pomoc u izboru rasvete

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.11.2007
8
0
0
54
Cao drustvo,
Evo kako stoje stvari u mom slucaju... Vutru sam posejao 1.07.07. na zastakljenoj terasi: 5 biljaka sa jednim reflektorom iznad od 200w. Drzao sam ih na 24, od skoro na 12-12h, vise-manje, obzirom da nemam tajmer. I pored savianja i skracivanja, pice u vis ko besne, pa bi dodao neko svetlo sa strane. Ako bi mi neko preporucio sijalicu sa klasicnim mavojem, a zgodnu za fazu cvetanja, bio bih mu zahvalan. Pozdrav
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
gdje bas prvi post i odma u faq pitanje hehe .....

ajde malo procesljaj forum a standardna pitanja mozes postavljat u unutrasnjem uzgoju imas temu pitaj sve sto te zanima... sto se rasvjete tice imas temu pod oprema za unutrasnji uzgoj, poz.

:lock:
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
1. Moze ti reflektor biti od 5000w ako je krivi spektar imati ces uske visoke biljke sa ogromnim razmacima izmedju internoda i gotovo nikakvog cvijeta ako i prezivi cvjetanje, sada ti treba nesto sa crvenim spektrom (natrijeve zarulje HPS)
2. Nikako ne mozes bez timera, te nase biljke ako su na nesto stvarno osjetljive onda je to fotoperiod, pogotovo sative
3. Ovo nije mjesto za tvoje pitanje
4. Koristi pretragu, citaj po forumu, sva tvoja pitanja su odgovorena (glupo je sad da ti ja trazim, mozes i sam, i jos ces nauciti kako se koristiti sa forumom)
5. Ako ikako moze, slike bi puno pomogle da vidimo o cemu se tu radi (mada je ocito)
6. koji ***** ja uopce ovo pisem, kad ide u groblje za sat vremena... ajde barem da imas do tada procitati odgovor

Pozdrav i sretno! :)
 
07.11.2007
8
0
0
54
Da sam pun kesa verovatno mi ne bi trebala pomoc, vec bih kupio neki all in one kit, ali ja sam pitao za jednu j....u sijalicu sa klasicnim grlom za fazu cvetanja, ako postoji?
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Sad bi te najradje poslao u k..... kad si takav gotovan i ne mozes kliknuti na prokleti SEARCH ali evo, dosadno mi je...
Ako pod klasicnim navojem mislis na E27 postoji puno HPS zarulja, ali ne znam sto ti znaci taj navoj kad opet moras kupovati prigusnicu i propaljivac. Ima rjesenja sa envirolite zaruljama pa moze direkt u mrezu bez prigusnice ali one su u pravilu skuplje nego HPS komplet (zarulja, grlo, prigusnica, propaljivac, kabeli).
Isto tako, savjetujem ti da kupis sam opremu, u nekom 'elektromaterijalu' radje nego u grow shopovima, jer ga žešće deru ljudima po džepu.
Opet napominjem, proseci po forumu, pod opremom za uzgajanje, mozes doznati sve sto ti treba.
 

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
48
od sijalica sa klasicnim navojem probaj brillux fluo e27 2U 18W pa jedno 10 do 20 kom (jedna ima oko 1100 lm) efikasnost im je oko 50lm/W i kostaju oko 120 din po komadu iliti 1,5e. alternativa fluo cev od 36w i pa bukvalno zalemis zice ili luster klemom, e sad neznam da li da ti preporucim elektronske prigusnice, ali bi trebalo probati i biti bolja solucija od klasicnih transformatorskih+upaljac, a vrlo su jeftine chini mi se 2x36W oko 300din. jedna 36w ima preko 3000lm i gledaj da budu 827 eventualno 830 boja svetla. a chini mi se da ce ti trebati od 6 pa navise. tj ukupno:prigusnice 3x300 din + neonke 6x (oko) 100 din i malo kablova oko 2000 din. za te pare mozes skoro pa uzeti HPS