Pomoc!! Treba mi informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.09.2015
4
0
1
31
Ja i drug smo uhapseni pre pola meseca otp za sumnju uzgoja marihuane. Nisu imali nikakve dokaze,nista nismo imali kod nas. Da smo cutali pustili bi nas posle 4 sata. Ali drug je u jednom trenutku reko da je zasadio 4 biljke jer su ga napinjali foricom znamo mi sve treba nam potvrdis samo. A nista nisu znali. i mene su pustili ubrzo, njega su zadrzali celu noc kod istraznog pa je prebacen na 30 dana pritvora do sudjenja. On nikad nije hapsen,osudjivan, nema krivicni dosije,nije se opirao hapsenju i sam je priznao sve. Slucaj je bio na nizi sud i rekli su nam da ce da dobije uslovno i novcanu kazn posle 30 dana i to je to. On je sadio zbog lisca koje je hteo da koristi kao lek za pluca i kicmu. Ali oni cekaju sad analize tih biljki iz Nisa i posle toga donose presudu. One jos nisu stigle ali advokat je reko njegovim roditeljima da ce ipak mozda da ode na visi sud i da dobije 3 god. Meni to sad nema smisla. Kako da se zavede da je njemu to trebalo u medicinske svrhe? Jel oni traze THC tim analizama i mogu li oni to tek tako da prebace na visi sud iako je proces gotovo zavrsen na nizem?? nek mi neko pojasni molim vas. poludeo sam nznm sta se desava, a niko ne zna nista konkretno
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Uuuu. Pa kako 30 dana pritvora zbog 4 biljke. Nekako mi to zvuči pretjerana reakcije policije na nekog tko nikad nije kaznjavan....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
prica je malo nejasna plus ne znam sto ti ludis zbog drugog koji je sam sebe ugrobario. uz to prvi put cujem da neko dobije 30 dana pritvora zbog uzgoja, tesko da to tako moze. kazes "nisu imali nikakve dokaze" a onda su biljke poslate na analizu. ako idu na analizu naravno da gledaju % thc-a. sto se tice zavodjenja u medicinske svrhe, mora da ima medicinski dosije/karton sa bar nekim podacima o problematici koju je hteo da leci, mada prvi put cujem da neko sadi zbog lisca, i da se liscem lece pluca i kicma
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica
16.09.2015
4
0
1
31
Ludim zato sto mi je najbolji drug za pocetak, a iako je to on zasadio cuvao, zalivao osecam se povezan s tim jer je preko mog druga zavrsio seme. I niko ne bi saznao za to od policje ali znao je jos jedan lik za sve to za kog sam 90% siguran da je prijavio polic. Gle, nisu imali nikakve dokaze za njegovo hapsenje odmah. nismo imali nista kod sebe. Ali nakon sto im je on priznao da je sadio oni us ga naterali da ih odvede tamo i pokupili su te biljke, koje su inace pored reke u divljini. A nisam siguran ni sam, ali istrazivao je i nasao da moze da mrvi lisce dodaje jos neke stvari i pije to, pomaze kod teskog bronhitisa


* * *
ne treba citat kada odgovaras odmah nakon posta
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ok, nek bude. al kako 30 dana pritvora, to se nikako ne uklapa. s druge strane, koliko god da ti je dobar drug, kako kazes on je sam priznao. sta sad ti mozes vise, nek nadje pravog advokata i istera to najbolje sto advokat moze, niko drugi mu pomoci ne moze. a da li je treci druker, to nije problem foruma. generalno, na forumu je pravilo da pises u prvom licu jednine, ne spominjes ekipu, i ne kukas ili trazis pomoc sem ako tebi licno nije potrebna. ako mislis da mu forum moze pomoci savetuj mu da se uclani pa nek objasni situaciju, mada sem advokata ne vidim nacin da mu bilo ko ikako pomogne
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fahro420 and Rope73
16.09.2015
4
0
1
31
Ok, izvninjavam se ali trazio sam bilo koji sajt gde mogu da dodjem do informacije, sad sam napravio nalog i nemam pojma kako vi ovde funkcionisete. Nznm ni sam kako i zasto procedura ide kako ide. Isli smo kod jednog sudije koji je kucni prijatelj i rekao nam je da posto je na nizi sud, nece biti velikih problema, 30 dana zatv da ga naplase da ne pravi istu gresku opet i mozda novcana kazna. ali sad ako ode na visi sud(sto mi nema smisla jer to da je trebalo da ode na visi otislo bi odmah al ajde) dobice 3 ili vise godina. On ima advokata koji mu je drzava dodelila i on je reko da nema razloga da ga menjaju jer nece biti problema,pustice ga 18 ili 21. i to se nije menjalo pola meseca dok im juce nije reko da ce mozda ode na visi. nema bas nekog smisla. nznm da li oni mute nesto da izvuku sto vise pare ili je sistem stvarno tolko neorganizovan i besmislen
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Za gram-dva dobijes novcanu kaznu 50.000-100.000.Za 4 biljke koje ce oni da izmere preko 2 kile (jer mere sa sve stabljikom i korenom sveze,pajseri).
Vec odavno cvetaju tako da je thc negde na polovini sto se vestacenje tice i tu je u kanalu, bilo je dozvoljeno do 3%...
Sada svi dobijaju 3 godine minimum za malo vece kolicine,takva je direktiva stigla, istrazni su puni takvih klinaca mladih,a i na odsluzenju je slicna prica.
Prvo nek iskoristi sve pravne lekove, pa kad bude piso zalbu na apelaciji mogu da pobiju presudu i vrate na ponovno sudjenje ili da preinace presudu.Ako mu je prvo delo i nije privodjen pre toga moze da se izvuce na apelaciji,ali u sudu nema sanse odma te rebnu 3dine pa se ti ladi...

Ovo ti pricam za palatu nepravde i njenu praksu, ali u nisu moze da se provuce ipak je to manja sredina, gledaj da sklopi sporazumni dogovor sa tuzilastvom i zaobidje sudjenje uz maximali uslov i da peva :) Plus troskovi sudjenja nekih 30.000 jbg to mora.
 
Poslednja izmena:

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
50
Neka mijenja advokata podhitno!!! Klijent u istraznom 30 dana radi priznavanja i otkrivanja djela ,apsolutna saradnja sa murijom i 30 dana. Za pokusaj ubistva se manje dobije istraznog.