Pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
43
Imam dva problema,hm...
1. 7 ili 8 aprila sam bacio neke menke koje su se nakupile od silnog pusenja u zemlju(nista asov,samo sam malo razgrnuo i bacio).Onda je kisa padala i padala i padala i ja sam mislio da od toga nema nista,medjutim kad sam otisao posle dve nedelje da vidim,cudo ::gulp ,cetiri biljcice nikle.Jednu odmah presadim jer je bila blizu (ta se osusila ::placko ),druga je nikla u hladovini(daj boze da ima dva sata sunca) a ove dve mi nesto sporo napreduju.Pre dva dana sam isao ponovo i na sve tri sipao po malo vode pomesane sa kevinim tecnim djubrivom za cvece i vidim da na ove dve tek sad raste drugi par listova(onih siljastih, ne racunam one okrugle).Zanima me da li od toga moze da bude nesto?Site je cool nema sanse a ga izvale.
2.Da li je kasno da sad posadim(direktno u zemlju,ne mogu saksije,veliki smor) jos neke semenke?
POZDRAV SVIMA :pivo
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
1.Moze da bude nesto ali ne ocekuj previse,posebno ne kolicinski.Nemoj zalivati nicim sem vodom jer su jos male.
2.Pa da si to uradio bar pre dve nedelje,ali nije ti kasno ni sad.Samo ih prvo proklijaj da bi brze izrasle.
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
43
Hvala ti na brzom odgovoru ~)
Isao sam danas ponovo i ... vidim biljcice se malo smorile(ove dve),onaj donji par listova porastao duplo a ona dva sto izbijaju gore ostali isti a malo su i ubledele.Zalio sam dobro,ali me zanima da li je to(mislim na listove)zato sto im treba vise sunca,imaju nekih 7-8 sati.I da li ce da im smeta sto su na nekih 50 cm udaljenosti?
Izvinite sto malo smaram ali sam novajlija u ovoj poljoprivrednoj delatnosti ::zidoglav
 

dread irie

Aktivan Član
10.03.2005
117
2
0
38
Brate.. ne smeta biljkama to sto su blizu jedna druge. :) sto se tice svetla, mogu rasti i sa 7-8 sati, ali to nije bas dovoljno za pravilan razvoj biljke... optimalni fotoperiod je otprilike 12 i vise sati.. tada se najbolje razvijaju, jer dobijaju dovoljno sunceve energije.. pazi sa zalivanjem.. nemoj direktno na njih.. moze mlaz da ih ubije.. :) a takodje i previse vlage.. samo se opusti.. ne preteruj sa paznjom.. idi jednom nedeljno.. i provedi malo vremena sa njima... :) mozes i da im zapevas... vole one.. dobre vibracije... hehehhee
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
43
Hahahahahaa,bas ste likovi :pivo
Ja mislim da ce to biti dobra vutra cim sam se ja prihvatio da radim nesto(ili ce da padne sneg u julu).A seme sam odvojio od neke dzidze koju sam dobio od ortaka.Nije bila losa,domaca.E sad,on se kune da je seme bacio u neku sumu i zaboravio.Kad je otisao posle par meseci slucajno zgranuo se!?Mozda laze,ali je rekao da su biljke(3 komada)Bile visoke po 2 metra,ili njegovim recima:"k'o sljive"!I da je imao 1,5 kg solidne trice(probao sam,stvarno nije bila losa,a za kolicinu ne znam,nisam video).Sta vi mislite da li laze?A drugi ortak kaze da je bacio semenku iza kuce(probo prstom zemlju i zabo menku),i posle mesec dana vidi biljcicu od 15 cm.,sipa na nju pola flasice nekog tecnog rastvora i navodno je imao takvu biljku da je mogao da je prijavi kao prirodni fenomen(ali nije smeo,aahahaha).Kao citao je on,marihuana je korov,ovo-ono,raste i na kamenu. ::histerija
 

dread irie

Aktivan Član
10.03.2005
117
2
0
38
ma brate, nemoj da verujes u sve sto ti kazu... :) tacno je to da se desava da bacis seme i da biljka sama proklija, i zahvaljujuci vlagi i suncu, nastavi da raste... ali najbolje ces se sam uveriti u sve to... napravio si prvi korak, a sve ostalo sto trebas da znas docice vremenom... samo strpljenje.. pitaj sto te zanima, nacice se neko ko ce moci da ti pomogne... a sto se tice pesme... to je naucna cinjenica.. biljka zaista bolje raste uz opustenu muziku.. uz klasicnu, dzez... bluz..reggae... a opet dosta sporije uz rock.. punk.. bitno je da verujes da deluje.. znaj da i sama dosta utices na razvoj biljke.. mozes je smoriti, mozes je izleciti... kada je posejes, dajes joj ljubav... odgajas je.. i na kraju ce ti se zahvaliti.. nemozes samo pustiti i da te boli k... :) jer ona trazi paznju.. kao i svi mi... zato... uzivaj
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
43
Isao sam opet danas i bas mi izgledaju sugavo.A jel mogu obe da budu musko(onu iz ladovine sam otpisao,nije porasla ni mm).Ako mogu sta da radim?Kako cujem to ne valja da se pusi,samo se trujes dzabe a nista ne radi.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Mogu da budu i musko i zensko ali jos to ne mozes da znas.Budi malo strpljiv jer mozda tek ulaze u vegetativnu fazu a do tad stvarno sve to izlgeda tako sporo..ali budi strpljiv.I ne diraj ih puno.
Ono sto su ti drugari pricali malo je verovatno da je bilo bas tako uspesni i lako ali...nikad se ne zna.Teorijski postoji mogucnost da bacis semenke i da izraste biljka sama i da bude dobra ali je potrebno da bacis gomilu semenki.Inace priroda tako funkcionise.Kad ne bi "obrao" biljku svo semenje sa nje(pod pretpostavkom da je oprasena) bi palo na zemlju,prezimilo i na prolece bi pocelo da klija.Naravno da nece sve proklijati,i da nece sve koje proklijaju izrasti,ali teorijski je moguce.

Sto se tice pusenja muske biljke to nemoj ni da probas samo ces se nagutati dima a tesko da ces se "uraditi" posto je u muskoj biljci nivo THC-a mnogo nizi nego kod zenske biljke.Jedino sto mozes da probas(ja sam probao i nije bilo lose) je da napravis "ekstrat" ili "koncentrat",mislim nazovi to kako hoces ali to otprilike podrazumeva da "iscedis" to malo THC-a sto ga bude u muskoj biljci i da dobijes nesto nalik ulju ili smoli pa to mozes da pusis.Ali odmah da znas da ces kolicinski dobiti jako malo.
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
43
Ljudi,trenutno nisam u mogucnosti da obidjem biljcice,pa vas zato molim za jednu informaciju,cisto da smirim zivce.Jutros je bila veoma niska temperatura(spavao sam ali kazu da je bio mali mrazic),da li to nesto smeta biljcicama?
::placko Puno pozdrava svima.
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
43
Uspeo sam da se iscimam sad,dobro je biljcice su tu.Rastu im treci par listova(na donjim oni sa strane)jee.Hvala puno svima na extra brzim odgovorima,carevi ste :pivo
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
43
Ljudi,danas sam bio do biljcica i video da ih je nesto izbusilo(listove,male rupe).Da li postoji mogucnost da se osuse zbog toga,iako izgledaju zdravo.Help please ::tojlet
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
43
Opet ja smaram, :mrzimpc.
Sve se nesto tripujem da su mi biljke male,pre neki dan im je izrastao onaj par sto ima pet listica,da li je to normalno za ovo doba ili je to zbog ovog sugavog vremena(visoke su nekih 15-20cm)?A jednu sam presadio u prosli utorak i od tad nije porasla ni mm ali se ne susi(poraslo lisce na onom zbunju oko nje pa nije imala ni 10 min. sunca).Green kralju ako si tu utesi me.
 

dread irie

Aktivan Član
10.03.2005
117
2
0
38
brate, normalno je dok god raste... tako da uzivaj... :) sto se tice te druge biljke, verovatno joj treba vremena da se prilagodi novoj sredini. ako se ne susi, znaci da je ok.. mada je verovatno pretrpela stres tokom presadjivanja... pokusaj da ocistis biljke oko tvoje... pocupaj... ili skrati... jer je bitno da imaju mnogo mnogo sunca... :) za nekoliko dana ces videti vec bolje rezulate...