POMOC,SAVJET? prvi groow.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.04.2013
34
35
18
34
prvi mi je groow, nzm je li ovo normalno i je li ok al mi je cudno jer mi je druga biljkica super sa listovima,prave kao strijela a ova mi je olabavljena.. ali mislim da je saksija bila premala pa sam je danas u ovu kafenu veliku prebacio.. vase misljenje???savjet?pomoc?
evo je ta koja je 'olabavljena'

a evo je ova druga

a evo obje :D

e sad uzgred,valjalo bi mi vase misljenje da li fino izgledaju? sta bi trebalo jos uraditi i tako to? imam 5 cfl,4 bijele, i jedna crvenog spektra..planiram brzih dana za cvjetanje hps da uzmem.. imam 2 venti pc 12 v, jedan da izduvava , drugi uduvava...box mi je sirine 33, 57 i dubine 70 cm... pa eto.. vase misljenje , savjeti kritike, sve je dobrodoslo.. novi sam pa ne zamjerite sto! Bog s vama :D
 
30.04.2013
34
35
18
34
a ova mala u sredinu je 10 dana stara i odlicno napreduje ja mislim... skrpio sam box za dz..sve sam ovo imao i isklepao...
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Mislim da ih malo previse zaljevas,iako su deblje stabljike izgledaju slabo,treba ti jedan kucni mali ventilator da puse direkt u njih da imitiras vanjski vjetar te ih na taj nacin ojacas.
Nisi naveo koja je zemlja to bi nam svima puno pomoglo da mi tebi mozemo pomoc.
Da li odrzavas ph vode pogodnim za zaljevanje biljaka ili ga jos nisi ni izmjerio,to su sve faktori koji utjecu na cjeli zivotni ciklus biljke,posto si pocetnik jos si i super doguro.
Moj savjet ti je da ubacis ventilator da ih malo roka,kad se osusi zemlja do kraja zalij biljke i pognoji odma ako imas neko gnojivo sa vecim postotkom dusika,nije da im fali dusik ali uskoro i hoce ako ih nisi nijednom nahranio.
Mozes se odlucit za Plantelu list za vegetaciju i Plantelu cvijet za cvijetanje,ako si dobar sa parama onda mozes kupit cjeli arsenal kao sto su General Hydrophonic,Hessi,Advance nutrient gnojiva i druga.
Neka su kemiska neka organska,zavisi sta zelis radit sa svojim biljkama.
Svakako kad budes gnojio daj pola doze gnojiva jer ni ti a ni biljke nisu jos spremne da ides na extremne doze kao sto su duple i sl.
Dobro bi ti doslo da ih istreniras jer na ovaj nacin nisu bas prepredobro vegetirale pa neces mozda ni dobit prevelik urod ako ti je to isto jedan od faktora koje zelis ostvarit.Stoga uzmi skare,steriliziraj ih i osjeci vrh biljke i na mjestu gdje si odsjekao narast ce ti 2 vrha,ako ne zelis priredi toliko velik stres mozes ih i LSTiat a imas i mnoge druge tehnike.
Sve ti je tu na forumu,samo citaj citaj i dok se ne slomije nemoj prestat citat i pamtisto citas,to se zove ucenje.U ovom hobiju nikad neces uspit sve naucit jer ima previse toga zato ti preporucam da krenes dosta i citat.
Znaci reci nam koju zemlju koristis,koji HPS kupujes,za koliko ides sa cvijetanjem a za stvari koje te zanimaju slobodno pitaj,ovdje ima svakakvih znalaca koji ce ti rado pomoc.
I da pripazi sa tom aluminiskom folijom ako si je okrenio na vanjsku stranu da reflektira svijetlo moze ti spalit biljku(hot spot),jedna tocka na foliji se zagrije od lampi i toplina se preusmjeri na biljku i evo opekotine.
Nadam se skorasnjem updateu.
 
30.04.2013
34
35
18
34
Sem,hvala :D tri su tu,napisao sam ispod za trecu,deset dana stara :) al moja greska sto sam napisao da su dvije na slici :D
smoke izgleda da je problem bio u saksiji :) imaju ludacko korjenje mamu im :D presadio sam je i jutros se sva uzdigla kao luda :D okinuo sam joj vrhic... to cu i ovoj drugoj da uradim.. a s obzirom da nije ogroman box ovaj ventilator sto puva unutra je dovoljno jak i bas se biljke 'njisu' dok radi. A zet mi danas donosi tecno gnojivo, posto ima poljoprivrednu apoteku, a zna svu moju pricu,pa ce mi donijeti najbolje nesto za to,tako da ne sumnjam u njega :)
Zemlja mi je FLORAFIN ph 6,0-6,8 ..
Zelim fin urod, da mi godina na faxu bude vrh :D
Svo iskustvo mi je ovaj forum tako da ,savjetujte,kritikujte koliko god mozete jer ce mi to koristiti.
e moram sad da procitam o ovom lst-u, je l korisno to koliko?
A kupicu hpsa dva od 150w ja mislim da ima u ovu prodavnicu blizu mene, uglavnom kupio bih 2 hps-a osrednja neka jer nije to ogroman box.
E sad, volio bih da mi ti kazes ovako odokativno koliko da ih jos drzim na vegu? posto vrhove sam makao juce i danas cu ovoj drugoj..
E sto se tice folije,matirana je strana bratori, to sam procitao pa sam nju okrenuo da ne bi bilo hot spota, a kupicu onu za auta brzih dana..
Hvala ti puno i oprostite ljudi ako dosadjujem :)
 
30.04.2013
34
35
18
34
pa u sobu mi je sve to al soba je pod kljuc..otac u inostranstvo,brata boli tuki, keva svoj biznis vodi, ne izlazi na sprat dje su sobe i banja mi je :D
znaci jos mjesec dana ili? jer vec stoje neke 2, 2 i po nedelje...nego su me zajebavale saksije, imaju korjenje preveliko jeb'o te :)
PA sam ih sad pospremio u ove velike i necu ih dirati.. okinuli se vrhovi, a ova mala u sredinu jos 2 para nikla ovo jutro, pici kao luda a ne ide u duzinu, znaci svjetlo joj je ok..al kad hps stigne bice ludilo
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa u kolike saksije si presadio, ako su saksije male nema svrhe duga vegetacija, sto vise litara, sto bolje zemlja i sto bolje rasveta, to bolja cela prica
 
30.04.2013
34
35
18
34
pa vidis na slici ovu kafenu saksiju? Bas ne znam kolika je .. oko 15l ja mislim, dosta je to?
pa bile su male i zato je ona oslabila onako, i vidis cim je prebacih skoci kao luda
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
tja,ako uspe da ih nakači oba-super-lumena nikad dosta....ali temperatura će biti "all hell brakes loose"....možda je mislio na dva HPS od 75w :D
što je svakako bolje nego jedan od 150w-u smislu ukrštanja zraka,i pojačane luminaže....either way,biće gusto..


EDIT-my bad,sd tek vidim-2 od 150w -nema šanse da stanu tu....a i nema te ventilacije koja će ohladiti to,čak i da ih zguziš..
 
30.04.2013
34
35
18
34
znaci manje neke hps da uzmem a? pa dobro, uzecu taj jedan od 70 w? ocu li micati ove cfl sto imam il da ostanu sa hps-om?? a jebi ga ljudi, nemam iskustvam,zato trazim pomoc od vas,svo iskustvo mi je ovaj forum :D
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
ukratko,ljudi ti sugeriraju da staviš onoliko lampi koliko ti to uvjeti i mogučnosti dozvoljavaju....znači ako češ taj jedan HPS od 70w ostavi i CFL ukoliko ti uvjeti dozvoljavaju znači temp je glavna...zato ako nisu visoke stavi i CFL
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Ja bih ubacio 100w HPS i 2CFLke plavog spektra naravno ako finansije dozvoljavaju a pogotvu temperatura.... Ali mislim da bi kupaonski malo jaci vent (od 130 m3 pa na dalje) rjesio problem. Naravno ubacis jos jedan-dva pc venta unutra da mijesaju zrak i odlicno.

Mada CFL i ne moras ubacivat, ali ako mozes, ne moze skodit sigurno.
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Stavi jedan HPS od 100 do 150w a ni sa 70w neces pozalit,inace kad ja vegetiram biljke indoor vega traje tocno 28 dana kod mene.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Dzej je napisao(la):
pa vidis na slici ovu kafenu saksiju? Bas ne znam kolika je .. oko 15l ja mislim, dosta je to?
pa bile su male i zato je ona oslabila onako, i vidis cim je prebacih skoci kao luda
15L je dosta, ali ta saksija braon boje ako na nju mislis nema 15L, pre ce biti 5~7
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
30.04.2013
34
35
18
34
Meni je soba prehladna i ljeti... i evo sad na ovih 5 cfl mi je temp 20 stepeni..jer je izolacija uradjena i uvijek je hladna..a kad uzmem hps dodacu jos jedan ventilator..
Sto se tice finansija nisam prejak, al to kod nas nije skupo... hps od 70w je 5,30 eura...
Pa drzacu jos nedelju dana na vege.. pa nek pici cvetanje onda...
 
30.04.2013
34
35
18
34
My name is... Sem je napisao(la):
15L je dosta, ali ta saksija braon boje ako na nju mislis nema 15L, pre ce biti 5~7
al duboka je puno brate... ima 10l ja mislim

Samo ne znam kako cu povezati hps sa prigusnicom i ono, slab sam elektricar, a cuo sam da bez prigusnice ne moze???
sad mi je stiglo i neorgansko tecno djubrivo..posle cu ispisati kakvo je i sta da mi kazete valja li

evo je ona sto je 'visila'

a evo ga djubrivo ovo
ovako pise.. neorgansko,slozeno tecno djubrivo sa mikroelementima
ali je ovo za vege,pa kad krene za cvetanje dolazi mi za cvetanje djubrivo.. nzm valja li ovo ljudi???
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nemoj pisati post za postom koristi opciju Editiraj, dole desno je imas u svakom tvom postu...
nemoj da mislis koliko je litara nego izmeri koji je precnik i visina pa cemo znati
fotka mora biti jasna/cista da bi videli sta pise na toj bocici djubriva, ja nista ne vidim
dobro fokusiraj i izostri pa stavi u vecoj rezoluciji, il cekaj da neko prepozna ko je to eventualno koristio
 
30.04.2013
34
35
18
34
e jebi ga,izvini... da znam za ubuduce...
idem sad da izmjerim...
a djubrivo je WUXAL super
Azor 8%
Fosfor 8%
Kalijum 6%
i ima ostalih sastojaka znatno manjih nekih... je li ok ovo?
saksija je sirine 25 cm a dubine 20