Pomoc za medicinsku vrstu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.03.2009
40
0
0
39
Nije vezano za mene,ali da pitam u svakom slucaju, nece biti nikakve vece stete.
Da li neko ovde moze da me savetuje da li bi neka i koja je najbolja vrsta medicinske marihuane koja mogla biti koriscena za lecenje poremecaja i loseg rada Tiroidne(stitne) zlezde.
Naravno dzabe pitam doktora kad vas jednostavno gleda bledo oko toga , "decko jel si ti dobro" ili "ja sam ovde doktor sta ti lupas klinac". Koriscena razna lekarstva i terapije koja su napravila vise stete nego koristi.Citao sam dosta clanaka o medicinskoj upotrebi marihuane. Trazio po internetu ali nisam naisao na bas takav slucaj, ali imam neki osecaj da moze pomoci. Hvala
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Nece tebi pomoci nista osim terapije lijekovima. Ne znam povijest tvoje bolesti, jel hipotireoza (lijecenje s T4, T4+T3 ili T3) ili hipertireoza (lijecenja sa supresorima hormona stitnjace).
 
28.03.2009
40
0
0
39
Grasak99 je napisao(la):
Nece tebi pomoci nista osim terapije lijekovima. Ne znam povijest tvoje bolesti, jel hipotireoza (lijecenje s T4, T4+T3 ili T3) ili hipertireoza (lijecenja sa supresorima hormona stitnjace).

Da, moja greska, mislio sam na ublazavanje bolova. Probana su razna lekrastva i terapije lekovima ali ne pomazu, ne shvatljivo ali istinito. veci bedak je sto su promenjene nekoliko vrste lekova koje su samo pogorsale stvari. Sto se hormona tice, doktori nisu jos sigurni da li da primene takvu terapiju. Gledajuci ovo sto mi Tamich posla , cini mi se da je Blueberry najbolja za siri raspon bolova.
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
I sto je na kraju, jel hipotireoza ili hipertireoza?

Kad kazes los rad stitnjace, pretpostavljam da je nedovoljna proizvodnja hormona, stoga bi trebao piti hormone stitnjace. Ako je to u pitanju i ako ti sadasnji doktor ne dâ, zatrazi drugo misljenje, oki kod drugog specijaliste.
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
"Uradi sam"

Za one koji su gledali dokumentarac "Run from the Cure", ovdje bi trebali biti svi odgovori na pitanja o proizvodnji vlastitog ulja. Preporučam da ljudi uzgajaju vlastitu konoplju bilo u malom zatvorenom prostoru ili vani. Vlastiti uzgoj će otkloniti veliku cjenu po kojoj dileri prodaju marihuanu. Cijena marihuane može varirati od dilera do dilera, isto kao i njena kvaliteta. Za sve nove ljude u uzgoju konoplje neophodno je obrazovanje putem dobre knjige ili video materijala.


Pažnja:

Ulja koje prodaju dileri mogu imati razna onečišćenja i imati malo THC-a ili uopće ga ne imati. Iz mojeg iskustva, večinu ulja od konoplje koja su dostupna na ulici trebalo bi izbjegavati za medicinsku primjenu. Proizvedite vlastito ulje ili imajte nekoga kome možete vjerovati da proizvodi vrlo čisto, visoko kvalitetno ulje.


Koliko proizvesti i uzeti?

Obično se od 500 grama osušenih vrhova konoplje proizvede oko 60g (55 - 60 mL) visoko kvalitetnog ulja. Ta količina ulja izliječit će sve ozbiljnije tumore: prosječna osoba može konzumirati tu količinu unutar tri mjeseca. To ulje je vrlo potentno pa osoba mora početi tretman sa malim dozama. Kapljica ulja veličine pola zrna riže, dva ili tri puta na dan je dobro za početak. Poslije 4 ili 5 dana, počnite povečavati svoju dnevnu dozu vrlo postepeno. Kako vrijeme prolazi, tijelo povečava toleranciju na ulje i može se uzeti sve veća količina. U slučajevima kada je osoba u velikim bolovima, preporučam da se doza naglo poveća dok se bol ne ukloni. Visoko kvalitetno ulje zaustavit će bol i kada morfin nije djelotvoran. Ulje se može koristiti i na vanjske ozljede za zaustavljanje boli unutar par minuta.


Da li će me učiniti high?

Slijedeći predhodno opisano doziranje, mnogi ljudi mogu uzeti puni tretman i nigad ne biti high. S obzirom na marihuanu, postati "high" je šala, čak i onda ako je osoba uzela preveliku dozu ulja, efekt se brzo povuće i ne ostavlja nikakvu štetu. Nikada nitko nije umro zbog korištenja lijeka od marihuane.


Da li ću postati ovisan?

Ulje od konoplje ne prouzrokuje da vaše tijelo žudi za još. Ulje ne prouzrokuje ovisnost, bezopasno je i efikasno u praktički svim medicinskim stanjima.


Je li to isto što i ulje od sjemena konoplje?

NE! Ovo je ulje od konoplje, izrađeno od vrhova i malih listova biljke konoplje. To je osnovno ulje te biljke. Trgovine zdrave hrane prodaju ulje napravljeno od sjemenja konoplje koje se često krivo poistovječuje sa uljem od konoplje. Premda je ulje od sjemenja konoplje vrlo korisno, ono ne sadrži dovoljno THC-a da bi imalo bilo kakav efekt na rak ili druge ozbiljnije bolesti.


Je li konoplja i marihuana isto?

Riječ marihuana je jedna od preko 400 slengova koje se koriste diljem svijeta za jednu te istu biljku - konoplju.


Jesu li sve vrste konoplje iste?

Kada kupujete ili uzgajate konoplju, nabavite vrstu koja proizvodi što veći postotak THC-a. Da biste dali energiju nekome tko pati od depresije, preporučam neku dobru sortu Sative. Za većinu ostalih medicinskih stanja, preporučam da se koriste Indica sorte. Indica sorte opuštaju ljude i daju im više odmora i sna.


Kako da koristim ulje?

Visoko kvalitetno ulje može se konzumirati isparivanjem, jedenjem ili koristiti izvana. Dodajte ulje u kreme kod korištenja izvana.


Gdje mogu dobiti informacije o izradi ulja?

Postupak je opisan u dokumentarcu "Run From The Cure". Postupak u dokumentarcu se može opisati kao grub, ali ulje koje je tako proizvedeno izliječit će rak. Ovaj lijek bi trebao biti proizveden u kontroliranom okružju, koristeči opremu za destilaciju. Večina ljudi ne razumije destilaciju i nema pristup potrebnoj opremi. To je razlog zašto je u dokumentarcu opisana jednostavnija metoda s kojom svatko može proizvesti ulje. Kao i u dokumentarcu, ponovo napominjem da ovaj proces, ako se ne radi pravilno može biti opasan i ne preuzimamo odgovornost ako se iznesene informacije pogrešno upotrijebe.



Moj postupak:


Početni materijal:

Ja obično radim sa oko 500g kvalitetnih vrhova konoplje. Vi možete koristiti i samo oko 30g. 30g će proizvesti oko 3 - 4 grama ulja. Količina proizvedenog ulja varirat će od vrste do vrste, ali sve imaju nevjerojatan efekt u liječenju.


1. Stavite potpuno osušeni biljni materijal u plastičnu posudu.

2. Natopite materijal sa otapalom kojeg koristite. Mogu se koristiti razna otapala. Osobno koristim čistu naphtha ali kanta od 170l košta oko 360€. Možete koristiti 99% izopropilni alkohol koji možete naći u lokalnim ljekarnama. Alkohol apsorbira više klorofila iz biljnog materijala nego naphtha. To prouzrokuje da ulje napravljeno uz pomoć alkohola ima tamniju boju, ali ne smanjuje potenciju ulja za neki značajniji postotak. Eter, naphtha, butan i mnoga druga otapala mogu proizvesti ulje koje je žuto ili prozirno. To čini da ulje izgleda bolje ali tamno ulje može biti jednako potentno. Ako je postupak izveden pravilno, u ulju neće biti ostatka otapala ili će ga biti vrlo malo. Konzumirao sam ulja proizvedena korištenjem raznih otapala tokom 8 godina bez štetnih posljedica. Trebat ćete oko 8 litara otapala da bi odvojili THC od pola kilograma biljnog materijala. 500ml otapala bi trebalo biti više nego dovoljno za odvajanje THC-a od 30g biljnog materijala.

3. Izgnječite biljni materijal koristeći čisti (bez kemikalija) drveni štap ili neki slični alat.

4. Dodavajte otapalo tako dugo dok biljni materijal neće biti potpuno potopnjen. Biljni materijal gnječite štapom. Dok to radite THC se odvaja od biljnog materijala u otapalo.

5. Radite taj proces oko 3 minute.

6. Prelijte mješavinu ulja/otapala bez biljnog materijala u drugu posudu. Upravo ste izvukli oko 80% THC-a iz biljnog materijala.

7. Drugo ispiranje - Ponovo dodajte otapalo u biljni materijal i gnječite još 3 minute da izvadite preostalih 20% THC-a.

8. Prelijte mješavinu ulja/otapala u posudu koja već sadrži prvu mješavinu koju ste predhodno napravili.

9. Bacite biljni materijal iz kojeg ste upravo izdvojili THC.

10. Prelijte mješavinu ulja/otapala kroz filter za kavu u čistu posudu.

11. Isparite otapalo. Primjetio sam da kuhalo za rižu vrlo dobro isparava otapalo. Ja imam kuhalo koje se može podesiti na dvije razine - jako i slabo - i može primiti preko 2l mješavine ulja/otapala.

12. Dodajte mješavinu u kuhalo do 3/4 zapremine.

Budite sigurni da se nalazite u dobro ventiliranoj prostoriji i uključite ventilator da otpuhuje pare otapala. Pare su vrlo zapaljive. Budite sigurni da se nalazite podalje od žarečih elementa, iskra, cigareta, itd. To može prouzročiti požar.

13. UKljučite kuhalo i namjestite ga da jako grije.

14. Dodavajte mješavinu u kuhalo kako se razina spušta sve dok sva mješavina ne završi u kuhalu.

15. Kada je svo otapalo gotovo isparilo dodajte par kapi vode u mješavinu. Količina vode koju ćete dodati ovisi koliko ste imali biljnog materijala na početku. Ako proizvodim ulje od pola kiligrama dobrog biljnog materijala, obično dodam oko 10 kapi vode.

16. Kada je u kuhalu ostalo oko 25mm mješavine ulja/otapala, stavite rukavice i lagano vrtite kuhalo.

17. Vrtite kuhalo dok otapalo ne ispari. Par kapi vode pomaže kod isparivanja ostatka otapala i donekle čuva ulje od prejakog zagrijavanja. Kada se otapalo ispari moje kuhalo automatski se prebacuje na niže zagrijavanje. To sprječava opasnost od prevelikog zagrijavanja ulja. Temperatura ulja nikada nebi smjela prijeći 140 C.

18. Stavite rukavice i uklonite ulje iz kuhala.

19. Oprezno prelijte ulje u manju čistu metalnu posudu.

20. Stavite tu posudu na dehidrator ili na neki uređaj koji lagano grije kao grijač za kavu. Može potrajati nekoliko sati ali će voda i otapalo ispariti iz ulja. Kada više nama nikakve aktivnosti na površini ulja, lijek je spreman za upotrebu.

21. Prelijte vruće ulje u bocu; ili kako prikazuje video - u plastičnu špricu. Spremanje ulja u špricu čini ga lakim za rukovanje.

Kada se ulje ohladi postaje kao gusta mast. Neke vrste konoplje proizvest će vrlo gusto ulje i mogli bi imati problema pri istiskanju iz šprice. Ako se to dogodi stavite špricu u toplu vodu par minuta prije upotrebe.
Za sve vas koji ćete početi koristiti ulje od konoplje kao lijek evo par jednostavnih činjenica:
Ulje će sniziti krvni tlak, i ako uzimate ljekove protiv visokog tlaka možda ćete otkriti da vam oni više nisu potrebni. Isto vrijedi i za dijabetičare.
Vidio sam da ulje od konoplje liječi dijabetičare do te razine da im inzulin više nije potreban.
Ja nisam doktor i nemam pravo govoriti ljudima što bi trebali činiti. Osobno ne prihvačam nikakvo liječenje protiv raka koje se danas koristi u službenoj medicini. Ne preporučam da se ulje od konoplje koristi zajedno sa kemoterapijom. Koji je smisao raditi vlastiti lijek ako dozvoljavate da vas službena medicina masovno truje?
Iz mog iskustva sa lijekom od konoplje, otkrio sam da većina farmaceutskih lijekova više nije potrebna kada osoba jednom počne koristiti ulje od konoplje. Čini se da kombiniranje ulja od konoplje i večine ostalih prirodnih lijekova ide vrlo dobro, ali imao sam par izvještaja ljudi koji su probali uzimati ulje zajedno sa farmaceutskim lijekovima i iskusili bol u trbuhu, itd. Svi su problemi nestali kad su ljudi prestali uzimati propisane lijekove.
Svakome tko će upotrijebiti ove informacije da pomogne voljenima želim dobrodošlicu u svijet prave medicine. Ponovo upozoravam da budete vrlo oprezni kada isparavate otapalo jer su pare vrlo zapaljive. Budite sigurni da se nalazite podalje od žarečih elementa, iskra, cigareta, itd. To može prouzročiti požar.


Želim vam sreću i zdravlje.
Topli pozdrav,
Rick Simpson.



Sta ne ljeci ovaj ljek sve od Rick Simpson nisam jos probo ali koliko sam gledo o njemu i vidio mislim da cu uskoro probati pa eto ako imas volje probati prije mene slobodno pa mi javi kako je proslo :) ima negdje i video na forumu a mislim da sam to i uzeo s foruma sva sreca senilan sam pa sam zaboravio :D
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
Flegy je napisao(la):
Ta količina ulja izliječit će sve ozbiljnije tumore: prosječna osoba može konzumirati tu količinu unutar tri mjeseca

:eek:hno:... osoba koja je to pisala ni bas pametna.... ne moš pisat takve gluposti.... ajd da je napisano može pomoci u ljecenju raka ili olaksava tu bolest.... al ovo.... daj kolko ce ljudi povjerovati u jos jedan cudotvorni ljek(je, je potvrdjeno je da ubija stanice raka) ali jos hrpetina ulja, cajeva, sokova, rakija ljeci rak.... u 1/10 slucajeva... a ne govorit to ko konzumiras to ulje i ode tumor.... sigurno super pomaze ali pouzdat se samo u to moze ubiti...
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
DirtyD je napisao(la):
:eek:hno:... osoba koja je to pisala ni bas pametna.... ne moš pisat takve gluposti.... ajd da je napisano može pomoci u ljecenju raka ili olaksava tu bolest.... al ovo.... daj kolko ce ljudi povjerovati u jos jedan cudotvorni ljek(je, je potvrdjeno je da ubija stanice raka) ali jos hrpetina ulja, cajeva, sokova, rakija ljeci rak.... u 1/10 slucajeva... a ne govorit to ko konzumiras to ulje i ode tumor.... sigurno super pomaze ali pouzdat se samo u to moze ubiti...

kada sam gledo i proucavo taj ljek mislim da moze sve izlijciti to ulje pogledaj film mozda te on uvjeri....

eto te linkove je wedran jednom postao

1/7 http://www.youtube.com/watch?v=wcwrBO7Uysg
2/7 http://www.youtube.com/watch?v=vmQB4riDj9M
3/7 http://www.youtube.com/watch?v=tk7U3qekHbg
4/7 http://www.youtube.com/watch?v=oum9y9EOO8I
5/7 http://www.youtube.com/watch?v=tuDDtMvJPQ0
6/7 http://www.youtube.com/watch?v=5suHOgP5wgA
7/7 http://www.youtube.com/watch?v=OzqkI7wbp9s
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
DirtyD je napisao(la):
:eek:hno:... osoba koja je to pisala ni bas pametna.... ne moš pisat takve gluposti.... ajd da je napisano može pomoci u ljecenju raka ili olaksava tu bolest.... al ovo.... daj kolko ce ljudi povjerovati u jos jedan cudotvorni ljek(je, je potvrdjeno je da ubija stanice raka) ali jos hrpetina ulja, cajeva, sokova, rakija ljeci rak.... u 1/10 slucajeva... a ne govorit to ko konzumiras to ulje i ode tumor.... sigurno super pomaze ali pouzdat se samo u to moze ubiti...

