Pomoc za pocetnika :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.08.2010
13
0
0
32
Pozdrav svim clanovima foruma i amninistraciji. Sve pohvale za sajt.
Ovako,ovo mi je prvi put da sam se odlucio za neki manji uzgoj i prvi put da sam posijao nesto.Dakle na linku su dve slicice kako izgledaju moje biljke nakon 30 dana.Nalaze se u stanu buduci da zivim sam.Sto se tice rasvjete izmjenjujem plavu neonku,jacu stednu sijalicu i rijetko suncevu svijetlost na balkonu.Mene zanima vase misljenje kako vam se cine biljke,i ono najvaznije,kako najprije do cvjetova u ovoj mojoj situaciji?
Inace,sjemenke su od jako opasne vutrice :)
Hvala unaprijed,linkovi:
http://img148.imageshack.us/img148/6582/dsc00003jp.jpg
http://img69.imageshack.us/img69/2909/dsc00004td.jpg
 
31.05.2010
19
0
0
37
polako imas do cvetanja dosta...inace ne izgledaju lose
mogao bi vec polako da pocnes da ih hranis ali posto sam i ja nov u ovome i nisam indoor sacekaj neki dr komentar
sve najbolje samo guraj
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Nekako su se previse izduzile u visinu...priblizi im te lampe na najmanju mogucu udaljenost od vrhova...da se razvijaju vise u sirinu jer tu se dobiva kolicina...

Isto tako ako ocekujes nesto kvalitetno, morati ces malo vise uloziti u rasvjetu jer je ovo ipak jako malo...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Svijetlo je loše,gotovo kao da ga nema.Ne treba njoj svijetlo da "vidi" ispred sebe ko mi...ljudi.Treba joj LUMENA,to joj je hrana za rast i još važnije-vrhove!
S ovakvim tvojim trenutnim sistemom možež se cimati pola godine i da dobiješ mizernih par grama koje spališ u 5 dana.Svijetlo treba biti približeno,kad su štedne u pitanju ili neonke na ne dalje od 15cm recimo.Neonka pomaže dok ne nikne pa do recimo 20-30cm,kasnije ne koristi jer ima svoj pravac i oblik a nemožeš je savijati okolo biljke,tako da i ono malo lumena šta daje do biljke se izgubi.Štedne raspoređuješ blizu vrhova kad krenu.Ali ni to nije to.
HPS je jedina kulturna rasvjeta za biljku koja postoji trenutno,koliko znam,i najjeftinija i najbolja kad gledaš uloženo/dobiveno.Štedne lako dostignu cijenu HPS lampe,a ne svijetle TJ, ne raste ni upola dobro,nema ni upola hedova koliko s HPS.
Na forumu imaš opširnije o rasvjeti,tipovi i vrste koje se koriste,imaš dnevnike šta su sve članovi koristili i šta koriste pa vidi šta ti odgovara.
Nema smisla sve pisati,i ovo je mnogo puta napisano,daj sebi vremena bar 5 dana i samo čitaj,sve je po kategorijama,pregledno je i najbitnije teme su prve.Moraš se odlućiti također jeli to biljka za u kući ili za vani.nemožeš kombinirati kako uhvatiš vremena,treba joj točno određen broj sati svjetla,tako i mraka kad je u pitanju unutarnji uzgoj,vegetacija 18 svjetla i 6 mraka,a kad hočeš da počne cvijetati režim joj se promjeni na 12 svijetla 12 mraka.Vani se vremenski ciklusi mjenjaju tako da priroda odradi svoje,posadiš recimo u "četvrtom" a ubereš u "desetom".
Da ne počnem spominjati kontrolu vode i mjerenje PH vrijednosti,temperatura okoline koja se preporuča,pa gnjojivo,kad i u kojim omjerima,pa kvalitetna zemlja...nikad kraja.
Sretno!
 
03.08.2010
13
0
0
32
Samo bih jos hteo pitati,dali hedovi rastu zajedno sa liscem,ili tek nakon nekog vremena niknu na listu ? Hvala :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Idzuo je napisao(la):
Samo bih jos hteo pitati,dali hedovi rastu zajedno sa liscem,ili tek nakon nekog vremena niknu na listu ? Hvala :)
:angry015:
25r30wi.gif
:ludaci_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Odin_of_Asgard

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nego...rekao si da "sutra" ideš po HPS sijalicu,jesi je nabavio?Nema je baš na svakom kantunu(čošku kuče)hehe,pa javi jeli zapelo,kakvi su planovi,znaš li što da tražiš:)
 
31.05.2010
47
3
0
40
ako sam dobro naucio sa vutre zar nije bolja sijalica Philips Master Green Pover od obicnog HPS za cvetanje naravno???
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Slovi kao najbolja,ali i sylvania grolux je i više nego dobra,i nešto jeftinija.Mislim da je sve stvar novčanika,i do onog na šta naiđeš.
 
31.05.2010
47
3
0
40
slazem se s tobom jedino sto je kod nas skoro duplo skuplja,uskoro otvaram i ja svoj dnevnik pa cemo jednom za svagda da razbijemo nedoumice izmedju razlike u rasveti,gnojivu,tehnikama uzgoja...
 
03.08.2010
13
0
0
32
Drugari evo me. Znaci ovako stoje stvari. Sto se tice rasvjete otisao sam i nasao Philips HPS 400W (jedva ),presadio biljke i nastavio.Ubrane su skoro,vrhovi nisu nimalo losi,susenje sam perfektno uradio i sad uzivamo.Iskreno ovo je bio prvi put da se upustam u nesto slicno i nimalo lose nije ispalo,naprotiv jako sam iznenadjen.Mnogo sam provalio stvari,tako da sledeci uzgoj prosirujem,napravicu box obezbjediti rasvjetu,a sjemena naruciti u Alianu (mislio sam Big Bud Skunk) ako neko ima iskustva s tim,kakav je urod i kako radi neka mi napise.Hvala svima dosta ste mi pomogli i naucio sam svasta za dalji rad.
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Mogu samo primjetiti da si nabavio neki super HPS:thumb:,
dakle 3.8. im je bilo 30 dana a danas (recimo mjesec i pol poslje) su već suhe i dime se:icon_surprised:,stvarno su brzo ocvjetale:icon_rolleyes:
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Hi hi u lazi su kratke noge :) , u tih 5 tjedana od zadnjeg tvog javljanja na forumu ne stignu odcvjetat niti ove AF sorte sta su jedne od najbrzis a kamoli neka klosarska domaja i jos je cak stignes posusit i popusit haha
 
03.08.2010
13
0
0
32
Hehe,stvarno nemam namjeru ni povod lagati.Naravno da nisu procvjetale do kraja,jako malo vrhova sam dobio ali dovoljno za neko vrijeme(skratio sam dan itd,sluzio se metodama o kojim pisete ) .Za prvi put bio sam nestrpljiv pa sam to morao susiti da vidim kako mi izgleda i zadovoljan sam.Buduci da sam bas s losim materijalom i sredstvima krenuo,nije mi se dalo ulagati u te dve biljkice vise,a i vrijeme me nije posluziloi(s tim mislim da sam zakasnio sa sijanjem) .Hvatam sledeci pocetak ljeta i krecem ponovo,puno spremniji:) .Dakle , ko mi moze reci nesto o Big Bud skunku sa Aliena? :))