko kako zaliva...

Bitno je da nam biljke porastu i procvetaju...

Ajd,uzdravlje...
 
29.03.2012
3
0
0
47
Nisam stigao pre da se javim jbg...

Greenpower1: Kada sam rekao da cu probati sa vise svetlosti mislio sam na to da je stavim napolju gde ce imati stalnu suncevu svetlost, posto je meni stojala na polici pored prozora. A sto se tice toga gde sam procitao razlicite stvari evo, razlikuje se napisano na sajtu i na forumu.

Evo linkova:

Ovde pise "PAZITE DA KLICA (TO BELO) BUDE NA VRHU" i "VAŽNO je da JE UVEK ŠILJASTI DEO SEMENA NA VRHU(mesto gde treba da izbije klica)"
Vutra Organizacija | Marihuana i Priroda.

A ovde pise u prvom postu "Kada budete stavljali proklijalo seme u zemlju radite to veoma pazljivo i uvek onaj deo sto je izasao iz semenke (to je koren buduce biljke)ide na dole nikada na gore(Sl.5)"
https://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/877-klijanje-rast-u-casi-presadjivanje.html

Creative: Izbusene su plastike odozdo, thx za savet.

Inace biljke sam stavio napolju na svetlost i ovu sam uspravio i dodao zemlju, produzila je da raste i sve je ok. Nadam se da ce tako i ostati.
Hvala Matia, Powerseed i svima ostalima da ne nabrajam sto ste se javili. :)))