Znam da to zvuči kao potpuna budalaština i djetinjasto pretjerivanje kakvo bi se očekivalo na nekom sajtu posvečenom travi kao što je ovaj... ali, to ne znači da nije istina. DirtyD ja nisam još čuo da bi netko osporio da THC ulje lječi rak, netko ko je to probao na vlastitom tjelu ili na nekome koga osobno pozna. Onaj tekst o izradi ulja je prijevod sa web stranice Rick Simpsona koji je napravio dokumentarac o tome, a u kojem je izneseno da to ulje stvarno ima tu "nadnaravnu" sposobnost da izlječi rak i mnoge druge bolesti u vrlo kratkom roku. Ja osobno nemogu tvrditi da je to istina tako dugo dok neću sam potvrditi (a provjerit ću sigurno), ali ništa ne upućuje na to da nije istina (osim našeg precjenjenog "zdravog" razuma i njegovih vrhunskih zaključaka da nešto takvo nemože biti istina). A vidiš da i mnoge druge studije pokazuju da je istina da THC ima tu moć.

I koliko ja znam, nažalost u modernoj medicini ne postoji lijek za rak, osim kirurških zahvata i postupaka ubijanja tijela nadajući se da će prije tumorne stanice umrijeti nego osoba. A i većina farmaceutskih lijekova ne liječi u smislu kojem riječ "lječiti" znači, već uklanjaju simptome ili održavaju čovjekovu bolest na nekom ne kritičnom nivou da može živjeti... uostalom to je i glavna svrha farmaceutskih proizvoda da bi ih ljudi što više kupovali.
 
28.03.2009
40
0
0
39
Grasak99 je napisao(la):
I sto je na kraju, jel hipotireoza ili hipertireoza?

Kad kazes los rad stitnjace, pretpostavljam da je nedovoljna proizvodnja hormona, stoga bi trebao piti hormone stitnjace. Ako je to u pitanju i ako ti sadasnji doktor ne dâ, zatrazi drugo misljenje, oki kod drugog specijaliste.


Ne pitam ovo za mene rekao sam vec, neznam sto svi ponavaljaju kao da se odnosi na mene. Ja sam zdrav ljudi, hvala bogu da kucnem u drvo osim gluposti :b_woot:, losijeg vida i slabijeg sluha i jos nekih sitnica tu i tamo , nezalim se...:vb_kez::alien555: :facesjump:Stvar je u tome sto doktori kazu samo da je moguce da je hipotireoza. Znaci doktori ne doktor. Niko od njih ne zeli da potvrdi i preuzme odgovornost ali nebitno, pitao sam samo vase misljenje oko toga koja vrsta je najbolja za ublazavanje bolova i kakva su vasa licna iskustva sa time.

Sto se tice Flegy-jevog recepta hvala i probacu samo da skupim malo vecu kolicinu.
 
03.05.2009
17
0
0
32
ja bi napravio to ulje,pa Me zanima da li biljka treba biti indica ili sativa ili nije bitno,jer sam pročitao da je samo dobro ulje od indice........HVALA.....
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
krivo si pročitao ili je dezinformacija. svejedno je, ali se upotrebljava ulje od jednog ili drugog ovisno o bolesti koju misliš tretirati. Pogledaj dokumentarac i znat ćeš koliko i ja, a za nešto više "doktorski" ne vjerujem da ćeš dobiti savjet na ovom forumu.
 
03.05.2009
17
0
0
32
e hvala wedrane nisam krivo pročitao spominjalo se negdje samo za indicu,pogledao sam dokumentarac i ostao sam iznenađen šta ta biljka sve može da uradi,i ja sam isto pretpostavljao da mogu obje vrste,jer koliko ja znam thc ubija stanice raka,a obje biljke to imaju zar ne inače da nemaju marihuana bi bila legalna.....lol.

A ovo šta si napisao da se " upotrebljava ulje od jednog ili drugog ovisno o bolesti koju misliš tretirati"
pa zar je to važno šta nemaju i indica i sativa ljek za bolesti kao što je prikazano u dokumentarcu.....
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
ljudi, ulje konoplje svakako treba da se jede svakodnevno, to nasem telu najvise treba, deluje protiv svake upale u telu, pored svega dobrog sto jos cini za nas imunitet i zdravlje
provereno