pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.10.2015
8
8
3
64
unapred se izvinjavam svi onima kojima je moje pitanje pocetnicko...ali ja sam totalni pocetnik koji je nesto zajebao pa sad mi je potrebna konkretna i jednostavna pomoc ...bez procitaj ..ovoo...ili ono ...ako neko moze prostim recima da mi pomogne ok a ako ne moze opet ok:
imao sam 16 biljki...od toga su 9 bile muzjaci...koje sam na vreme odstranio...ali izgleda da se jedna potkrala pa sad imam 5 lepih zenki ali pune nesto nalik na bobice...sve mi se cini kao semenke...sve je bilo ok i odjednom prepuno tih bobica...e sad sta je tu je...sta da uradim da kad vec imam to sto imam da barem dobijem zrelo semenje za novi pocetak....pitanje je :kako da znam da je to semenje zrelo i kad da prestanem sa gajenjem biljke...jos jednom molim..ako zelite da mi date neki odgovor neka bude na nivou mog pocetnickog neznanja...hvala svima koji budu imli malo strpljenja za mene.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Bilo bi super kad bi stavio sliku. Da znamo u kojoj je fazi biljka.
Ovo nalik na sjemenje mi zvuci kao hermić i ako je onda bi trebao maknut iz boxa da ti ne oprasi cure jer to sjeme nije dobro.
Vidi koja je od ove dvije slike:
upload_2016-2-29_23-58-36.png upload_2016-2-29_23-59-17.png
Ovo je muski cvijet Ovo je sjemenka u zenskom cvijetu.
Ako na prvoj imas ovu prvu sliku onda bacaj van...ako je ova druga onda imas sjemenje koje je zrelo kad izgleda kao ovako na slici.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and iguman
16.10.2015
8
8
3
64
veliko ti hvala brate Stipe...neke izgledaju kao na drugoj slici sad sam proverio i same ispadaju a neke su jos zelene velike ...kao pred pucanje....takve kao na prvoj slici sam odmah izbacio ...cak 9 zar je moguca da je neka od preostalih bila dvopolna....sutra postavljam fotografije...jos jednom ti veliko hvala...za mene na mom nivo ti bi mogao biti mentor koji razume pocetnike
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
:D
ak si imao hermica(dvospolca) onda je to izgledalo kao mjesavina cura i ovog na prvoj slici i ako ti je taj oprasio tu curu koja sad ima sjeme, onda nemoj koristit to sjeme. Ako je pak muski(samo sa jajima) stigao oprasit prije nego si ih izbacio onda si ostavi sjeme i imat ces regular sjeme.

Al daj slike pa cemo vidjet.
 
16.10.2015
8
8
3
64
izvini nisam znao...ja ovo radim iz medicinskih razloga...imam oko 60 godina i nemam snage...vida da sve na ovom sajtu procitam i stvarno mi je bio potreban ovakav mentor...sutra cu ga zamoliti da mi on postane mentor...sada idem da se oprostim i da se zahvalim mom dosadasnjem mentoru koji nije imao strpljenje za coveka mojih godina i zdravlja

evo saljem slike: 1b.jpg 2.jpg 3a.jpg 3b.jpg 4a.jpg 4b.jpg 5a.jpg 5b.jpg 6.1.jpg 6.2.jpg 6.3.jpg 6.4.jpg nadjeno seme u saksiji 6..jpg 1a.jpg

semenke sam pokupio kada sam protresao biljku broj 6....da li neko moze da odokativno proceni o kojoj se vrsti radi...
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and šaran

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Nemože se procijeniti o kojoj je vrsti riječ jer ih postoji 10-tak tisuća pa i više. Očito je da su mužjaci odradili dobar posao, a još je i očitije da vam fali svjetlosti. Kanabis zahtjeva mnogo više lumena nego što ste mu vi pružili.
 
16.10.2015
8
8
3
64
saksije 6lit. box 1x1x1.8 ;Philips 400W HPS...
treba li vise svetla...koja bi trebala biti najmanja daljina svetiljke od biljke?
 
Poslednja izmena:

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
ovisi kakva ti je ventilacija odnosno temperatura. Ako je ok, drzi udaljenost 20, 30 cm. Nisam radio sa 400W, ja svoju 600W drzim na 30 cm od biljke.
 
16.10.2015
8
8
3
64
Ljudi..sad kad sam se zaj...o ...dobicu dosta nekih semenki...da li da cekam do kraja za svaku biljku ili sad da to prekinem...kakvu cu travu da dobije u ovom mom slucaju...kadvec ne mogu da probam da napravim ulje(jer sam shvatio zasto)...probacu da duvam ovo sto sam dobio...e sad jedno pitanje koje ce razveseliti svakog od vas koji ovo procitate:da li ima razlike izmedju osusene trave i ove sirove kad se duva...cime se mesa trava ...jer ne znam kako cu reagovati ako samo nju duvam...nisam ni pusio duvam ali kad sam gledao kako izgleda smotana trava kao neka defektna cigareta ...pa se nesto pitam...kad se mota cigareta izgleda kao ravna cevcica a smotana trava ....zasto se to radi i kako se to radi(mozda znate neki video koji bi trebao da pogledam) ....osecam da sam neke od vas razveselio ali ...neka... verovatno cu i sebe kada procitam vase odgovore...pozdrav i hvala
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Prekini ako su skoro zrele... Ima razlike u osusenoj i sirovoj kad se duva :) Tesko ju mozes pusiti ovako sirovu, jako tesko gori. Pusti neka se posusi pa onda pusi. Ako hoces koji hedić za probu brzo osusit, osusi ga na radijatoru, prigušnici itd.
Ako ti je prejaka čista, većinom se mješa sa duhanom. Napravi si neki omjer koji ti odgovara. A to kako izgleda kad se zamota, ovisi od motača do motača, možeš ju zamotati na "100" načina.
Evo ovdje tema kako se mota joint:
https://www.vutra.org/threads/kako-smotati-dobar-joint.354/
A imas i na jubitou puno filmica pa prozuji malo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: iguman

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
A neznam kakva je situacija u boxu i kolko su dana u cvjetanju. Nisam osobno nikad imao problema sa hermićima pa neznam jel se isplati jos to drzati, mislim da treba cim prije pod noz dok nema jos vise sjemenki. Pricekajte jos nekog za savjet.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: iguman

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Pozdrav igumane, ja bi to porezao, osusio kako se bilje susi, odstranio sjemenke, dimit travu mozemo i iz lule, kupi najlaganiji duhan,ima onaj grcki, zaboravio sam kako se zove, dusu dalo za nepusace, na dno lule cisti duhan onda mjesavina pol-pol, za prvi puta ne treba pretjerivati, lula-dvije, bez obzira na postignuti ugodaj ili izostanak istog.
Nikako gubiti volju za uzgojem, predlozio bi ti da kupovinu sjemena dogovoris sa mentorom, mislim pritom na vrstu, foto-feminiziranu ili automatik, a ne da se mentor bavi prodajom. I kreni lijepo izpocetka, vecina nas bez pomoci kolega nikad nista nebi uzgojili, doma uz lampe, ventilatori,gnojidba itd
Sretno s novim startom i bez dnevnika ne ide, ma ide ali nema smisla. :thumb: